Wiadomości

stat

"Zdrowa Sobota" z zumbą i badaniami, czyli profilaktyka najlepsza na zdrowie

Podczas "Zdrowej soboty" do dyspozycji będą rehabilitanci i specjaliści, sportowcy i trenerzy.
Podczas "Zdrowej soboty" do dyspozycji będą rehabilitanci i specjaliści, sportowcy i trenerzy. mat. prasowe

Porady dotyczące pielęgnacji skóry, postępowania w trakcie antybiotykoterapii i podczas przeziębień, konsultacje z trenerami i instruktorami m.in. tańca i jogi, badania wzroku - tak będzie wyglądała "Zdrowa sobota", która odbędzie się 23 września w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.Jaką aktywność fizyczną wybierasz dla poprawy swojego zdrowia?

bieganie

12%

jazda rowerem

26%

jazda na rolkach

1%

joga

5%

zumba

17%

siłownia

11%

zajęcia fitness

19%

nordic walking

9%
O zdrowiu najczęściej myślimy, gdy niepokoi nas ból, złe samopoczucie, spadek energii. Sięgamy po tabletki, szukamy pomocy lekarskiej, porad specjalistów, zaglądamy do internetu. Coraz częściej doceniamy profilaktykę, zazwyczaj jednak sprowadza się ona do poddawania się różnego rodzaju badaniom diagnostycznym. "Zdrowa sobota" to możliwość udziału w interesujących spotkaniach edukacyjnych, dotyczących ważnych współczesnych problemów i sposobów radzenia sobie z nimi, pozwalających zmniejszyć napięcie i stres.

- Propagując zdrowy styl życia, zapraszamy do udziału w spotkaniach i warsztatach o charakterze edukacyjno-zdrowotnym. Od 10 do 16 zaplanowaliśmy dużo aktywności fizycznych w postaci gier, zabaw, tańca i ćwiczeń relaksujących. Zadbaliśmy także o zajęcia kreatywne dla dzieci i młodzieży, pobudzające wyobraźnię. Przez cały dzień będzie można zasięgać konsultacji medycznych, kosmetologicznych, spotkać się z trenerami rozwoju osobistego, dietetykami i posłuchać ciekawych wykładów. Tego dnia cała Ergo Arena kompleksowo służy zdrowiu, mówi o zdrowiu i uczy jak zdrowo żyć - mówi Katarzyna Kozłowska, prezes Stowarzyszenia Zdrowi i Aktywni.
Od badania wzroku po trening ze sportowcami

Podczas "Zdrowej soboty" do dyspozycji będą rehabilitanci i specjaliści, którzy poprowadzą konsultacje dotyczące: pielęgnacji skóry, postępowania w trakcie antybiotykoterapii i podczas przeziębień. Przewidziano również badania wzroku, oraz konsultacje dotyczące cukrzycy. Na płycie hali stanie też karetka, gdzie ratownicy przeprowadzą cykl szkoleń z pierwszej pomocy.

Nie zabraknie również sportowych atrakcji - koszykarze Trefla Sopot poprawią kozioł, podanie i rzut, trening rzutowy przeprowadzą też piłkarze ręczni SPR Wybrzeża Gdańsk. Na granicy Gdańska i Sopotu będą też Cheerleaders Flex Sopot, a cała impreza zakończy się wspólną zumbą na płycie głównej hali.

- Program kierujemy do odbiorców w różnym wieku - dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów. W sobotnie przedpołudnie większość z nas dysponuje wolnym czasem, który warto przeznaczyć na chwile dla siebie - przekonują organizatorzy.
Wstęp bezpłatny, na wybrane wydarzenia w ramach "Zdrowej soboty" wstęp po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Organizatorem wydarzenia jest sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni, ERGO ARENA oraz Uniwersytet SWPS w Sopocie.

Zobacz HARMONOGRAM imprezy.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje