• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zapomnij o bezpłatnej wizycie u okulisty

Katarzyna Kołodziejska
7 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat) 
W Trójmieście kontrakty z NFZ dostały 22 poradnie okulistyczne. Na darmową wizytę nie mamy co liczyć. W Trójmieście kontrakty z NFZ dostały 22 poradnie okulistyczne. Na darmową wizytę nie mamy co liczyć.

Do większości okulistów w Trójmieście nie dostaniemy się w najbliższym czasie w ramach NFZ. Część poradni w ogóle nie prowadzi zapisów. Tylko w jednej znaleźliśmy wolny termin - za 3 tygodnie. To jednak wyjątek na mapie poradni okulistycznych.Czy korzystasz z pomocy okulisty?

- Zaczęłam mieć problemy ze wzrokiem. Niemal bez przerwy odczuwałam pieczenie oczu - opowiada pani Danuta. - Po wizycie u lekarza rodzinnego otrzymałam skierowanie ze wskazaniem, żeby jak najszybszej skonsultować się okulistą. Próbowałam umówić się na wizytę, jednak okazało się, że w Gdyni to prawie niemożliwe. We wszystkich poradniach, do których dzwoniłam mówiono mi, że zapisy nie są prowadzone. Zdecydowałam się na wizytę prywatną, która kosztowała mnie 120 zł. Okazało się, że mam dość skomplikowane schorzenie, które wymaga ode mnie kolejnych badań, za co oczywiście też muszę zapłacić - skarży się mieszkanka Gdyni.

W Gdyni 7 poradni okulistycznych ma podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. W tych, do których udało nam się dodzwonić, nie jest prowadzona rejestracja. W szpitalu Św. Wincentego a Paulo usłyszeliśmy, że nie ma miejsc. Lekarz okulista przyjmuje tylko w nagłych przypadkach. Podobnie w Centrum Medycznym Dąbrowa-Dąbrówka - tu do końca czerwca wszystkie terminy są zajęte. Gdybyśmy chcieli zapisać dziecko, możliwe jest to na 22 kwietnia.

Podczas rozmów w rejestracjach dowiadujemy się również, że najszybciej można dostać się do okulisty, który przyjmuje przy ul. Śląskiej. Jednak także tam, w poradni "Oko" słyszymy, że do końca czerwca zapisy nie są prowadzone. Możliwa jest wizyta prywatna. Za tydzień.

- Sytuacja jest patowa - mówi chcący zachować anonimowość lekarz-okulista. - Kontrakty podpisane w ubiegłym roku są tak niskie, że faktycznie w większości poradni już się wyczerpały. Dodatkowo jeśli komuś uda się już zapisać na wizytę i tak musi odstać później w kolejce. Oczywiście sporo osób decyduje się na wizytę prywatną. Jednak nie wszystkich na to stać. Proszę pamiętać, że w większości w tych kolejkach stoją ludzie starsi, którzy przez większość życia płacili ubezpieczenie zdrowotne. Nie tak to powinno wyglądać - podkreśla okulista.

Nieco łatwiej dostać się do okulisty w Gdańsku. Tu podpisane kontrakty ma dwa razy więcej poradni niż w Gdyni. Na początek zadzwoniliśmy do szpitala św. Wojciecha na Zaspie, który pod koniec roku został przekształcony w spółkę. - Do końca maja nie mamy wolnych terminów - słyszymy od pani w rejestracji. Obecnie nie są prowadzone zapisy. Prywatnie lekarze też nie przyjmują. Udaje nam się dowiedzieć, gdzie zadzwonić. Wskazane adresy to dwie poradnie we Wrzeszczu, przy ul.Wajdeloty i Grunwaldzkiej, kolejna na Chełmie, przy ul.Chałubińskiego. I tu faktycznie udaje się umówić wizyty w ciągu najbliższych tygodni. W pierwszej - Oko Lens - wolne terminy są w marcu, w poradni Visus, jeśli decydujemy się na wizytę poranną, możemy umówić się na 11 marca, jeśli na popołudniową - 10 kwietnia. W przychodni Laguna Medical konsultacje z okulistą możliwe są dopiero 21 lutego.

Na koniec dzwonimy jeszcze do placówki 'Dobry wzrok'. Tu jednak na NFZ przyjmowane są tylko 'lekkie przypadki'. Nie można np. zbadać dna oka. Możliwa jest oczywiście wizyta prywatna. Jej koszt to 120 zł.

Lista poradni okulistycznych w Trójmieście, które mają podpisane kontrakty z NFZ:

1. Oko Lens A.Harasimiuk, E.Szpilczyńska - Lekarze specjaliści, spółka partnerska, ul. Wajdeloty 28, Gdańsk
2. Dobry Wzrok, ul. Kliniczna 1B/2, Gdańsk
3. Nadmorskie Centrum Medyczne, ul. Świętokrzyska 4, Gdańsk
4. Spółka Medyczna Gdańsk Południe, ul. Jeleniogórska 19, Gdańsk
5. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Morena", ul. Jaśkowa Dolina 105, Gdańsk
6. NZOZ "Stogi", ul. Stryjewskiego 29, Gdańsk
7. Laguna Medical, ul. Chałubińskiego 23, Gdańsk
8. Poradnia Okulistyczna "Visus", ul. Grunwaldzka 126/a, Gdańsk
9. Pryzmat Okulistyka ul. Otwarta 4, Gdańsk
10. Lekarze Specjaliści, ul. Wałowa 27/307, Gdańsk
11. Beata Parulska-Gilis, ul. Polanki 76A, Gdańsk
12. Przemysłowy Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Wałowa 27, Gdańsk
13. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Gdańsku, ul. Kartuska 4/6, Gdańsk
14. Szpital Specjalistyczny im. św.Wojciecha, ul. Al Jana Pawła II 50, Gdańsk
15. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Smoluchowskiego 17, Gdańsk
16. Robert Szulc, ul. Wawrzyniaka 4, Gdynia
17. PROOQO ul. Gabrieli Zapolskiej 1A, 81-596 Gdynia
18. Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka, ul. Sojowa 22, Gdynia
19. PWM, ul. Plac Kaszubski 1, Gdynia
20. OKO Staniewicz-Panasik, Trapkowski, ul. Śląska 35/37, Gdynia
21. Przychodnia Orłowo, ul. Wrocławska 54, Gdynia
22. Szpital Św. Wincentego a Paulo, ul. Wójta Radtkego 1, Gdynia
23. Kardiotel, ul. Jana z Kolna 16 81-741 Sopot

Miejsca

Opinie (106) 3 zablokowane

 • Nic, tylko położyć się i umrzeć. (11)

  A wcześniej spieniężyć wszelkie dobra doczesne i oddać budżetowi państwa. Będą pieniądze na premie dla posłów.

  • 161 1

  • (1)

   skandal, co sie do choroby jasnej dzieje?!?! to do kogo ja moge w ramach swojej skladki isc? do internisty? a specjalisci? albo nie ma kontraktow, albo przyjmuja mnie za pol roku. Mam zapalenie spojowek, nie ma zapisow, prosze przyjsc w czerwcu. Kpina. Trzeba cos z tym zrobic. Nie naleze do najezdzajacych na rzad, ale obiektywnie trzyba przyznac, ze takiego syfu nie bylo od 20 lat. Zyje 2 x tyle i niegdy nie bylo problemow ze specjalistami. Mam tu na mysli normalne zapisywanie sie za kilka tygodni, nawet miesiac-dwa, ale nie za pol roku albo wcale. I to spacjalizacje, ktore naprawde nie sa jakies ciezkie typu kardiolog. Do czego to doszlo, zeby do glupiego okulisty nie mozna sie bylo zapisac. Skandal.

   • 30 0

   • Możesz sobie złożyć skargę do nfz-tu...

    A jego eminencja bartosz arułkowicz i tak ci powie w swoich za...nych mediach, że jest pięknie i należy mu się premia.

    • 24 0

  • a kto ich wybrał ? krasnoludki ? (6)

   śmieszy mnie to narzekanie - macie,jak wybraliście....

   • 18 8

   • (1)

    Oj tak tak, bo przyjdą inni i nagle wyczarują dużo pieniędzy, i wszyscy będą mieli wszystko.

    • 9 7

    • Nie jest powiedziane, że będzie lepiej, ale to jedynie przypuszczenia.

     Fakty są takie, że tak jak teraz, za czasów rządów totalnych nieudaczników, przebiegłych złodziei i perfidnych kłamców to nie było jeszcze nigdy.
     Dyskutujmy z faktami a nie z teoriami drodzy Polacy, pogońmy tego rudego złodzieja raz na zawsze.

     • 6 0

   • na najbl;izszych wyborach sie przekonanym czylemingi przejzały na oczy czy wola w matrixie zyc i narzekas na kosmitó (3)

    bo zadko sie zdarza zeby którys narzekajacy leming wskazał palcem odpowiedzialnych

    • 7 1

    • (2)

     to wkaz mi tych, ktorzy naprawia sluzbe zdrowia i sprawia, ze bedzie wiecej kasy. Chetnie na takie osoby zaglosuje. Naprawde. Tylko do tej pory antylemingi nie potrafily wskazac kogos kto wezmie to wszystko za tzw morde, naprawi i uporzadkuje ten syf. Myslisz, ze ludzie glosuja tak, bo wierza swiecie, ze ten oto pan z po czy psl zrobi nam dobrze? Dajcie nam alternatywe. Kto uporzadkuje balagan w nfz? Przysiegam, ze zaglosuje. Tylko chce miec alternatywne. JAsne koncepcje, biznesplan, a nie tylko wizje i puste slowa. Jak zakladasz biznez i chcesz dofinansowanie konieczny jest biznesplan. Czemu politycy czegos takiego nie przedstawiaja. Konkretnie, a nie jakis budzet z widelkami.

     • 7 1

     • to głosuj tak dalej i nie narzekaj na rzeczywistość, jeżeli uważasz że inni niczego nie zmienią.

      to głosuj tak dalej i nie narzekaj na rzeczywistość, jeżeli uważasz że inni niczego nie zmienią. Przypominam że obecni rządzą bez przerwy już 7 lat. Tak więc trudno zwalić winę na poprzednią władze. No a najlepsze jest to, że co roku obiecują nowe super ustawy i reformy.

      • 5 0

     • alternatywa

      Kongres Nowej Prawicy
      proszę wpisać w przeglądarkę z dopiskiem NFZ i poczytać o alternatywie!
      Pozdrawiam

      • 2 0

  • tu chodzi tylko o jedno!!

   Nasza polityka robi to z głową! Aby człowiek szybko umarł- bo emerytura pojdzie do posłów!!
   taka jest prawda, aby nikt sie nie dostał do lekarzy !!

   • 6 0

  • Za to Pan Premier i banda jego urzędników (stanowiących jego elektorat), których liczba wzrosła o kilkaset tysięcy za rządów PO, ma coś w zamian. Partia Obiboków widzi wszędzie tylko pieniądze, żyje biurokracją, a nie realnymi problemami. Nie ma w niej empatii i idei, jest tylko biznes. Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak to pięknie, obywatelsko, brzmi. Jednak nie ma nic wspólnego z człowiekiem i społeczeństwem. Tusk i banda biurokratów won!!! Zakaz sprawowania funkcji publicznych za doprowadzenie kraju do upadku gospodarczego, systemu szkolnictwa, za wyprzedawanie ziem, uleganie róznym lobby, za wydatki na prawo i lewo na rzeczy, które społeczeństwu nie są potrzebne (najdroższe na świecie drogi, swiecące pustakami stadiony, inne inwestycje), za szereg przekrętów i mataczeń, za podejrzane wypadki i samobójstwa za waszych rządów, a także za zmieszanie polskiej kultury i tożsamości z błotem. Można by tak długo wymieniać. To jest smutne i haniebne. Ludzie nie mają za co żyć, już 2 mln wyjechało za granice w poszukiwaniu chleba i możliwości założenia rodziny. Mamy czwarty od końca przyrost naturalny spośród 250 państw na świecie! Polski naród zanika.

   • 3 0

 • pokaleczone społeczeństwo...... (6)

  okuliści nie przyjmują, endokrynolog też nie bo nie ma pieniędzy. To pytam gdzie one są, ludzie płacą składki NFZ jest ale po to aby sobie kasę nabijać. Zapewne państwa którzy siedzą na stołkach w NFZ stać na to aby prywatnie zapłacić za lekarza. Mam dwóch synów obaj noszą okulary , ja tez . To jakieś 360 zł za pierwsze wizyty a pensja 15000 no brawo , Polska z KOnstytucją , która zapewnia nam pewne prawa ! żenada

  • 88 0

  • poprawka 1500, 15000 to ja bym chciała ;)

   • 27 0

  • dolicz jeszcze stomatologa

   • 17 1

  • pracownik NFZ

   Niestety nie stać i czekam w kolejce jak każdy inny pacjent.

   • 0 5

  • dlaczego te narzekania

   15000 to nie jest tak źle, chyba stać cię na prywatne wizyty

   • 0 9

  • pieniadze są wkieszeniach politykówe zyjacych w luksusie na nasz koaszt w kieszenie urzedaóws wybranych przez tych polityków

   • 3 0

  • przy pensji 15000 to zakaz wizyt w ramach NFZ

   • 1 2

 • Dlaczego składki NFZ są przymusowe? (8)

  Płacić muszę nie mam nic w zamian.

  • 151 1

  • Zlikwidowac NFZ, związki zawodowe, urzedy "pracy" i ZUS.

   • 30 2

  • Z Twoich składek leczą się ( bez limitów ) ministrowie, posłowie, senatorowie w szpitalu MSW w W-wie (1)

   Ty w zamian masz oświadczenie premiera, że żyjesz na zielonej wyspie i to powinno Ci w zupełności wystarczyć. Poza tym odżywiaj się zdrowo i biegaj jak premier to lekarz nie będzie Ci w ogóle potrzebny.

   • 44 1

   • Nie zapomnij o przestępcach w więzieniach

    oni też leczą się za nasze... a raczej zamiast nas...

    • 10 0

  • matematyka (3)

   Kowalski zaczął pracę w wieku 18 lat i zaćżął płacić od razu bardzo wysokie składki 500 zł a później jako emeryt 250. żył 88 lat. W 25 rku życia ożenił się żóna poświęciła się rodzinie i nigdy nie pracowała. Kowalski ubezpieczył ja przy sobie. Dzięki temu 2 synów skończyło studia i w wieku 25 lat zaczęło płacić skladki do tego czasu byli ubezpieczenie przy Kowalskim. Oczywiście ani z racji ubezpieczenia żony ani dzieci Kowalski nie dopłacał nic. daje to kwotę 160 zł za miesiąc ubezpieczenia każdego z kowalskich(on od 18-88 ona od 25-88 synowie 2x po 25 lat) Pokażcie mi prywatną firme która za tę kwotę da abonamenyktóry obejmuje leczenie białaczki (20 tys/dzień) leczenie szpitalne innych chorób nap zapalenie płu(kilkaset zł/dzień) refundację leków(np 100 zł na paczke ins Novorapid, 140zł za paczke spirivy 15 zła za głupi antybiotyk)??
   czy pokrywa wyjazd na półdarmowe wczasy spa - sanatorium

   • 7 3

   • albo przeszczep serca, stentowanie, by-passy, bądź leczenie nowotworów

    • 8 1

   • Jeśli mam 60 lat i jestem kawalerem to co?

    • 6 0

   • Widzisz, niektórzy płacą znacznie, znacznie więcej

    a nie mogą z tego cudownego Twoim zdaniem systemu zrezygnować na rzecz ubezpieczenia, które będzie równie kosztowne, ale da gwarancję dostępu do wysokiej jakości świadczeń medycznych, kiedy tylko będą potrzebne.

    Twój przykład więc to klasyczna demagogia, bo tutaj działają dane statystyczne, które oceniane przez aktuariusza w normalnej firmie ubezpieczeniowej dałyby dopiero odpowiedź na to jak drogie byłoby takie ubezpieczenie.

    Oczywiście w warunkach prawdziwej konkurencji.

    • 2 1

  • TUSK i jego Ministerstwo Zdrowia WON!

   ważne, że Tusk i banda jego urzędników (stanowiących jego elektorat), których liczba wzrosła o kilkaset tysięcy za rządów PO, ma coś w zamian. Partia Obiboków widzi wszędzie tylko pieniądze, nie ma w niej empatii i idei. Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak to pięknie, obywatelsko, brzmi. Jednak nie ma nic wspólnego z człowiekiem i społeczeństwem. Tusk i banda biurokratów won!!! Zakaz sprawowania funkcji publicznych za doprowadzenie kraju do upadku gospodarczego, systemu szkolnictwa, za wyprzedawanie ziem, uleganie róznym lobby, za wydatki na prawo i lewo na rzeczy, które społeczeństwu nie są potrzebne (najdroższe na świecie drogi i swiecące pustakami stadiony), za szereg przekrętów i mataczeń, za podejrzane wypadki i samobójstwa za waszych rządów, a także za zmieszanie polskiej kultury i tożsamości z błotem. Chcemy żeby rządzili nami Polacy z powołania.

   • 2 2

 • mam propozycję (1)

  Tak oto nasz rząd dba o społeczeństwo i stawia na proflilaktykę. Dlatego trzeba albo 1. pojechać do W-wy do kliniki rządowej oni mają wszystko, lub 2. wybić witrynę i iść do więzienia tam darmowa opieka medyczna gwarantowana.

  • 77 0

  • tak, nawet 2 razy w tygodniu

   ale wątpię, żeby się taka "opieka" się komukolwiek spodobała. Kto był, to wie o co chodzi..

   • 2 0

 • (3)

  POdziękujmy Tuskowi i jego ekipie to oni POwysyłali lekarzy za granicę do pracy i mamy co mamy. Kolejki były by mniejsze jak by lekarzy było więcej.

  • 44 11

  • (2)

   Kolego, to za rządów PO zaczeła się masowa imigracja z naszej zielonej wyspy. Za czasów PISU gospodarczo staliśmy bardzo dobrze. To Tusk wspólnie ze swoimi kolesiami doprowadził kraj do upadku.

   • 4 1

   • Nie kolego, służbę zdrowia przycisnął okrągły stół. Zaczęły się luksusy: lekarz rodzinny przez 24 godziny, kasy chorych a potem poszło....gdyby to była imigracja,może tak by było ale poszło na emigrację.

    • 0 2

   • a o czym ja ku**a napisałem???? naucz się czytać ze zrozumieniem.
    A ani tusk ani kaczor nie nadają się do rządzenia bo obaj widzą tylko czubek własnego nosa AMEN.

    • 2 1

 • możecie w zamian zapisać się na inseminację in vitro, są wolne miejsca, tyle kasy na to przeznaczono (6)

  wystarczyło tylko, że lobby klinik in vitro potrąbiło o tym w mediach i dzielne nfz pod sterami platformy uległo naciskom

  • 59 12

  • o to chodzi, żeby rodziło się więcej białych murzynów do darmowej niewolniczej pracy

   • 14 2

  • zabawa w Boga! podobno dzieci "zrodzone" z in vitro mają charakterystyczne znamię na głowię... brzmi jak horror.

   • 0 5

  • może gdyby 20 mln zł zamiast na Swiątynie Opatrzności Bożej trafiło do pacjentów (2)

   to i do okulisty, i na inseminację, i na invitro (bo to są kochany dwie różne rzeczy) by starczyło dla wszystkich potrzebujących i chętnych. płacący składki chory powinien mieć dostęp do wszystkich medycznych procedur. to nie jest tak, że invitro jest koszem okulistów. równie dobrze można by powiedzieć, że leczenie raka jest kosztem leczenia u okulisty, a to przecież absurd

   • 2 2

   • wiem, że to są różne rzeczy (1)

    sęk w tym, że są pacjenci potrzebujący in vitro i tacy potrzebujący okulisty. ale nfz rozdziela kasę nie wg przemyślanego planu tylko wg zapotrzebowania medialnego. akcje propagandowe na temat in vitro jak widać dały znakomity rezultat. to co, teraz pacjenci z chorobami oczu powinni rozpętać jakąś burzę by mieć zapewnione leczenie, pacjenci onkologiczni swoją burzę itd.

    • 1 0

    • na invitro jednak jest zapotrzebowanie, nie tylko medialne, ale i ze strony pacjentówe. dla kobiety z niedrożnymi jajowodami czy meżczyzny z fatalnym nasieniem jest to jedyna szansa na własne dzieci. Na marginesie refundowany jest tylko zabieg. badania kwalifikacyjne (ok1000 zł) oraz leki (od 4000 zł w górę) para płaci sama. za wcześniejsze leczenie (stymulacje, monitoring itp) też najczęsciej płaci, bo trzeba to prywatnie robić. niestety

     • 2 3

  • kasa

   a może problem też jest naszej szarej strefie? gdyby tak pani która na czarno opiekuje się dziećmi płaciła uczciwie składki zdrowotne? gdyby każdy warsztatowiec i każdy kafelkarz kazdą usługę ewidencjonowali i rzeczywiście szły za ich pracą składki zasilajace NFZ? skorygujcie mnie jeśli się mylę, rolnicy (zwłaszcza ci wielohektarowi) w ramach KRUSU składek nie płacą? ale korzystać chcą. a gdyby tak ludzie na podstaowym poziomie osiebie dbali i się nie obżerali, uprawiali sporty, nie pali papierosów, nie pili itp itd w ramach profilaktyki, może też było by lepiej.... bo wielu chorych i wielu chorób by nie było

   • 1 1

 • Spółka Medyczna Gdańsk Południe, ul. Jeleniogórska 19, Gdańsk

  tutaj w pilnych przypadkach można na wizytę dostać się od ręki, czekając w kolejce to kwestia 2-3 dni roboczych

  • 8 5

 • (5)

  Jestem osobą, która niestety zmuszona jest do korzystania z wielu poradni i specjalistów (endokrynolog, onkolog, okulista, alergolog i etc) i wiem jaki jest problem, żeby dostać się do jakiegokolwiek lekarza.
  Najgorzej jest zapisać się na pierwszą wizytę. Później nikt nie robi problemów i każda kolejna wizyta (np co miesiąc) staje się miłą formalnością po wyjściu z gabinetu.
  Problemem jest też dodzwonienie się do przychodni/lekarza/rejestracji. Temat rzeka. Albo telefon jest ciągle zajęty, albo nikt nie odbiera.

  W związku ze złym stanem zdrowia podjęłam decyzję o wykupieniu pakietu medycznego (w ramach PZU miesięcznie płacę około 50 zł). I ciężar spadł mi z głowy.
  Rejestracja online, dostęp do specjalistów, wszystkie badania także w pakiecie, nie czekam roku na wizytę do endokrynologa - chodzę co miesiąc i nigdy nie mam problemów, że brak miejsc i filia blisko domu.
  Może dla innych 50 zł to dużo, ale ile wydaje się na lekarzy prywatnie, jeśli nie można się do nich dostać w ramach NFZu?
  I nikt w rejestracji krzywo się na mnie nie patrzy. Obliczyłam, że gdybym miała chodzić prywatnie po lekarzach, to musiałabym poświęcić na to połowę pensji. A gdybym miała czekać rok czy dwa na specjalistę w ramach NFZu, to straciłabym zdrowie całkowicie.
  Tylko faktycznie ciągle jest kłopot, że zabierają nam kasę na składki zdrowotne, z których nic nie mamy ;/

  • 27 11

  • (3)

   potwierdzam to co napisała przedmówczyni! Z uwagi na moje przewlekłe choroby zdecydowałem się wykupić prywatny abonament w jednej z dużych sieci. Ok 100 zl miesięcznie ale mam ten luksus, że dzwonię, ewentualnie rejestruję się przez internet i w przeciągu tygodnia mam wizytę u specjalisty.
   Ale czy tak to ma wyglądać?? Mam dosyć tego państwa, cyckania z kasy na każdym kroku a w zamian co dostajemy? szkoda słów...

   • 7 1

   • to ma byc panstwo? (2)

    taka jest prawda, panstwo zabiera skladke zdrowotna ok 250 zl chyba z ktorego nic nie masz! wystarczyloby wykupic abonament za 100-200 i miec pelen dostep.
    Za co w takim razie placimy skladki, zeby rodziny lekarzy leczyly sie za darmo bez kolejki czy ja czegos tu nie rozumiem. Zwykly czlowiek po 40 latach pracy to moze polozyc sie i umrzec, ani lekarza, ani pieniedzy i psie zarcie w lidlu

    • 8 1

    • To nie jest państwo, to nowotwór, do którego powinny wkroczyć wojska niemieckie w ramach misji stabilizacyjnej. Sami pchamy się do Afganistanu lub Iraku z wojskiem stabilizacyjnym, podczas gdy to u nas tak naprawdę potrzeba byłaby taka zagraniczna misja stabilizacyjna.

     • 2 2

    • czy aby na 100%?

     A czy abonament obejmuje leczenie białaczki (20 tys/dzień) leczenie szpitalne innych chorób nap zapalenie płu(kilkaset zł/dzień) refundację leków(np 100 zł na paczke ins Novorapid, 140zł za paczke spirivy 15 zła za głupi antybiotyk)??
     czy pokrywa wyjazd na półdarmowe wczasy spa - sanatorium?

     • 9 3

  • Zależy od wieku .... :(

   Niestety takie indywidualne ubezpieczenie zdrowotne nie dotyczy osób w podeszłym wieku. Mojej mamie ( 84 lata ) zaproponowali z PZU rozszerzenie ubezpieczenia na życie o dodatek na leki "ANTYBIOTYK". W pierwszej chwili ucieszyłam się , że leki będą tańsze - ubezpieczony płaci tylko 20 % wartości , resztę finansuje ubezpieczyciel , czyli PZU. Niestety dot. to tylko i wyłącznie antybiotyku ! ( nie wspomnę już, że do wykupienia tylko w wydzielonych aptekach ). Natomiast pakiety medyczne : na leki, na badania są tylko w ubezpieczeniach grupowych wyłącznie dla osób pracujących , i tylko do 64 roku życia. Pytam się więc co z ludźmi starymi ????? Za długo żyją i mają umierać ????? Co ze szczytnymi hasłami z tego roku Jurka Owsiaka ????? Po prostu WYĆ SIĘ CHCE z bezsilności ........

   • 4 0

 • Przychodnia "Oko" Gdynia (8)

  A ja córkę zapisałam do okulisty do Przychodni "Oko" w Gdyni, termin oczekiwania tydzień!!! Jak się podzwoni i popyta,to można !!!

  • 14 26

  • he,he,he (7)

   Z zapaleniem spojówek mam czekać tydzień? Puknij się rozradowana mamuśko w ten radosny czerep.

   • 12 16

   • Ha ha ha (3)

    Rok temu też miałam, okulista w przychodni przyjął mnie od razu. Może wystarczy być uprzejmym i poprosić!!! Ale jak ten komentarz świadczy o Twoim podejściu do ludzi, to się nie dziwie, że musisz czekać.!!!!!!

    • 12 10

    • Droga Mamo, (2)

     Płacę składki (bynajmniej nie budżetowe) wobec tego nie mam zamiaru nikogo o nic prosić, bo i żadna łaska. I nie wrzeszcz tak (trzy wykrzykniki, kropka i sześć wykrzykników) bo to świadczy o nieuctwie.

     • 6 5

     • Dla Ciebie Szanowna Mamo! (1)

      Skoro ilość wykrzykników i kropek świadczy o moim wykształceniu, to dziwnie podchodzisz do świata i ludzi. Komputer i Internet to nie wszystko. Jak dla mnie Twój zwrot do mojej osoby"droga mamo" świadczy o Twoim nieuctwie. A skoro płacisz składki (i bynajmniej nie budżetowe) , to w razie nagłego przypadku, żeby wszystko przyspieszyć raczej Cię stać wydać te 50-60 zł i mieć wizytę "tu i teraz". A bycie uprzejmą i uśmiechnięta osobą nic nie kosztuje!

      • 2 6

      • "A skoro płacisz składki (i bynajmniej nie budżetowe) , to w razie nagłego przypadku, żeby wszystko przyspieszyć raczej Cię stać wydać te 50-60" - iscie kobieca logika. Plac dwa razy za to sami i usmiechaj sie. Rece opadaja.

       • 1 0

   • W szpitalu Św. Wincentego a Paulo lekarz okulista przyjmuje w nagłych przypadkach. (1)

    Zapalenie spojówek jest nagłym przypadkiem, przyjmują od razu, przychodnia działa do 15, potem przyjmują w szpitalu. Byłam z dzieckiem w grudniu, też nas od razu przyjęli. Nie panikujmy bez potrzeby.

    • 5 2

    • Jeszcze trochę to będą przyjmować w Tczewie z całego województwa. Nie panikuj.

     • 2 0

   • Szybka diagnoza

    Zapalenie spojówek a przed komputerem (ekranem) siedzisz? Dasz radę poczekać ten tydzień

    • 1 1

 • Jaka władza (którą sami wybraliśmy) (1)

  taka polityka zdrowotna

  • 33 2

  • Hahahahaha :D

   Przypomniała mi się sytuacja jeszcze za czasów nierządu innej opcji politycznej... Chcąc dostać się do okulisty w kwietniu otrzymałem informację, że najbliższy termin przypada na początek kolejnego roku :)

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

III Ogólnapolska Konferencja Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne

konferencja

Konferencja "SM i co z tego?"

konferencja

Z psychodietetyczką przy herbacie: Q&A z Aleksandrą Spychalską

spotkanie, spotkanie

Najczęściej czytane