• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

"Zadbana kobieta dobrze czuje się w swojej skórze"

22 czerwca 2022 
Opinie (6)
"Obie jesteśmy lekarzami. Obie posiadamy specjalizacje zabiegowe. Obie ukończyłyśmy renomowaną szkołę podyplomową na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu medycyny estetycznej. Jako specjalistki laryngologii i okulistyki świetnie znamy anatomię głowy i szyi." "Obie jesteśmy lekarzami. Obie posiadamy specjalizacje zabiegowe. Obie ukończyłyśmy renomowaną szkołę podyplomową na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu medycyny estetycznej. Jako specjalistki laryngologii i okulistyki świetnie znamy anatomię głowy i szyi."

- Najczęściej trafiają do nas pacjentki, którym zaczynają przeszkadzać pierwsze oznaki starzenia. Tradycyjnie dużą popularnością cieszy się toksyna botulinowa. Młodsze pacjentki zwykle korzystają z zabiegów z kwasem hialuronowym, ale także wykorzystują dobrodziejstwa osocza bogatopłytkowego - podkreślają Dorota Chomińska-Dorn oraz Sylwia Korska-Szczechowska z DS Clinic.Dlaczego zdecydowały się Panie zostać lekarzami wykonującymi zabiegi medycyny estetycznej? Nie była to droga na skróty, uzyskałyście doktorat w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Skąd wybór takiej drogi życiowej?

To nasze specjalizacje zabiegowe okulistyka i laryngologia skłoniły nas do wyboru medycyny estetycznej. Nie boimy się igieł, praca ze skalpelem nie jest nam obca, jesteśmy obie wrażliwe na piękno, dlatego zrodził się pomysł otworzenia gabinetu medycyny estetycznej. Nie idąc na skróty wybrałyśmy podyplomowe studia dla lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu medycyny estetycznej. Ugruntowały one naszą wiedzę praktyczną i teoretyczną w tej dziedzinie.

Dzisiaj zarządzają Panie profesjonalnie wyposażonym gabinetem medycyny estetycznej. Kto najczęściej korzysta z zabiegów i dlaczego?

Najczęściej trafiają do nas pacjentki, którym zaczynają przeszkadzać pierwsze oznaki starzenia. Tradycyjnie dużą popularnością cieszy się toksyna botulinowa. Młodsze pacjentki zwykle korzystają z zabiegów z kwasem hialuronowym, ale także wykorzystują dobrodziejstwa osocza bogatopłytkowego. Dużym zainteresowaniem cieszy się także plastyka powiek, która jako zabieg chirurgiczny, daje spektakularne efekty. Musimy też przyznać, że ostatnio coraz częściej trafiają do nas panowie.

Co oznacza według pań stwierdzenie "zadbana kobieta"?

Zadbana kobieta to kobieta szczęśliwa i pewna siebie, która zna swoją wartość oraz dobrze czuje się w swojej skórze. Kobieta, która dba o kondycję swojej skóry, prawidłową dietę, prowadzi zdrowy styl życia. Nowoczesna kobieta, jeśli stosuje zabiegi medycyny estetycznej, to po to, aby mieć jak najdłużej skórę w dobrej kondycji oraz żeby zachować dobry wygląd. Jej dewizą jest nasze motto - mniej znaczy więcej.

Wystartowały Panie z działalnością gabinetu w samym centrum pandemii i od ostatnich kliku miesięcy macie szanse w końcu w pełni się realizować. Za wami wiele wspaniałych metamorfoz i przemian klientek - jakie zabiegi dają najbardziej widoczne rezultaty?

Medycyna estetyczna daje wiele możliwości. Doskonałe efekty daje toksyna botulinowa, po której pozbywamy się zmarszczek a nasza skóra wygląda na dużo młodszą. Widoczną poprawę wyglądu daje także kwas hialuronowy. Efekt jest natychmiastowy, a dzięki niemu możemy podkreślić kontur twarzy, wymodelować usta, czy wypełnić zmarszczki. Zbawienne dla skóry są zabiegi z użyciem lasera CO2, które poprawiają kondycję i jędrność skóry. Fantastyczne efekty są także po zabiegach z osoczem bogatopłytkowym czy przy użyciu Dermapena 4. Potrzebna jest seria kilku zabiegów, ale wyniki są tego warte. Nie możemy tu nie wspomnieć o plastyce powiek. Jest to już zabieg chirurgiczny, ale daje efekt odmłodzenia nawet o kilkanaście lat.

Uczestniczą panie w wielu szkoleniach. Czy to oznacza, że wiedzę dotyczącą medycyny estetycznej trzeba cały czas rozwijać?

Medycyna się rozwija, medycyna estetyczna także. Chcemy być zawsze na czasie, pogłębiać swoją wiedzę, poznawać nowe techniki, nowe preparaty. Stąd nasze częste uczestnictwo na szkoleniach. Same też prowadzimy szkolenia dla lekarzy. Lubimy dzielić się naszą wiedzą, bo daje nam to satysfakcję. Takiego podejścia do pracy nauczyłyśmy się realizując nasze specjalizacje w klinikach.

W DS CLINIC zabiegi wykonują tylko wyspecjalizowani lekarze, czy to oznacza, że kosmetyczka nie powinna wykonywać podobnych zabiegów?

Obie jesteśmy lekarzami. Obie posiadamy specjalizacje zabiegowe. Obie ukończyłyśmy renomowaną szkołę podyplomową na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu medycyny estetycznej. Jako specjalistki laryngologii i okulistyki świetnie znamy anatomię głowy i szyi, co jest niezbędne w prawidłowym przeprowadzeniu zabiegu, np. przy zabiegu z użyciem toksyny botulinowej (botoks) musimy dokładnie wiedzieć, na który mięsień chcemy zadziałać. Szkoliłyśmy się jak radzić sobie z potencjalnymi powikłaniami. W swojej klinice używamy tylko renomowanych, certyfikowanych produktów, a większość z nich posiada aprobatę FDA. Uważamy, że zabiegi naruszające ciągłość tkanek ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta powinny być wykonywane wyłącznie przez lekarzy.

1
Czy i jakie zabiegi polecają Panie na lato?

Wszystkie zabiegi dostępne w naszej klinice mogą z powodzeniem być wykonywane latem. Jedynym wyjątkiem jest laser CO2, na którego dobrodziejstwa musimy zaczekać do jesieni. Na lato szczególnie polecamy mezoterapię, która nawilży skórę i przygotuje na spotkanie ze słońcem. Pamiętajmy, że bezpieczne opalanie nie istnieje, a filtr przeciwsłoneczny minimum 30 SPF jest nieodzowny szczególnie na twarzy szyi i dekolcie.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Odwrotnie, najpierw trzeba być szczęśliwą kobietą aby o siebie dbać.

  • 11 0

 • Jasne, wmawiajcie dalej kobietom, że ich wartość leży w wyglądzie.
  Zadbana kobieta nie musi mieć zrobionych włosów, paznokci, ust i Bóg wie czego jeszcze.
  Można dbać o siebie na wiele sposobów.

  • 10 0

 • Ja bym raczej powiedziała, że kobieta która akceptuje siebie dobrze czuje się w swojej skórze, bo dbanie o siebie jest niezależne od naszego samopoczucia. Ja kocham swoje ciało, wiem jak o nie dobrze dbać, nie maluję się ciężko, bo wystarczy mi tusz i puder ryżowy z ecocery. Znam też dziewczyny, które też o siebie dbają, ale wcale się nie akceptują i nie są wcale szczęśliwe ze swojego wyglądu

  • 7 0

 • Tylko prawdziwy facet może zadbać

  o kobietę. Do tego jak ma kasę to może uczynić ją szczęśliwą.

  • 5 0

 • A zadbany facet to rzadkość ..

  • 0 0

 • Polecam ten gabinet

  Panie doktor są bardzo miłe i nie ma strachu, że zrobią coś sztucznego. Do tego można się czuć bezpiecznie i nie stresować, że coś pójdzie nie tak. Fajne miejsce

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Curatio

targi

Przed pierwszą wizytą u dietetyka

warsztaty, spotkanie

Grupa wsparcia dla kobiet

spotkanie

Ogłoszenia polecane