• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Psychokosmetologia dla ciała i duszy

3 września 2022 
Wygląd skóry twarzy często odzwierciedla stan naszego ciała. Warto więc zadbać o nią i cały organizm. Wygląd skóry twarzy często odzwierciedla stan naszego ciała. Warto więc zadbać o nią i cały organizm.

Stan skóry i wygląd sylwetki są silnie powiązane z trybem życia i emocjami, jakie przeżywamy. Stałe przebywanie w stresie, brak snu i prawidłowego odżywiania powoduje nasilone reakcje immunologiczne, spadek odporności, pogorszenie wyglądu skóry, co znacząco przyczynia się do obniżenia jakości życia.Coraz częściej występujące przedwczesne starzenie, uporczywe choroby takie jak AZS, trądzik pospolity czy różowaty, a przede wszystkim brak ich poprawy pomimo stosowania specjalistycznych kosmetyków i zabiegów w gabinetach kosmetologicznych, zapoczątkował trend holistycznego poszukiwania przyczyn niezadowalającego wyglądu.

Kompleksowe podejście do całego ciałaOdpowiedzią jest nurt psychokosmetologii, który określany jest terapią duszy i ciała. Podstawą tego trendu jest kompleksowe podejście do organizmu ze szczególnym uwzględnieniem stresu, aktywności umysłowej, zaburzeń psychosomatycznych i kontaktów społecznych.

- Skóra funkcjonuje jak system naczyń połączonych. Wpływ na jej wygląd i efektywność stosowanych zabiegów mają zarówno czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, rodzaj diety, nawodnienie organizmu, sposób pielęgnacji, jak i wewnętrzne, czyli m.in. równowaga psychiczna, poczucie własnej wartości - wylicza Marta Wilczak, kosmetolog specjalizujący się w kosmetologii interdyscyplinarnej, estetycznej i healthy-anging, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.
Pod wpływem działania stresu organizm postawiony jest w stan gotowości. Mimowolnie napinające się mięśnie wpływają na wygląd całej sylwetki, kształt i rysy twarzy. Skóra staje się mniej elastyczna, skłonna do podrażnień. Osoby, którym towarzyszy nieustanne napięcie emocjonalne gorzej sypiają, ich skóra nie ma szans na odnowę, często ma niezdrowy, lekko żółty odcień.

Floating, joga twarzy i medytacjaOdpowiedzią na wysoki poziom stresu jest poszukiwanie wewnętrznej równowagi i harmonii. Jednym z potencjałów psychokosmetologii jest odpowiednie wykorzystanie metod redukujących stres: masaży, akupunktury, aromaterapii, mindfullness i muzykoterapii. Praktyki łączące typowe zabiegi pielęgnacyjne z oddziaływaniem na umysł skupiają się na interakcjach pomiędzy ciałem, mózgiem, umysłem a zachowaniem.

Floating jest jedną z najpopularniejszych obecnie form relaksacji. Floating jest jedną z najpopularniejszych obecnie form relaksacji.
- Do niedawna największą popularnością cieszyły się relaksujące masaże aromaterapeutyczne ciała. Wraz z rozwojem psychokosmetologii zaczęły pojawiać się zabiegi holistycznie wpływające na psychosomatykę organizmu - podkreśla Marta Wilczak. - Ich pozytywny wpływ potwierdzają wyniki badań naukowych. Świadomie zapobiegając procesom starzenia coraz częściej korzystamy z sesji floatingu, akupresury, różnego rodzaju masaży, np. kobido, jogi twarzy, medytacji uważności.
Dość nowym zjawiskiem jest wykorzystanie terapii muzyką o odpowiedniej częstotliwości, najczęściej 528 Hz, która wpływa pozytywnie na stan równowagi psychicznej i opóźnia proces starzenia związany ze stresem, a także wspomaga regenerację komórek skóry. Relaksacyjnej muzyki możemy słuchać nawet podczas snu, co sprawia, że rytuał jest idealny nawet dla osób, które dysponują znikomą ilością czasu.

Musimy pamiętać, że na wygląd ma wpływ przede wszystkim to, jak sami czujemy się we własnym ciele. Równowaga psychosomatyczna organizmu wzmacnia poczucie szczęścia, obniża produkcję hormonu stresu - kortyzolu, który wpływa m.in. na strukturę skóry i wygląd tkanki tłuszczowej.

Zdrowe inspiracje - weź udział w spotkaniach i webinariachWyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na warsztaty i webinaria w ramach cyklu Zdrowe Inspiracje. Są to tematyczne spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz ekspertami-wykładowcami WSB Gdańsk, których celem jest zainspirowanie do zdrowego stylu życia.

Wydarzenia są bezpłatne, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc. Więcej informacji, w tym także dotyczących zapisów, uzyskamy na stronie internetowej wydarzenia.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Warsztaty: zrób swój krem i peeling!

warsztaty

Warsztaty: zrób swój krem i peeling!

warsztaty

Warsztaty: zrób swój krem i peeling!

warsztaty

Miejsca

 

Wydarzenia

Jak skrócić czas porodu?

wykład, sesja naukowa, warsztaty

Bezpłatne konsultacje neurologiczne

badania

Bezpłatne konsultacje psychologiczne

konsultacje

Najczęściej czytane