• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku - praktycznie najlepsi

7 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Dlaczego warto wybrać WSZ w Gdańsku?

Każdego roku, 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tradycyjnie już Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku w ramach obchodów tego wyjątkowego święta, zaplanowała organizację licznych atrakcji oraz pokazów, których celem będzie zwrócenie uwagi na to co najważniejsze, czyli zdrowie. Tegorocznym hasłem przewodnim tego wydarzenia jest: "Kierunek zdrowie".Wśród atrakcji zorganizowanych przez WSZ zaplanowano, m.in. naukę pierwszej pomocy i samobadania piersi, konsultacje z edukatorem diabetologicznym, trychologiem, dietetykiem, kosmetologiem, masaże relaksacyjne, symulator dachowania i wiele innych. Co więcej, na terenie uczelni zostanie podstawiony mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Obchody rozpoczynają się już od godz. 10.

WSZ w Gdańsku wybierają osoby, które przyszłość wiążą ze zdrowiem publicznym. WSZ w Gdańsku wybierają osoby, które przyszłość wiążą ze zdrowiem publicznym.

Wyjątkowy organizator wydarzeńOrganizatorem wydarzeń jest Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. To wyjątkowa uczelnia na mapie trójmiejskich oraz pomorskich szkół wyższych, która funkcjonuje już od przeszło dwóch dekad, identyfikowana jest jako organizacja o silnej i stabilnej pozycji.

Dumą, a jednocześnie cechą wyróżniającą uczelnię jest niewątpliwie jej innowacyjność. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jako pierwsza niepubliczna uczelnia na Pomorzu wprowadziła do oferty studia medyczne na kierunku fizjoterapia, których absolwenci są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy.

Praktyka to niezbędny element pracy fizjoterapeuty. Praktyka to niezbędny element pracy fizjoterapeuty.
Jest również liderem w kształceniu ekspertów z zakresu kosmetologii oraz jedyną niepubliczną uczelnią na tym obszarze, która kształci studentów kierunku dietetyka, na poziomie studiów magisterskich.

Nowoczesność Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku przejawia się także w wyposażeniu jakim dysponuje. Studenci WSZ zdobywają swoje umiejętności praktyczne w oparciu o wysoko zaawansowany technologicznie specjalistyczny sprzęt. Bogate wyposażenie własnych pracowni jest z pewnością powodem do dumy, a jednocześnie powodem, dla którego uczelnia corocznie wybierana jest przez liczne grono nowych studentów.

Co istotne, WSZ regularnie doceniana i nagradzana jest w różnego rodzaju plebiscytach i konkursach. W 2022 roku uczelnia po raz drugi uzyskała jeden z prestiżowych certyfikatów akredytacyjnych na polskim rynku szkolnictwa wyższego - Certyfikat i Znak Jakości "Studia z przyszłością". Natomiast w ubiegłym roku zajęła wysokie II miejsce w plebiscycie edukacyjnym w kategorii "Uczelnia Roku" w województwie pomorskim.

Kosmetologia to sztuka i nauka w jednym. Kosmetologia to sztuka i nauka w jednym.
Kluczowym aspektem w realizacji programu studiów dla Wyższej Szkoły Zdrowia jest praktyka. Do tej części nauki uczelnia przywiązuje szczególną wagę, jako niezbędny element w przyszłej pracy dietetyka, kosmetologa, fizjoterapeuty oraz specjalisty zdrowia publicznego.

Przez cały okres nauki studenci wszystkich kierunków realizują bogaty i zróżnicowany program praktyk, podczas którego poznają różne aspekty pracy. Współpraca z licznymi renomowanymi placówkami medycznymi w tym m. in. z Podmiotem Leczniczym Copernicus w Gdańsku, Szpitalem Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, Szpitalami Pomorskimi Sp. z o.o., czy Grupą Lux Med oraz prestiżowymi gabinetami dietetycznymi, fizjoterapeutycznymi i kosmetologicznymi umożliwiają studentom zdobywanie wiedzy od najlepszych ekspertów w tych dziedzinach.

Uczelnia kształci ekspertów z zakresu kosmetologii. Uczelnia kształci ekspertów z zakresu kosmetologii.
Ponadto studenci kierunku fizjoterapia uczęszczają na zajęcia kliniczne realizowane w szpitalach - dzięki czemu już na etapie studiów mają możliwość realnego kontaktu z pacjentem i poznania specyfiki przyszłego zawodu.

Niewątpliwie największą siłę Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku stanowi jej doświadczenie. Ponad 22 lata obecności na rynku trójmiejskich szkół wyższych to gwarancja jakości i niezawodności w każdym aspekcie.

Siłę uczelni stanowi także wybitna kadra dydaktyczna złożona z zespołu uznanych lekarzy, konsultantów, praktyków i ekspertów z zakresu nauk o zdrowiu o znaczącym dorobku praktycznym.

Studenci kształcą się na kierunku fizjoterapia. Studenci kształcą się na kierunku fizjoterapia.

Co dla studentów?Nic więc dziwnego, że uczelnia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów, którzy swoją przyszłość chcą związać z sektorem zdrowia.

W ofercie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku dostępne są bowiem takie kierunki jak: dietetyka, kosmetologia, fizjoterapia oraz zdrowie publiczne, na poziomie studiów I i II stopnia, studiach jednolitych magisterskich oraz podyplomowych.

Uczelnia oferuje również szeroki zakres kursów i szkoleń z zakresu nauk o zdrowiu, m.in.: joga twarzy, masaż tkanek głębokich, masaż klasyczny I i II stopnia.

Mury uczelni opuszczają eksperci z zakresu dietetyki. Mury uczelni opuszczają eksperci z zakresu dietetyki.
To jednak nie wszystko.

Wartym uwagi projektem jest Akademickie Centrum Zdrowia. To inicjatywa mająca na celu podniesienie kompetencji studentów Wyższej Szkoły Zdrowia. W ramach ACZ WSZ organizowany jest cykl bezpłatnych szkoleń m.in. z obsługi urządzeń hi-tech, wizyt studyjnych u potencjalnych pracodawców. Poprzez udział w projekcie studenci mają szansę uzyskać pierwsze doświadczenie zawodowe, a także zdobyć certyfikat, który wzbogaci przyszłe CV.

Cyklicznie organizowane są także bezpłatne certyfikowane szkolenia dla studentów, dzięki którym stale mogą oni podnosić swoje kompetencje.

Uczelnia podejmuje również współpracę z licznymi przedstawicielami firm działających w obszarze okołomedycznym, dzięki którym studenci mają okazję gościć w ramach realizowanych zajęć osoby, które poprzez swoje osiągnięcia i wieloletnią praktykę mogą dzielić się doświadczeniami z młodym pokoleniem fizjoterapeutów, dietetyków i kosmetologów.

Zajęcia praktyczne to niezbędny element pracy kosmetologa. Zajęcia praktyczne to niezbędny element pracy kosmetologa.

Jak zostać studentem WSZ w Gdańsku?Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku już trwa. Wszyscy zainteresowani podjęciem studiów na kierunkach ściśle związanych z obszarem nauk medycznych i nauk o zdrowiu już teraz mogą zarejestrować się online na portalu internetowym dostępnym przez stronę uczelni: www.wsz.pl

Dni otwarte w Wyższej Szkole ZdrowiaWyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku regularnie organizuje Dni Otwarte dla kandydatów zainteresowanych rozpoczęciem studiów.

Spotkania to okazja do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia (licencjackich i magisterskich), jednolitych studiów magisterskich, studiów podyplomowych oraz kursów i szkoleń. Na odwiedzających czekają zawsze specjalne atrakcje, w tym nagrody z konkursami, rabaty, pokazy.

Udział w dniach otwartych jest również doskonałą okazją do zwiedzenia profesjonalnie wyposażonych pracowni specjalistycznych uczelni, porozmawiania ze studentami, a przede wszystkim złożenia dokumentów rekrutacyjnych.

Kandydaci będą mieli możliwość odwiedzić uczelnię w następujących terminach:

  • 29 kwietnia,
  • 27 maja,
  • 5-8 lipca,
  • 23-24 sierpnia,
  • 9-10 września.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Światowy Dzień Zdrowia w WSZ (1 opinia)

warsztaty, konsultacje
 

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu

14,99 zł
warsztaty

Akademia Zdrowia Eden

39 zł
spotkanie

Nabór do sesji fotograficznej #zobaczwięcej

w plenerze, casting

Najczęściej czytane