Wiadomości

stat

Wystartuje maraton programistów. W 24 godziny muszą stworzyć rozwiązanie dla niepełnosprawnych

Hackathon to taki maraton dla programistów, który na całym świecie jest bardzo popularny.
Hackathon to taki maraton dla programistów, który na całym świecie jest bardzo popularny. fot. x-culture.org

Przez 24 godziny nie odejdą od komputerów - programiści, studenci czy pasjonaci mogą wziąć udział w gdańskim hackathonie. Będą rywalizować opracowując rozwiązanie, które pomoże osobom niepełnosprawnym w podróżowaniu. Polski sprint programistyczny odbędzie się już 9 czerwca gdańskim Teatrze Szekspirowskim.Czy asysta PRM (pasażerowie z ograniczoną mobilnością) na lotnisku jest wystarczająca dla osób niepełnosprawnych?

tak, asystenci świetnie zajmują się niepełnosprawnymi

21%

raczej tak, chociaż jest duże zamieszanie wokół takiej osoby

32%

raczej nie, można by wzbogacić ofertę PRM

26%

nie, w PRM nikt nie dba o osobę niepełnosprawną

21%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 19
Kilka tygodni temu to grupa studentów z Politechniki Gdańskiej zakwalifikowała się do kolejnego etapu hackathonu organizowanego w Gdańsku przez NASA, a już 9 czerwca odbędzie się kolejny sprint dla programistów.

Czytaj więcej: Chcieli tylko koszulkę, mają szansę wyjechać do siedziby NASA

Tym razem jednym z organizatorów jest firma AirHelp, która specjalizuje się zapewnieniu pasażerom na całym świecie wsparcia w odzyskiwaniu odszkodowań od przewoźników w przypadkach opóźnienia i odwołania lotów lub odmowy wejścia na pokład samolotu.

- Jak bowiem kupić bilet, kiedy jest się niewidomym? Jak nie zgubić się na lotnisku, nie słysząc komunikatów? Czy należy poinformować przewoźnika, że poruszam się na wózku? Celem naszego maratonu programistycznego jest więc stworzenie produktu rozwiązującego te problemy i pozwalającego osobom niepełnosprawnym odczuwać większą przyjemność z eksplorowania świata - mówi Natalia Gębska z firmy AirHelp.
"Z różnorodności rodzi się najwięcej pomysłów"

Hackathon, czyli 24-godzinny sprint programistyczny odbędzie się 9 czerwca w Teatrze Szekspirowskim. Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie organizatorzy przewidzieli 10 tys. zł. Drugie miejsce to voucher podróżny o wartości 800 zł dla każdego członka zespołu. Natomiast trzecie miejsce to wygrana w postaci Amazon Echo Dot (asystent głosowy do domu) Zapisy trwają na stronie www.traveltothecloud.pl.

Profesjonaliści, programiści, managerowie, amatorzy, studenci czy pasjonaci - każdy może wziąć udział w gdańskim hackathonie.

- Jeżeli masz swój zespół, to zgłoście się razem, jeśli nie - stworzysz go na miejscu. Organizatorzy zadbają o to, żeby wszyscy trafili do fantastycznych grup z ludźmi o różnym doświadczeniu. W końcu z różnorodności rodzi się najwięcej pomysłów - kończy Natalia Gębska.
Organizatorami wydarzenia są: AirHelp, Amazon oraz Sabre Polska.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Badania, konsultacje