• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wypełniacze w walce ze zmarszczkami

5 listopada 2008 (artykuł sprzed 14 lat) 

Objawami starzenia są m. in. zanik tkanki podskórnej i kostnej. Jednak dzięki specjalnym rodzajom wypełniaczy możemy modelować twarz uzupełniając niedobory objętości w zakresie m.in: kości jarzmowych, policzków czy żuchwy, uzyskując w ten sposób efekt miniliftu. Wypełniacze są znakomitą alternatywą dla niosących ze sobą możliwość powikłań operacji plastycznych

.
Przed zabiegiem Przed zabiegiem
Po zabiegu Po zabiegu
Przed zabiegiem Przed zabiegiem
Po zabiegu Po zabiegu
Przed zabiegiem Przed zabiegiem
Po zabiegu Po zabiegu
- Zmarszczki są efektem starzenia się skóry i całego organizmu - mówi dr Hanna Olszewska, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka NZOZ Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed w Gdańsku. - Przyczyną ich powstawania mogą być m. in: niewłaściwe odżywianie, niehigieniczny tryb życia, opalanie, nadmierna i nie kontrolowana mimika, a nawet nieodpowiednie ułożenie głowy podczas snu. Niestety, głębokie i widoczne zmarszczki nie tylko postarzają, ale mogą nadać twarzy groźny lub smutny wygląd.

Wypełniacze pozwalają w skuteczny sposób pozbyć się zmarszczek, a zabiegi są bezpieczniejsze niż operacje.

- Materiały wypełniające - wypełniacze - to preparaty kwasu hialuronowego m.in: surgiderm, juvederm, restylane - wyjaśnia dr Hanna Olszewska. - Ilość kwasu hialuronowego maleje wraz z wiekiem, skóra staje się wówczas odwodniona i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy silnie nawilża i zatrzymuje wodę pomiędzy włóknami kolagenu. Wygładza zmarszczki, dodaje objętości ustom, modeluje rysy twarzy, stymulują skórę do produkcji kolagenu oraz nawilża ją w całkowicie bezpieczny sposób. Zabieg kwasem nie wymaga przeprowadzenia testów wstępnych. Wypełniacze są bezpieczne, ponieważ po pewnym czasie całkowicie się rozkładają.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się także do powiększania warg. Służy także ich nawilżaniu i odmładzaniu oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek pionowych wargi górnej, tzw. zmarszczek palacza. Kwas hialuronowy wspomaga także zabieg mezoterapii.

- Mezoterapia jest doskonałym sposobem nie tylko zapobiegającym starzeniu się skóry, ale także wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu - mówi dr Hanna Olszewska. - Po śródskórnym dostarczeniu substancji odżywczych w odpowiednie miejsca, takie jak twarz, szyja, dekolt, łańcuchy kwasu hialuronowego wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi, nawilżając, wygładzając i ujędrniając skórę.

Jedną z metod wygładzania zmarszczek i odświeżania wyglądu są zastrzyki z botoksu - substancji używanej w medycynie estetycznej już od ponad 20 lat.

- Metoda polega na iniekcji odpowiednio dobranych dawek toksyny botulinowej w wybrane partie twarzy i szyi - tłumaczy dr Olszewska. - Powoduje ona czasowe rozluźnienie mięśni, a przez to uniemożliwia marszczenie się na nich skóry. Zabieg jest prosty, bezbolesny i niewymagającym specjalnych przygotowań. Efekt widoczny jest już po kilku dniach i utrzymuje się przez okres od 4. do 6. miesięcy. Toksyna botulinowa ma także bardzo dobre zastosowanie w leczeniu nadpotliwości.

Nowością w walce z objawami starzenia się jest zabieg przy pomocy systemu Radio Frequency urządzeniem KDW Softlight IR/RF. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy zwiększone napięcie skóry, odbudowę włókien kolagenowych, spłycenie zmarszczek, poprawę owalu twarzy, odmładzanie skory szyi, dekoltu, podniesienie piersi, a także usuwanie obwisłości skóry ramion, brzucha i podbródka.

- Problemem wielu kobiet są podkrążone i zapadnięte oczy - mówi dr Hanna Olszewska. - Jest to często wynik predyspozycji genetycznych i braku podściółki tłuszczowej, co powoduje przeświecanie drobnych naczyń żylnych. Dlatego warto szczególnie troskliwie zająć się tą częścią twarzy.

NZOZ Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed oferuje szereg skutecznych zabiegów odmładzających okolice oczu m. in.: zabiegi mezoterapii, peelingi medyczne oraz zabiegi RF (radio frequency) z wykorzystaniem fal radiowych, dzięki którym poprawiamy mikrokrążenie w tych partiach twarzy, likwidujemy obrzęki, zmarszczki i worki pod oczami.

Klinika wykonuje także zabiegi fotoodmladzania, usuwania plam starczych i posłonecznych z twarzy i dłoni przy pomocy impulsowego żródła światła VPL oraz profesjonalne peelingi medyczne.


NZOZ Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed, www.hbmed.pl oferuje także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetyki medycznej:
- usuwanie zmarszczek - Botoks, Restylane, Juvederm, Surgiderm, fotoodmładzanie (VPL), system Radio Frequency (KDW Softlight IR/RF)
- modelowanie twarzy - Restylane SubQ, Voluma
- powiększanie, odmładzanie ust
- peelingi medyczne
- mezoterapia
- usuwanie znamion, włókniaków, brodawek
- kriochirurgia

zabiegi laserowe (laser diodowy, Nd:YAG Q-Switch oraz VPL):
- usuwanie owłosienia
- rozszerzone naczynka na twarzy
- zmiany naczyniowe kończyn dolnych
- trądzik różowaty
- przebarwienia i plamy posłoneczne
- piegi
- fotoodmładzanie
- usuwanie tatuażu

mikrodermabrazja - metoda Skin Jet
zabiegi pielęgnacyjne na twarz ciało
makijaż permanentny (znieczulenie stomatologiczne)
przedłużanie i zagęszczanie rzęs
pedicure i manicure pielęgnacyjne i medyczne

NZOZ Klinika Zdrowia i Piękna H&Bmed
www.hbmed.pl
zaprasza do swojej siedziby w Gdańsku, przy ul. Jaśkowa Dolina 8.

Zadzwoń i umów się na spotkanie, tel. (058) 341-12-30.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Bezpłatne konsultacje psychiatryczne w Medycznej Gdyni

konsultacje

Jak pracować z blizną po nacięciu krocza lub po cesarskim cięciu?

wykład, warsztaty, konsultacje

Cukrzyca ciążowa pod kontrolą

badania

Najczęściej czytane