Wiadomości

Większość aktów pedofilii ma miejsce w domu

Najnowszy artukuł na ten temat

Karmią się paniką i krzykiem, ale nie są groźni

Powyżej 80 proc. aktów pedofilii jest popełnianych w domu rodzinnym. Nie w szkole czy na placach zabaw.
Powyżej 80 proc. aktów pedofilii jest popełnianych w domu rodzinnym. Nie w szkole czy na placach zabaw. fo. TiaClara / iStock.com

Miałam wielu klientów, którzy doświadczyli przemocy seksualnej w dzieciństwie. I, o dziwo, większość z nich mówiło o tym swoim rodzicom. Tylko rodzice o tym nie chcą słyszeć - mówi seksuolog Magdalena Niewęgłowska, założycielka wrzeszczańskiej SpoTykalni.Magdalena Niewęgłowska - psycholog, seksuolog, arteterapeuta. Pomysłodawczyni i założycielka SpoTykalni - przyjaznego miejsca rozwoju twórczego, osobistego i psychoseksualnego dla każdego.
Magdalena Niewęgłowska - psycholog, seksuolog, arteterapeuta. Pomysłodawczyni i założycielka SpoTykalni - przyjaznego miejsca rozwoju twórczego, osobistego i psychoseksualnego dla każdego. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Pedofilia to:

coś, czego się bardzo boję 38%
coś, czego się trochę obawiam, ale nie wpadam w panikę 41%
coś na tyle mało powszechnego, że nie ma co się bać 21%
zakończona Łącznie głosów: 101
Borys Kossakowski: 31 sierpnia, na okładce jednego z brukowców przeczytałem tytuł: "Dorwaliśmy pedofila". Rodzice pierwszaków mogą mieć obawy przed puszczeniem dziecka do szkoły, bo kto wie, co się stanie za drzwiami domu?

Magdalena Niewięgłowska: Ale co to znaczy "dorwaliśmy"? Czy wiemy kto, gdzie i w jakiej sytuacji? Atmosfera wokół zjawiska pedofilii tak nabrzmiała w ostatnich latach, że podejrzanym o niecne zamiary jest w zasadzie każdy, kto dziecko przytuli, dzieci obserwuje czy z dziećmi się bawi. Szczególnie jeśli jest to mężczyzna, a my nie znamy jego zamiarów.

Zaczął się nowy rok szkolny, a pod wpływem takich przekazów rodzice mogą bać się puszczać dzieci same do szkoły. Zdarza się, że odprowadzają je nawet w starszych klasach.

Odprowadzanie pierwszo- czy drugoklasistów do szkoły jest działaniem odpowiedzialnym, ale nie ze względu na grasujących pedofilów, a raczej z konieczności oswojenia dziecka z nową sytuacją. Trzeba nauczyć dziecko trasy do i ze szkoły, opowiedzieć o zagrożeniach ze strony psów, samochodów i rowerzystów. Rodzic może wspólną wędrówkę do szkoły wykorzystać na rozmowę, uczenie pociechy właściwych reakcji na sytuacje trudne.

A jeśli chodzi o dzieci starsze, to kiedyś chodziły one do szkoły wspólnie, paczkami i nic się nie działo. Nawet jeśli pojawił się gdzieś ekshibicjonista (a nie pedofil!) to dzieci wspólnie go obśmiewały a potem w domu opowiadały rodzicom o sprawie. I tyle. Dzisiaj to rodzice tak naprawdę są wystraszeni, niedoinformowani i przez to bezradni. Czytałeś ostatnio o jakimś porwaniu dziecka z ulicy? Nie. Pedofile muszą dbać o swoje bezpieczeństwo i na pewno nie będą ryzykować w miejscach publicznych.

Co to znaczy, że "pedofile dbają o swoje bezpieczeństwo"?

Zdecydowana większość czynów pedofilnych jest popełnianych w rodzinach: przez ojców, ojczymów, dziadków, wujków i przyjaciół domu. Przez osoby znane i bliskie dziecku. Zazwyczaj podjęcie przez osobę dorosłą czynności seksualnej wobec dziecka poprzedza albo dość długi proces budowania relacji o charakterze intymnym (zdobywanie zaufania, tworzenie wspólnej tajemnicy).

Jak rozpoznać, że dziecko mogło mieć kontakt z pedofilem?

Kiedy będziemy kochać swoje dziecko i mieć z nim bliską relację, wzrośnie szansa, że samo nam powie, co je niepokoi. Trzeba tylko wysłuchać w spokoju. Większość osób, które doświadczyły przemocy seksualnej w dzieciństwie twierdzi, że mówiły o tym swoim rodzicom. Tylko, że rodzice nie są przygotowani do tego typu rozmów, nie chcą słyszeć, nie potrafią zareagować. Rodzice moich klientek i klientów informowani o nadużyciach zaprzeczali: "To niemożliwe, wujek to fajny facet, może coś ci się wydawało". Bywali też agresywni: "Ty mała kłamczucho!" A niewysłuchane dzieci przestają się skarżyć!

Podobno część matek dzieci, śpiewających w chórze Wojciecha Kroloppa, wiedziała co się dzieje w Polskich Słowikach.

Część pewnie nie dowierzała, a część wiedziała albo się domyślała. Strach przed kompromitacją, przed odrzuceniem społecznym, rozgłosem (lub utratą przywilejów, jak w tym wypadku) może powodować, że rodzice ofiar przestępstw seksualnych odcinają się od swojego dziecka - ofiary. Niestety tak jest dość często z nieletnimi ofiarami gwałtów. Dziecko zwraca się z ogromna traumą do rodzica a zamiast wsparcia słyszy "Ty szmato, wstyd nam przyniosłaś!". W patologicznych rodzinach lub środowiskach niektóre dzieci są "namaszczane" na ofiarę, poświęcane dla "dobra" całego systemu. Myślenie jest takie: "Jak zajmie się jednym dzieckiem, to może nie przerzuci się na resztę". Bezkarny pedofil z dużym prawdopodobieństwem skrzywdzi kolejne dzieci.

Cały czas mówimy o przemocy seksualnej wobec dzieci w rodzinach, albo dość hermetycznych środowiskach, ale z mediów płyną zupełnie inne informacje. Media rozdmuchują temat?

Nie zwalałabym winy na media. Po prostu kiedyś się o pewnych zjawiskach w ogóle nie mówiło, a teraz się mówi. I dobrze. Ale nie warto wpadać w panikę.

Panika sprawia, że przestajemy przyswajać informacje.

I przez to na ślepo wrzucamy wszystko i wszystkich do jednego worka. Nie rozróżniamy pedofila od osoby, która dokonała czynu pedofilnego. Już nie mówiąc, że w powszechnym przekonaniu pedofil i homoseksualista to to samo. A to kompletna bzdura! Niewiedza i pomieszanie pojęć sprawiają, że rzeczowa dyskusja na te tematy staje się prawie niemożliwa, a projekt legalizacji związków jednopłciowych ma w Polsce niewielkie szanse na poparcie. Osoby homoseksualne, mają popęd skierowany na osobę dorosłą tej samej płci. A nie na dziecko!

A większość pedofilów jest heteroseksualna. Czym się różni pedofil od osoby, która dokonała czynu pedofilnego?

Pedofil to jest dorosła osoba, która ma zaburzenia popędu i preferencji seksualnych. Podnieca się i uzyskuje satysfakcję seksualną w kontaktach z dziećmi. Warto wiedzieć, że wielu pedofilów, kiedy zdaje sobie sprawę ze swojej skłonności, nie podejmuje kontaktów seksualnych w ogóle. Z powodów etyczno-moralnych albo ze strachu przed konsekwencjami. Podobnie jak alkoholicy, którzy nie piją.

Rozumiem, że czynu pedofilnego może dokonać osoba o przeciętnym, heteroseksualnym popędzie?

Czyn pedofilny to czyn zastępczy, wykonany przez osobę, której popęd ukierunkowany jest na osoby dorosłe, ale z różnych przyczyn (np. z powodu chorobliwej nieśmiałości) wybiera sobie obiekt, który jest dla niego bezpieczny i najłatwiejszy. Większości czynów pedofilnych nie popełniają pedofile! Popełniają je za to najczęściej osoby o niskim poziomie intelektualnym, mężczyźni słabo wykształceni, wykonujący prace dorywcze lub niepracujący, statystycznie najczęściej mieszkańcy wsi lub małych miasteczek, o wysokim poziomie frustracji i poczucia krzywdy. Każdy przypadek powinien być jednak traktowany oddzielnie.

Kobiety nie są sprawczyniami przestępstw seksualnych na dzieciach?

Szacuje się, że na stu pedofilów jest tylko jedna kobieta. Ale coraz więcej naukowców mówi, że to są dane niedoszacowane. Te same czynności wykonywane przez kobietę i mężczyznę będą oceniane inaczej. Kobieta ma prawo np. myć cudze dzieci, dbać o higienę bez żadnych oskarżeń. Natomiast gdyby mężczyzna chciał pomóc w toalecie małej dziewczynce od razy byłby oskarżany o pedofilię. Znałam kobietę, która patologicznie długo karmiła syna piersią, ponad 12 lat. I tu pojawia się pytanie - komu ta matka robi dobrze - sobie czy dziecku? Podejrzewam, że w kontakcie ze ssącym dzieckiem mogła przeżywać satysfakcję seksualną. Ale nikt nigdy, z otoczenia tej kobiety, nie oskarżył jej o pedofilię - ci, którzy nawet krytykowali jej zachowanie mówili raczej o braku samodzielności i niedojrzałości emocjonalnej jej syna, a nie o jego nieprawidłowym rozwoju psychoseksualnym. Ją samą usprawiedliwiano, bez mrugnięcia okiem.

Ostatnio mówi się dużo o pedofilii wśród księży.

To idealny przykład na to, jak osoba heteroseksualna, w wyjątkowych okolicznościach może dokonać czynu pedofilnego. W przypadku księży nakłada się działanie dwóch czynników. Wstrzemięźliwość seksualna narzucana przez celibat z pewnością sprawia, że księża odczuwają dodatkowe napięcie seksualne. Mają przy tym regularny kontakt z dziećmi, co może ich pchnąć w stronę takich zachowań. Nie mamy badań, które wskazywałaby, że wśród księży jest więcej pedofilów niż w innych zawodach czy grupach społecznych. Natomiast z pewnością jest w tej grupie nadreprezentacja czynów pedofilnych. Podobnie jak jest nadreprezentacja gwałtów homoseksualnych w więzieniach, a przecież osadzenie w większości nie są ani gwałcicielami, ani homoseksualistami.

Ludzie mówią, że pedofil zasługuje na kastrację. Tymczasem to pewnie nieszczęśliwa osoba.

Koszmarnie nieszczęśliwa. Wyobraźmy sobie osobę, która zaczyna sobie uświadamiać, że nie satysfakcjonuje jej seks z dorosłymi osobami płci przeciwnej ani tej samej, tylko reaguje podnieceniem na dzieci. Ta osoba jest w podwójnej pułapce - jeszcze niczego złego nie zrobiła, chciałaby się komuś zwierzyć i uzyskać pomoc, ale panicznie boi się zdemaskowania i napiętnowania. Nie może mówić, to szuka informacji na ten temat w Internecie, sprawdza też, czy jej reakcje seksualne są powtarzalne i ciągłe. I paradoksalnie, chcąc zachować anonimowość, taka osoba przestaje być anonimowa. Można wytropić osoby korzystające z takich stron. I tak wracamy do początku naszej rozmowy...

To wróćmy jeszcze na chwilę do szkoły. W niektórych krajach, gdy dziecko przytula się do nauczycielki, to ta (lub ten) ma obowiązek podnieść ręce do góry. Żeby nie przyszło nikomu do głowy, że dorosły "obmacuje" dziecko.

Tymczasem dziecko potrzebuje dotyku jak tlenu. Niedotykane noworodki chorują, a nawet umierają. Nieutulone dzieci przestają się rozwijać. Przedszkolaki, za najlepszy rodzaj nagrody uznają "przytulaski". Starsze dzieci, przez kontakt fizyczny, uczą się budować relacje, tworzyć więzi, rozwijają się. Dotyk to stymulacja fizyczna, która jest niezbędna do życia. Ciężko sobie wyobrazić trenera sportów kontaktowych, nie dotykającego w czasie treningu swoich podopiecznych. Słuchajmy zatem naszych dzieci, sprawdzajmy kompetencje i niekaralność ich wychowawców, twórzmy standardy postępowania, ale w granicach zdrowego rozsądku! Uważajmy, żeby na "wszelki wypadek" nie wylać dziecka z kąpielą.

Opinie (69) 4 zablokowane

 • Deprawatorka znowu się objawiła. (9)

  • 26 41

  • Re: Deprywatorka znowu się objawiła. (5)

   A w jakiż to sposób Pan/i został/a zdeprywowany/-a? Czy to, że ktoś posiadający wiedzę powiedział krótko i na temat co aktualna wiedza naukowa mówi?

   PS Won z tym won, ja nie mam zamiaru ułatwiać zadania. Jako lewak pozostanę.

   • 23 11

   • (3)

    że co?
    spis teoryj i przesądów modnych politycznie to nie wiedza...

    • 9 16

    • Dokładnie. (2)

     Wiedza jest tylko wtedy, gdy zgadza się z myślą narodowo-konserwatywną.

     • 8 6

     • (1)

      miałeś chyba zamiar napisać narodowo-socjalistyczna bo konserwatyzm nigdy nie był narodowy a ogólnoświatowy tumanie bosy

      • 6 3

      • wręcz odwrotnie, proletariusze wszystkich krajów łączcie się

       mamy więc socjalizm lokalny i globalny czyli komunizm,
       konserwatyzm czyli antyroznwój jest zachowawczy, lokalny konserwatyzm to faszyzm, natomiast globalny to katolicyzm i islam.

       • 2 2

   • lewakiem pozostań ale z Panem Bogiem

    • 4 4

  • Ktoś, kto jest wychowywany w rodzinie konserwatywnej, prawackiej (1)

   gdzie ojciec rządzi i wszystko mu wolno, dzieci i matka boją się rozmawiać z mężem i ojcem, gdzie temat dojrzewania czy problemów wieku nastoletniego jest tematem tabu w relacjach rodzice-dzieci to prowadzi często do patologii, która objawia się w różny sposób np. molestowania, nadużywania alkoholu, ciąża nastoletnia itp. Prawak nie dopuszcza myśli, sytuacji, że ich otoczenie może być zepsute z problemami.

   • 10 8

   • teraz się będę bał zostać w domu, a nuż atak

    atak pedofilii czai się w każdym zakamarku

    • 4 1

  • Haniebne ataki medialne na księży w sowieckim stylu

   Mamy nowomowę w sowieckim stylu. W temacie pedofilii księży - ks. Jankowski przypomnijmy, jak to postawę mediów publicznych scharakteryzował ks. abp gdański Tadeusz Godowski, mówiąc do dziennikarzy na temat sprawy księdza prałata Jankowskiego m.in.: "Państwo macie doświadczenia niedobre, że już w pierwszym dniu mówiliście o najdramatyczniejszych sprawach, tymczasem po trzech tygodniach trochę złagodniały relacje prasowe (...). Po pierwszym dniu wydawało się, że zostanie skazany i niemalże uwięziony, a potem zaczęto się wycofywać z tego (...)" (wg "Dziennika Bałtyckiego" z 21 sierpnia 2004 r.).
   Zamiast jednak przeprosić za oszczerstwa sięgnięto po kolejne kalumnie.
   Kiedy spełzły na niczym haniebne ataki medialne na ks. Jankowskiego o rzekomą pedofilię z braku jakichkolwiek dowodów wymyślono nowy typ zarzutu. Księdza Jankowskiego oskarżono o rzekome, też nieudowodnione, błędy pedagogiczne, nadmierną hojność wobec ministrantów, która ich "demoralizowała". Jak pisał Marian Miszalski w "Najwyższym Czasie!" z 28 sierpnia 2004 r.: "(...) w końcu z medialnego oskarżenia nie pozostało już nic, jak tylko pomówienie o 'libację na plebanii'. No tak, libacja... ale może tylko przyjęcie imieninowe albo urodzinowe? A czy przyjęcia są w Polsce naganne lub zakazane gdyby libacje były zakazane, trzeba by ukarać chyba cały establishment polityczny z prezydentem Kwaśniewskim jako niepoprawnym recydywistą...".

   • 7 4

 • Pedofilia w katolickim kraju? (3)

  Jak to jest możliwe?!

  • 22 26

  • są księża, to i pedofili więcej

   • 15 14

  • Zwłaszcza w kraju katolickim, prawicowym, konserwatywnym

   • 5 7

  • pedofilia wsród prawosławnych patrz Boćki na Podlasiu

   pedofilia wsród prawosławnych patrz Boćki na Podlasiu jak to możliwe

   • 0 0

 • Jakim trzeba być zwyrodnialcem, aby zrobić niewinnemu dziecku taką krzywdę...

  • 31 1

 • Kastracja (1)

  to skuteczne lekarstwo na pedofilię

  • 21 13

  • ta, jasne

   zapomniałeś o: obcięciu rąk (obmacywanie), wyłupieniu oczu (oglądanie dziecięcej pornografii), wyrwaniu języka (sprośne gadki) a u kobiet dodatkowo mastektomii (na wszelki wypadek).

   • 12 2

 • Każda okazja jest dobra, żeby promować LGBT (9)

  Bo stwierdzenie, że większość pedofili jest heteroseksualna jest nieprawdziwe. Reszty już nie czytałem, bo nie warto.

  • 26 30

  • (2)

   Co tam wiedza specjalistów - Edwin, jak wielu innych Polaków, najlepiej zna się na wszystkim!

   • 19 8

   • Edwin sprawdził empirycznie :P

    • 4 8

   • specjalistów? od czego?

    • 6 4

  • Typowe dla prawicowych Januszy są stwierdzenia, że (5)

   Hitler był lewicowcem, każdy homoseksualista to pedofil, żydzi rządzą Polską, a jedyny słuszny styl życia to małżeństwo w wierze katolickiej. To wynika, z braku wiedzy, wąskiego światopoglądu i horyzontów, a także strach przed nieznanym i odrzucanie faktów, które nie są dla nich korzystne.

   • 10 13

   • Nie należy mylić prawdy z opinią większości (4)

    Prawdą jest, że Hitler był socjalistą, że wśród pedofili większość to homoseksualiści, że Kuroń, Geremek, Borowski, Kwaśniewski i jakże liczni Polacy narodowości żydowskiej inni rządzą i rządzili Polską, że małżeństwo w wierze katolickiej jest fundamentem trwałości rodziny... że oszukani przez żydokomunę (Urban, Michnik) nie widzą rzeczywistości takiej, jaka ona jest.

    • 6 4

    • W opinii większości ziemia kręci się wokół słońca (3)

     a przecież, my prawacy wiemy swoje. To słońce kręci się wokół ziemi, a człowiek nigdy nie był na księżycu.

     • 1 5

     • Dla lewaków temat zastępczy to jest dopiero temat (2)

      Historia uczy, że to ksiądz odkrył, że ziemia kręci się wokół słońca. A jakie są owoce lewackich i polskojęzycznych manipulacji? Przykład - w związku z 60. rocznicą śmierci Witolda Pileckiego przypominało się i rozpowszechniało słowa adwokata, wypowiedziane podczas procesu "rehabilitacyjnego" Witolda Pileckiego w roku 1990: "Nie jesteśmy lepsi od Niemców i Rosjan, ponieważ potrafiliśmy własnymi rękami mordować swoich bohaterów". Pomijając miłosiernie nazwisko tego "obrońcy" - z kontekstu całej jego wypowiedzi wynika, że miał dobre intencje - warto ukazać fakt, że także wielu z nas często mimowolnie głosi bezmyślnie głupie i okrutne słowa, w których nie znając historii nie dostrzegamy głębokiej nieprawdy, a które mają kolosalne znaczenie dla prawdy historycznej i dla życia Polaków we współczesnej nam Polsce.
      Ja nie poczuwam się do tego zbrodniarzy, sługusów Moskwy MY Polacy, nie poczuwam się do żadnej ideowej czy duchowej więzi z sowieckimi nadzorcami powojennej Polski ani z ich kolaborantami. Jestem głęboko przekonany, że tak samo myśli zdecydowana większość Polaków.

      • 4 4

      • Dlaczego prawacy stawiają znak równości (1)

       pomiędzy lewicą, a komuną? Lewica to bardzo szerokie pojęcie, a komuna nie jest synonimem słowa lewica. To, że komuna oparta jest na lewicowej doktrynie, nie oznacza, że ktoś, kto nie ma konserwatywnych, rasistowskich i nacjonalistycznych poglądów typu "polska dla polaków", jest komunistą. Gdyby tak było, oznaczałoby to, że całe USA czy bogata Skandynawia to głęboka komuna, bo są to kraje mocno lewicowe i tolerancyjne w dojrzały sposób dla odmiennych nacji, kultur, rasy itp. Po za tym gdzie i od kiedy lewica promuje pedofilów? Pedofilem może być komunista, prawak, lewak, brunet, blondyn, heteroseksualista, homoseksualista, biseksualista czy bezpartyjny.

       • 4 4

       • "Polskość to nienormalność" (Donald Tusk)

        Człowiek mający lewicowe poglądy to nie to samo, co lewak. Z kolei SLD-owski faszyzm, lewactwo i popapraństwo tak są do siebie podobne, że różnice są mało istotne.

        • 3 2

 • Kurde - kąpię i myję swoje dzieci. A one mi ufają. (1)

  Pewnie jestem już pedofilem i zaraz pójdę siedzieć.

  • 18 4

  • Taa. Myj je w rękawicach bokserskich aby przypadkiem nie dotknąć nagiego ciała i w fartuchu :-)
   Wszystko z tobą w porządku bo dzieci potrzebują czułości normalnie rozumianej a mycie w bąblach piany i przytulanie nawet golasa to po prostu miłość rodzicielska i nie róbmy z tego filozofii. Poskutkuje to uśmiechem na ich twarzy a nawet śmiechem. Ale to jest prawdziwa miłość a nie fuuuu

   • 8 0

 • Kazdy akt zoofili jest w terenie

  czemu ???

  • 4 1

 • Jak obywatel Borys pisze o dzieciach to wiadomo że nie będzie o pieluszkach. (5)

  Najwięcej aktów pedofilii na zachodzie miało miejsce w środowiskach lewicowych i w szkołach przez nie prowadzonych. Do dziś dostępny jest wywiad z pewnym Niemieckim lewicowym politykiem który zachwala "obcowanie" z dziećmi w publicznej TV. Obecnie jest już zielonym a nie socjalistą. Wiele dzieci ujawniło aferę twierdząc że było wręcz wypożyczanych dla znajomych socjalistycznych nauczycieli.
  Pamiętajcie aby zawsze zapalał wam się LEWAK ALERT!!!
  Hitler i jego niemiecka narodowo-socjalistyczna partia już pokazał co potrafią środowiska lewicowe.
  Lider niemieckich Zielonych (czytaj socjalistów) Juergen Trittin przyznał, że w 1981 roku kandydując na radnego w Getyndze odpowiadał za program Alternatywnej Listy Zielonych Inicjatyw (AGIL) postulujący zniesienie kar za stosunki seksualne osób dorosłych z dziećmi.
  NIE KOPIUJCIE MODY Z ZACHODU!!!

  • 19 16

  • Europoseł pedowil oczywiście LEWAK!!!

   Daniel Cohn-Bendit (ur. 4 kwietnia 1945 w Montauban) niemiecki polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego, reprezentujący w różnych kadencjach Francję i Niemcy. Cohn-Bendit urodził się we Francji w niemiecko-żydowskiej rodzinie. Poseł do Parlamentu Europejskiego od 1994, należący do Grupy Zielonych Wolny Sojusz Europejski.
   W 2001 roku niemiecka dziennikarka Bettina Röhl oskarżyła go o pedofilię na podstawie autocytatów z autobiograficznej książki pt. Wielki Bazar (1975). Podobne relacje zawarł w opublikowanym rok później artykule w piśmie kulturalnym das da. W wywiadzie telewizyjnym w 1982 roku Cohn-Bendit opisywał dalsze szczegóły, podkreślając, że seksualność dziecka jest czymś wspaniałym i uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze. Wypowiedzi te były później wielokrotnie krytykowane przez przeciwników politycznych Cohn-Bendita, m.in. przez Declana Ganleya oraz Le Pena. W 2001 roku Cohn-Bendit przyznał, że jego opowieści dzisiaj byłyby nieakceptowalne. W 2009 roku podczas debaty z Ganleyem Cohn-Bendit wyjaśnił, że wypowiedzi te były wynikiem szerszego społecznego trendu eksperymentów społecznych, w tym badań nad dziecięcą seksualnością, na fali rewolucji seksualnej

   • 11 6

  • Pęka zmowa milczenia wokół pedofilii w zamkniętych społecznościach ortodoksyjnych Żydów. Niestety, dwory rabinackie radzą sobie

   Była godzina 9 wieczorem, upał stał jeszcze w powietrzu, gdy na posterunku policji w Bet Szemesz u podnóża Gór Jerozolimskich pojawiła się kobieta w wełnianej sukni o długich rękawach i szlochając oznajmiła dyżurnemu, iż zamierza złożyć doniesienie: wychowawca w przedszkolu zgwałcił jej czteroletniego synka. Twarz matki była trudno rozpoznawalna, bo długie włosy peruki spadały na policzki. Policjant nie miał wątpliwości, że stoi przed nim osoba głęboko religijna. W myśl nakazów talmudycznych, obowiązujących wśród ortodoksyjnych Żydów, kobieta musi golić głowę przed zawarciem związku małżeńskiego. Wychodząc z domu może zakładać perukę.

   W miasteczku Bet Szemesz ortodoksi zamieszkują kilka dzielnic. Okiennice ich domów są niemal zawsze zamknięte. Symbolicznie odgradzają się od świata zewnętrznego. Mężczyźni w czarnych kapotach i kapeluszach o szerokim rondzie nawet we własnym kraju kierują się odrębnym prawem, kodeksem religijnym. Władze państwowe i niezawisłe sądownictwo to dla nich pojęcia obce, niemal abstrakcyjne. Spory majątkowe i rodzinne rozstrzygają zaufani rabini.

   Dzieci uczęszczają do szkół, w których bicie linijką po otwartej dłoni wciąż stanowi akceptowany środek wychowawczy. Obcym wara od tego, co się dzieje w tym środowisku. A gdy dzieje się coś niedobrego, należy to szybko zamieść pod dywan.

   Bogobojne gminy w Izraelu za wszelką cenę chcą utrzymać mit czystości życia społecznego, opierającego się na Dekalogu i wskazaniach uczonych w Piśmie. Kobieta wyciągająca palec oskarżycielski w stronę religijnego pedofila złamała obowiązujący kodeks. Jeszcze tej samej nocy mąż i cała rodzina próbowali ją zmusić do odwołania zeznań. Nazajutrz, gdy śledczy pojawili się w przedszkolu, sprawa stała się tajemnicą poliszynela. Zawrzało w Bet Szemesz i w pobliskim osiedlu Betar, a nawet w mieście Bnej Brak koło Tel Awiwu, zamieszkanym przez licznych Żydów ortodoksyjnych.

   Ale, o dziwo, zamiast wymaganej przez autorytety rabinackie zmowy milczenia i zaprzeczenia, fakty przekazane policji przez matkę zgwałconego dziecka wyciekły do prasy i zerwały, po raz pierwszy, wieloletnią tamę strachu i wstydu.

   W ciągu kilku dni w komisariatach policji pojawiło się jeszcze 28 matek, a ich zeznania nakładały się jedno na drugie. We wszystkich pojawiało się to samo nazwisko: Icchak Borowski. Borowski nie wygląda na potwora. Wręcz przeciwnie. 27-letni mężczyzna, względnie przystojny, elokwentny, zawsze czysto ubrany, z pejsami wsuniętymi pod rondo kapelusza, pojawiał się w przedszkolach i niższych szkołach rabinackich oferując jako wolontariusz pomoc w trudnej pracy wychowawczej. W licznych przypadkach gotów był własnym samochodem odwieźć dziecko do domu. Gdy zachodziła taka potrzeba, podejmował się drobnych prac remontowych. Swoim sposobem bycia budził powszechne zaufanie, a na poparcie przedstawiał pismo polecające od znanego jerozolimskiego rabina. Badania grafologiczne wykazały później, że list był sfałszowany.

   • 10 2

  • Nie spinaj się tak i nie wyszukuj gdzieś w obcych krajach na siłę pedofilów (1)

   Spójrz na swoje podwórko i swoich idoli prawicowych. Mało masz pedofilów w środowisku kościelnym?

   • 6 10

   • Przez wiele lat G-Wniane ataki i kompletny brak dowodów "winy"

    No to wymieniaj.
    Przypomnijmy jeden z przykładów z naszego gdańskiego "podwórka" - po kilku tygodniach zajadłych ataków medialnych z góry przesądzających rzekomą "winę" ks. Jankowskiego lewackie media musiały wycofać się z publicznie i gromko rzucanych oskarżeń, zastępując je zarzutami o "błędy wychowawcze". Nawet w tak agresywnej wobec ks. Jankowskiego G-Wnianej przyznano, iż: "Prokuratura ocenia, że nie zebrała materiału umożliwiającego postawienie zarzutu molestowania".
    W innym tekście tego samego brukowca Jan Turnau otwarcie przyznał, że w sprawie ks. H. Jankowskiego "nie ma żadnych dowodów". Przesłuchiwany jako rzekoma ofiara molestowania były ministrant Sławek R. stanowczo zaprzeczył wszelkim pomówieniom. Według "Rzeczpospolitej" z 20 sierpnia br., prokuratura "nie dysponuje dowodami, które pozwoliłyby postawić księdzu zarzuty pedofilii".
    Żadne z lewackich g-wnianych brukowców nie zdobyło się jednak na przeproszenie księdza prałata Jankowskiego za publicznie wyrządzone mu szkody moralne, pomówienia i zniesławienie. Z pewnością to szkalowanie doprowadziło do przedwczesnej śmierci prałata. Oceń to.

    • 6 3

  • kurczak i lis

   to proszę Pana nie ma zupełnie znaczenia. Lewica, czy liberałowie, przy okazji pięknego hasła "takie samo prawo dla wszystkich" i walki z homofobią przepychają po cichutku akceptację wszelkiego rodzaju parafilii, gdyż możni tego świata chcieliby mieć społeczeństwo sfrustrowane i straumatyzowane, zaś druga strona, z Kościołem Katolickim włącznie, huczy, aby się temu wszystkiemu przeciwstawiać jednocześnie pedofilię zamiatając pod dywan! Dlaczego? Bo proszę Pana ten podział jest złudny! Ważne jest, abyśmy się nienawidzili, podzielili, byli frustrowani i traumatyzowani. To idealna papka dla ukształtowania niewolników! Zapewniam Pana, że im wszystkim chodzi o to samo!

   • 0 0

 • tekst roku - koszmarnie nieszczęśliwy pedofil...
  oto do jakich wygibasów prowadzi lewactwo

  • 12 15

 • Lewaków motto: "kłamcie, a zawsze coś przylgnie" (9)

  Pani seksuolog nie wie? 40% przypadków pedofilii pojawia się w środowisku homoseksualistów, a zarzut o to potworne zboczenie dotyczy tylko 0,027% kapłanów.

  • 19 16

  • wspomnienie koscioła katolickiego to główne przeslanie tego tekstu

   reszta to otoczka uwiarygadniajaca przekaz
   jak w gw: "raz w tygodniu cos na kosciol"
   trzeba zwracac uwage co sie czyta

   • 10 3

  • Dane

   Podaj dane tych fenomenów. Rzetelne źródła, bo wszystkie badania które znam, a w temacie trochę siedzę, nie potwierdzają tych rewelacji. Chyba, że a) dane są fałszowane b) nastąpiło wyciągnięcie zupełnie niewyciągalnych wniosków. A więc jak jest w tym przypadku?

   • 5 6

  • skąd te dane, podaj źródlo (5)

   • 4 5

   • (4)

    Źródło to polskie media (nie mylić z polskojęzycznymi), to opinie policjantów itd. ukazywane w tychże mediach. Przykładowo - w zeszłym roku ilu było skazanych w Polsce księży za pedofilię? Jeden z dziennikarzy szukał i stwierdził, że... jeden. Z kolei przykładów skazania par homoseksualnych (głównie w USA i Australii), którzy wykorzystywali seksualnie adoptowane (głównie sprowadzanych z Rosji lub z innego kraju) dzieci przybywa, wykrywalność tych przestępstw rośnie, a lewackie media o tych faktach milczą.

    A tak przy okazji - czytelnicy GW, jak myślicie, dlaczego nie ma oficjalnych (rządowych) na ten temat danych? Jaki problem byłoby takowe stworzyć?! Albo dlaczego pani seksuolog kłamie mówiąc, że "Zdecydowana większość czynów pedofilnych jest popełnianych w rodzinach" skoro polscy policjanci twierdzą, że w konkubinatach?

    • 7 4

    • (3)

     Wybacz, ale opinia publicystów z Uważam Rze czy rzekome opinie policjantów (ilu? jakich konkretnie?) to nie są źródła.
     Podaj rzetelne badania naukowe, statystyki, dane - bo to, co zaprezentowałeś ma taką samą wartość jak "dowody" antyszczepionkowców i fanów leczenia homeopatycznego.

     • 3 5

     • Jaki światopogląd, taki i lewackich inżynierów dusz przekaz... na potrzeby produkowania nowych zastępów pożytecznych idiotów (2)

      Powtórzę - rządzący i władający mediami lewacy mogliby, ale nie chcą "rzetelnych badań naukowych", wolą artykuły w brukowcach, wolą opinie osób z lewicą związanych (jak tutaj lewicowego dziennikarza w wywiadzie z panią seksuolog). A jeśli dla Ciebie opinie osób mających (w związku z wykonywanym zawodem) bezpośredni kontakt z patologiami społecznymi nie są źródłem, a "prawdę" określają tylko ludzie lewicy - tutaj pani seksuolog kłamstwa o tym, że rzekomo "Zdecydowana większość czynów pedofilnych jest popełnianych w rodzinach" albo że "Większości czynów pedofilnych nie popełniają pedofile!", a w innym miejscu że pedofilia to przede wszystkim "osoba heteroseksualna": ojcowie, księża... jak sowiecka gazeta "Prawda" tak też i dzisiaj brukowce (jak ta "nasza" współczesna Trybuna Ludu nazywana gadzinówką albo g-wnianą) ukazują swoich "uczonych" i swoje, "rzetelne" (bo dla zwalczających pluralizm w mediach lewaków odpowiednie i poprawne) badania naukowe, statystyki i dane... czyli jak za komuny. Jaki światopogląd, taki i lewackich inżynierów dusz przekaz... na potrzeby produkowania nowych zastępów pożytecznych idiotów.

      • 4 3

      • (1)

       Czyli nie masz żadnych źródeł i potrafisz jedynie robić kopiuj-wklej z prawicowych pisemek propagandowych.
       Tego się spodziewałem.

       • 3 5

       • Kto G-Wno czyta ten g-wno wie

        Czyli potrafisz argumentować tylko nowomową w stylu sowieckim. Zero argumentów, nawet z kopiuj-wklej niczego nie ma z "rzetelnych badań naukowych", które zaprzeczałyby te np policjantów opiniom ukazanym w polskich mediach?!

        • 4 1

  • Je

   Nie wiecie co znaczy być molestowana przez ojca czułam się winna 40 lat i bałam się komuś o tym powiedzieć jak ktoś tego nie przeżył nie wie o czym mówię.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje