• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wcześniejsze zapisy na szczepienia dla osób między 40. a 60. rokiem życia

Najnowszy artukuł na ten temat Co ze szczepieniami uchodźców?
Jak informują nasi czytelnicy, w czwartek, 1.04, system szczepień przeciw COVID-19 został odblokowany dla części szczepień populacyjnych.
Jak informują nasi czytelnicy, w czwartek, 1.04, system szczepień przeciw COVID-19 został odblokowany dla części szczepień populacyjnych. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia w systemie pojawiły się terminy szczepień przeciw COVID-19 dla osób urodzonych na początku lat 80. XX wieku. - Mam 43 lata, ale zapisałem się bez problemu, dziś mam pierwszą dawkę - mówi nasz czytelnik. Po godz. 10 rząd poinformował jednak, że te szczepienia zostaną przeprowadzone w drugiej połowie maja.Aktualizacja, godz. 10:30

Minister Michał Dworczyk poinformował, że system rejestracyjny błędnie proponował zgłaszającym się na szczepienia kwietniowe, nawet dzisiejsze, terminy.

- Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy 40-59, po usunięciu usterki odblokujemy i do każdej osoby zadzwoni automat lub konsultant, proponując termin w II połowie maja. Przepraszamy za to, w ciągu kilku godzin przywrócimy pełne funkcjonowanie systemu - poinformował po godz. 10 pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Jak wyjaśnił, "w ostatnich dniach spadła dynamika zapisów osób 60+, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić ten system".

- Te terminy miały być wyznaczane w II połowie maja. Przez to, że wystąpiła usterka w systemie, część z tych osób zapisała się na terminy kwietniowe. Cały czas mogą rejestrować się osoby 60+, ostatnio zgłoszeń było mniej, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, w której osoby 40+ będą szczepione przed seniorami. Namawiam osoby 60+ do rejestracji - do końca maja mamy ponad 1,8 mln wolnych terminów - powiedział.
Jak można się zarejestrować na szczepienie przeciw COVID-19?
  • Zadzwoń pod numer 989.
  • Zarejestruj się na http://pacjent.gov.pl.
  • Wyślij SMS o treści SZCZEPIMYSIE pod nr 880 333 333.
  • Skontaktuj się z punktem szczepień.
Zgłosiłe(a)ś już chęć szczepienia przeciw COVID-19?

Zobacz wyniki (1490)
Jak informują nasi czytelnicy, w czwartek, 1.04, system szczepień przeciw COVID-19 został odblokowany dla części szczepień populacyjnych.

- Zgłosiłem chęć szczepienia, jak tylko można było to zrobić, i dziś na internetowym koncie pacjenta miałem skierowanie i termin szczepienia, moja żona też, a oboje jesteśmy po 40-tce. Dziś mam pierwszą dawkę - informuje nasz czytelnik, pan Michał.
Oficjalnie nie podano wcześniej informacji o uruchomieniu systemu dla szczepień populacyjnych, jednak wiele osób już zdążyło się na nie zapisać, również dzwoniąc na infolinię.

Jedna z naszych czytelniczek przekonuje, że według relacji osoby rejestrującej uruchomiono możliwość rejestracji z powodu większej dostawy szczepionek.

Z tego, co wiemy, bliskie terminy szczepień pojawiają się głównie w dużych miastach. Zarejestrować mogą się zarówno osoby, które wyraziły chęć szczepienia jeszcze w styczniu, na samym początku szczepień w Polsce, jak i takie, które nie deklarowały, że się zaszczepią.

Jednak już przed godz. 9:00 były problemy techniczne z próbą zalogowania i zarejestrowania się na szczepienie.

- Rano, kiedy się o tym dowiedziałem, już chyba tyle osób próbowało się zapisać, że ja już nie mogłem się zalogować, system chyba pada - pisze pan Maciej, nasz czytelnik.
Czytelnicy informują o wcześniejszych terminach szczepień.
Czytelnicy informują o wcześniejszych terminach szczepień. fot. czytelnik/trojmiasto.pl

Więcej punktów i uprawnieńW środę przedstawiono nowy harmonogram szczepień oraz zmiany, które zostają wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień.

- Do końca II kwartału wykonamy 20 milionów szczepień. Do końca sierpnia chcemy zaszczepić przeciw COVID-19 wszystkich chętnych - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk przyznał jednak w czwartek rano, że zdecydowano się uruchomić zapisy dla osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji.

- W tej chwili mamy rejestrację otwartą dla wszystkich osób powyżej 60. roku życia. W systemie centralnej rejestracji zarejestrowanych jest łącznie około 11 mln osób, z tego wolnych terminów do szczepień do końca maja jest około 1,8 mln. W ostatnich dwóch dniach ta rejestracja zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy dla osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji. I zostały dziś w nocy wyznaczone skierowania dla osób od 40. do 60. roku życia - mówił w "Porannej rozmowie" w RMF FM szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. - Dzisiaj od rana te osoby dostają SMS-y i telefony z propozycją umówienia się na konkretny termin - dodał.
Szef KPRM przypominał, że zgodnie z deklaracjami premiera rząd chce, aby do końca II kwartału wykonano 20 mln szczepień, i poinformował, że w kwietniu dotrze do Polski łącznie około 5 mln szczepionek.

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (377)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Konsultacje dla kobiet
konsultacje
maj 26
czwartek, g. 10:00 - 15:00
Gdańsk, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wstęp wolny
Bezpłatne konsultacje psychiatryczne
badania, konsultacje
maj 21
sobota, g. 09:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.
Wstęp wolny
Organicus Vegan & Organic Fair
targi
cze 2-4
czwartek - sobota, g. 10:00
Gdańsk, Amberexpo

Ogłoszenia polecane

Najczęściej czytane