Wiadomości

stat

W wakacje zarobili na samochód dla schroniska św. Brata Alberta

Nowy samochód towarzystwa pomocy posłuży m.in. do przewozu osób niepełnosprawnych i dostarczania żywności.
Nowy samochód towarzystwa pomocy posłuży m.in. do przewozu osób niepełnosprawnych i dostarczania żywności. Magdalena Kiljan/ GZDiZ

Cały sezon pracowali na parkingu i zarobili na... samochód. Podopieczni Fundacji Społecznie Bezpieczni, która w lecie obsługiwała nadmorski parking na Stogach, z wakacyjnego utargu uzbierali łącznie ponad 100 tys. zł. Część z tej sumy została przekazana właśnie na zakup samochodu, który posłuży m.in. do przewozu osób niepełnosprawnych z towarzystwa pomocy im. Św. Brata Alberta.Fundacja Społecznie Bezpieczni jest organizacją pozarządową, która we współpracy z miastem Gdańsk prowadzi dwa "Parkingi Społecznie Odpowiedzialne" przy ul. Lawendowej oraz nadmorski na Stogach. Dzięki temu pełnoetatową pracę na parkingach posiada kilkoro podopiecznych fundacji, którzy na co dzień borykają się z różnymi problemami, jak chociażby niepełnosprawność, uzależnienia czy bezdomność. Dochód w całości przeznaczany jest na wsparcie schroniska dla osób bezdomnych.

Dotychczas z działalności parkingu zakupiono m.in. specjalistyczne łóżka dla osób niepełnosprawnych, podopiecznych schroniska na ul. Równej w Gdańsku. Dodatkowo w budce parkingowej zbierane są do puszki pieniądze na żywność dla osób potrzebujących. Można również zakupić na miejscu bon obiadowy w kwocie 10 zł i przekazać go osobie, która potrzebuje ciepłego posiłku.

Nowy samochód za wakacyjną pracęW lipcu 2019 r. utarg na Stogach wyniósł 39.340 zł, a w sierpniu 65.510 zł. Dało to łączną kwotę w wysokości 104.850 zł. Część z zarobionych pieniędzy została przekazana na zakup samochodu dla Towarzystwa Brata Alberta. Auto posłuży do przewozu osób niepełnosprawnych, starszych do lekarza i urzędu oraz do przewożenia żywności i obsługi bieżącej działalności placówki.

Pod opieką organizacji jest również punkt widokowy Żuraw M3 na terenie Stoczni Cesarskiej, który w sezonie można zwiedzać z przewodnikiem. Fundacja jest partnerem w projekcie Rewitalizacji Nowego Portu. Projekt polega na wsparciu mieszkańców Nowego Portu poprzez realizację zajęć psychologiczno pedagogicznych dla matek z dziećmi i bieżącego wsparcia asystentów środowiskowych i animatorów społeczności lokalnej.

Opinie (22) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje