Wiadomości

stat

W szpitalu św. Wojciecha otwarto SOR dla dzieci

Nowa pediatryczna część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala św. Wojciecha została oficjalnie otwarta. Dzieci, które będą potrzebowały pomocy na oddziale ratunkowym właśnie w tym miejscu będą badane, konsultowane, diagnozowane i obserwowane. Inwestycja kosztowała ponad 1 mln zł.Potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

tak 35%
nie 25%
tak, ale w sytuacji kryzysowej pewnie nie byłbym(a)bym w stanie działać, tylko wykonał(a)bym telefon na pogotowie 40%
zakończona Łącznie głosów: 540
Nie każdy SOR jest taki sam, warto więc wiedzieć, gdzie w Trójmieście znajdziemy pomoc - szczególnie w sytuacji, jeśli nagle zachoruje dziecko.

Szpital św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie otworzył właśnie konsultacyjną część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dedykowaną małym pacjentom. SOR dla dzieci funkcjonuje już w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, którym również zarządza spółka Copernicus, tam dyżur obok pediatrów pełnią również chirurdzy dziecięcy.

Czytaj też: Pierwsza pomoc dla początkujących. Szybki kurs ze stroną Aid Copernicus

- Mamy już długo oczekiwaną rozbudowaną strefę pediatryczną SOR-u. Dostępne są nowe pomieszczenia, na jeszcze większej powierzchni obszaru pediatrycznego, dzięki nim zwiększy się komfort pacjentów, ale też pracowników - powiedział dr Romuald Tomczak, kierownik SOR w Szpitalu św. Wojciecha.
Do dyspozycji pacjentów jest duża poczekalnia, dwa węzły sanitarne, jeden dostosowany dla osób niepełnosprawnych, pokój badań, dwie sale obserwacyjne, w tym jedna wzmożonego nadzoru, wyposażona w kardiomonitory i specjalistyczny sprzęt.

- W szpitalu w Koperniku działa już od dłuższego czasu SOR dziecięcy i tam wszyscy są zadowoleni - i lekarze, i rodzice - więc mam nadzieję, że u nas też tak będzie - dodał.
Czytaj też: Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy? Poradnik dla rodziców

Inwestycja wyniosła ponad 1 mln zł, z czego blisko 900 tys. zł to środki Samorządu Województwa Pomorskiego. Szpital św. Wojciecha otrzymał też karetkę.

Opinie (66)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje