Pobiegną 12 maratonów, by spełniać marzenia. Startują w sobotę

Bartek i Wojtek to dwójka przyjaciół z Gdańska, którzy postanowili przebiec 12 górskich maratonów, by pomóc w realizacji marzeń dzieci z pomorskich hospicjów.
Bartek i Wojtek to dwójka przyjaciół z Gdańska, którzy postanowili przebiec 12 górskich maratonów, by pomóc w realizacji marzeń dzieci z pomorskich hospicjów. fot. przezgorydomarzen.pl

Pokonają 12 górskich maratonów czyli 520 kilometrów w 12 dni - wszystko po to, by pomóc w realizacji marzeń dzieci z dwóch pomorskich hospicjów. Bartek i Wojtek wyruszą na główny szlak Beskidzki już w najbliższą sobotę.Dokładnie dwa miesiące temu wspominaliśmy w artykule "Pobiegną 12 górskich maratonów w 12 dni dla chorych dzieci" o dwójce przyjaciół z Gdańska, którzy postanowili poprzez wymagający bieg w górach uzbierać pół miliona złotych na realizację marzeń dzieci z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

Kibicuje im cała PolskaCo zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy? Sporo, bo inicjatywa o nazwie "Przez góry do marzeń" z trójmiejskiej zyskała status ogólnopolskiej.

- Uzyskaliśmy wsparcie wielu znanych sportowców - to m.in. Dariusz Michalczewski, Adam Korol, Piotr Myszka, Marcin Lijewski, Mariusz Jurkiewicz, Artur Siódmiak, Jakub Wawrzyniak, Jakub Krzyżak, Marcin Różalski, Jarosław Bieniuk, Iwona Guzowska, jak również artystów takich jak Julia Pietrucha, O.S.T.R., PIH, dzięki czemu o naszej akcji może dowiedzieć się więcej osób. Spotykamy się też z ciepłym przyjęciem naszej akcji wśród osób, które słyszą o niej po raz pierwszy, co dodaje nam energii i motywacji przy jej organizacji - mówi Wojtek Kowalczyk.
Właśnie o rozgłos chodzi najbardziej, bo każda wpłacona złotówka w 100 proc. trafia na rzecz spełniania marzeń dzieci. Wszystkie koszty związane z organizacją inicjatywy chłopaki pokrywają z własnej kieszeni, mają też wsparcie m.in. Reha Control, MK Advice, paqj.pl czy Decathlon Kartuska.

- Właściciele schronisk górskich lub prywatnych kwater, które znajdują się na trasie naszego biegu zaoferowali darmowy nocleg, co również odciąża nasz budżet. Można by długo wymieniać. Pewne jest to, że bez pomocy ludzi o dobrych sercach byłoby nam znacznie trudniej przygotować się do naszego biegu - mówi Wojtek.
Start 26 maja, koniec 6 czerwca. Relacja na Facebooku

Bartek i Wojtek trenują codziennie po kilka godzin, by jak najlepiej przygotować się do wysiłku, jakim jest pokonanie dystansu 42 km (równowartość maratonu) codziennie przez 12 dni. Bieg będzie relacjonowany na Facebooku - start odbędzie się 26 maja w Beskidzie Śląskim, natomiast koniec nastąpi 6 czerwca w Wołosatem (Bieszczady).

Trasę biegu wyznacza czerwone oznakowanie Głównego Szlaku Beskidzkiego, którego długość wynosi około 500km (różne źródła podają rozbieżne wartości, w przedziale od 496km do 519km). Przebiega on od Ustronia do Wołosatego, po drodze prowadząc przez najwyższe partie niemal wszystkich grup górskich polskich Beskidów (Beskid Śląski, Beskid Żywiecki i Makowski, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski oraz Bieszczady).
Trasę biegu wyznacza czerwone oznakowanie Głównego Szlaku Beskidzkiego, którego długość wynosi około 500km (różne źródła podają rozbieżne wartości, w przedziale od 496km do 519km). Przebiega on od Ustronia do Wołosatego, po drodze prowadząc przez najwyższe partie niemal wszystkich grup górskich polskich Beskidów (Beskid Śląski, Beskid Żywiecki i Makowski, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski oraz Bieszczady). fot. przezgorydomarzen.pl
Dla kogo biegną Bartek i Wojtek? Podopiecznych hospicjów jest wiele, jednym z nich jest 16-letnia Paulina.

"Paulina niestety nigdy nie była na wycieczce. Najdalej wyjechała poza swój dom 30-40km. Bardzo cieszy się, gdy może odbyć taką wycieczkę i pojechać z rehabilitantem do Pelplina. Marzenia tej wspaniałej dziewczyny sięgają jednak dalej. Gdy odwiedziliśmy ją i jej mamę w domu, pokazała nam książkę o Francji i bez zawahania wskazała na kilka stron o Paryżu. Odwiedzenie tego miasta to jej najskrytsze marzenie, jak do tej pory niestety nieosiągalne (jej leczenie i rehabilitacja to bardzo wysokie koszty dla rodziny. Natomiast jej wyjazd do Paryża to drogie przedsięwzięcie z uwagi na to, że musi wraz z nią jechać lekarz, rehabilitant oraz niezbędna aparatura medyczna)."
- Apelujemy więc, abyśmy wszyscy razem przyczynili się do tego, aby Paulina spełniła swoje małe, a zarazem tak wielkie marzenie. To tak mało, a jednak tak dużo. Te dzieci znają życie głównie od strony operacji, bólu i szpitalnych sal. Pozwólmy im chociaż na chwilę skupić się zupełnie na czym innym, dać radość i piękne wspomnienia na resztę ich życia - kończy Wojtek.
Hospicja uczestniczące w akcji, można wesprzeć przelewem na konto.

Dane do przelewów krajowych:
Fundacja Hospicyjna
Adres: ul. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk
BOŚ Bank SA o/Gdańsk Nr konta: 34 1540 1098 2001 5562 4727 0006

Dane do przelewów zagranicznych: SWIFT (BIC)
CODE: EBOSPLPW089
IBAN: PL34154010982001556247270006
Waluta: PLN

Oświadczenie hospicjów w formacie PDF.

Opinie (19)

 • Bieganie charytatywne czyli jak pobiegać i nie wyjść na głupka a do tego zdobyć fejm

  • 5 18

 • udałoby im sie zebrać wiecej pieniędzy gdyby tę energię wykorzystali na pracę np w Norwegii (1)

  • 8 14

  • wiecej by zebrali nawet gdyby sie zatrudnili przysprzataniu tej nowej galerii w Gdańsku praca 12 godzin dziennie po 12 zł

   sami pewnie grosza nie wpłacicli

   • 2 8

 • (1)

  tak trzymać chłopaki!! Popieram akcję.

  a trolle na forum zawsze będą szczekać..cwaniaczki zza komputerów.

  • 25 5

  • Zamiast krytykować zawsze można się przyłączyć..... I od razu przyjdzie refleksja co to znaczy czuć w nogach przebiegnięte kilometry.... Powodzenia chłopaki!!!!

   • 6 0

 • a da sie pomóc bez robienia z siebie gwiazdy? czy to trzeba od razu w mediach brylować? (1)

  • 4 17

  • oni nie pomagaja tylko wykorzystują do celebryctwa i lansu

   • 2 7

 • Jak tu zrobic z siebie celebryte?Trzeba cos co jest modne o bieganie.I do tego jakis łatwy programim wygladajacy na trudny (3)

  zeby zrobic z siebie herosa.A to trzeba jakis cel harytatywny wymyslec najlepiej taki gdzie nietrzeba wysiłku zadnego i nie błagac ludzi o datki i by pomagac nie trzeba było.Super hospicja godzą sie na wszystko bo tam zawsze kasy brakuje.
  Dla mnie to jest PODŁE!!!!
  Bo sam lans do biegania juz nie wystarczy!
  Wiec teraz jeszce wyrwali darmowe noclegi i sponsoring by sobie poszurać po górach.Bo kazdy zaprawiony ultras to robi 3-4maratony w ciagu jednego dnia na zawodach oni bedą dreptac 12 dni samemu według własnego kaprysu !Dlaczego ci ludzie co biegną np 160km w ciagu jednego dnia nierobią tyle szumu kazdy znich powinien sie zgłosic do hospicjum i sciemniac ze to dla nich ludzie wplacajcie jestem super bohaterem :)
  Chcecie wpłacac kase na hospicjum to na żadna fundacje i nie na ten podany numer tylko bezpośrednio na hospicjum i jakie chcecie jest ich sporo.

  • 6 27

  • Zazdrosny mały człowieku

   Są to skromni i wielkiego serca młodzi ludzie
   Robią to zupełnie bezinteresownie bo nie żyją w swoim małym egoistycznym świecie, ale widzą potrzeby innych i starają się kim pomóc.
   Jesteśmy z Wami Wojtku i Bartku

   • 4 0

  • Cichosza

   Kasa wpłacona mądralo ? Jak nie to wiesz co robić ...

   • 0 0

  • Co za bzdury

   Łatwy programik? Zero wysiłku? Podłe pomagać innym? Większych bzdur w życiu nie słyszałam. Pokazuje kim jesteś mały smutny człowieczku.

   • 0 0

 • ja podejmuję wyzwanie

  przez 12 dni codziennie bede pił po 10 piw.charytatywnie

  • 5 8

 • super pomysł !!! scharatacie się jak dzikie osły i to w szczytnym celu , nie przejmujcie sie jadowitymi komentarzami, to sa głównie ci co nie wiedzą co to empatia. Takie tam czopki znad klawiatury

  • 14 2

 • To wspaniałe co robicie dla tych Dzieciaków!
  A jest to dla Nich bardzo ważne, bo i One mają swoje marzenia.
  A świat zdaje się że o nich zapomniał..
  Jesteśmy z Wami na całej trasie!

  • 10 0

 • Super!

  Wspaniała inicjatywa chłopaki! Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie!
  A wszystkim hejterom co gadają bzdury - wracać pod swój kamień żmije!!!

  • 1 0

 • Świetna akcja!

  Oby jak najwięcej było takich ludzi

  • 2 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dobry poród i połóg
Dobry poród i połóg
warsztaty
paź 27-29.12
g. 17:00
Gdańsk, POZMEDIK Szkoła Rodzenia
Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
warsztaty, spotkanie
wrz 1-31.12
Gdańsk, Przyjazna dłoń
Skontroluj swoje znamiona
Skontroluj swoje znamiona
badania, konsultacje
gru 12
niedziela, g. 9:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.

Najczęściej czytane