Wiadomości

stat

W czwartek piknik dla rodzin z dziećmi z mózgowym porażeniem

Na pierwszej edycji pikniku organizowanego przez fundacje Możesz Potrafisz Działaj w Górkach Zachodnich w 2017 r. pojawiło się kilkanaście rodzin. Na tegoroczną edycję zapisało się już blisko 100.
Na pierwszej edycji pikniku organizowanego przez fundacje Możesz Potrafisz Działaj w Górkach Zachodnich w 2017 r. pojawiło się kilkanaście rodzin. Na tegoroczną edycję zapisało się już blisko 100. fot. archiwum prywatne

Prezentacje sprzętu medycznego dla dzieci, wykłady, warsztaty, konsultacje ze specjalistami, liczne konkursy i loteria, a ponadto słodki bufet, grill i przekąski. W najbliższy czwartek 15.08.2019 r. w parku Reagana przy wejściu D zobacz na mapie Gdańska odbędzie się druga edycja spotkania rodzin i przyjaciół dzieci z MPD, czyli z mózgowym porażeniem dziecięcym.To już druga edycja Pikniku nad morzem dla Rodzin i Przyjaciół dzieci z MPD. Wydarzenie ma na celu integrację rodzin dzieci z niepełnosprawnościami. Organizatorki wydarzenia - Ola Marcinkowska i Monika Hałuszczuk z Fundacji Możesz Potrafisz Działaj, których przedwcześnie urodzone dzieci los ciężko doświadczył, przygotowały szereg atrakcji. Podczas wydarzenia będzie można m.in. przymierzyć sprzęty medyczne wielu firm, zbadać wady stóp na podoskopie czy dobrać profilaktyczne wkładki lub buty.

- Piknik będzie miał dwa wymiary: terapeutyczny i integracyjny. Na miejscu przewidziane będą stoiska firm zajmujących się sprzętem terapeutycznym i rehabilitacyjnym. Będą również fizjoterapeuci, neurologopedzi, psychologowie, a nawet trener personalny, który podpowie, jak powinien ćwiczyć rodzic, aby nie obciążać kręgosłupa podnosząc i pielęgnując niepełnosprawne ruchowo dziecko - mówi Ola Marcinkowska, mama Zosi, która zmaga się z MPD.
Drugi wymiar, czyli integracyjny, ma służyć nawiązywaniu znajomości, ale też spędzeniu czasu z własną rodziną. Organizatorzy przygotowali również konkursy, w których startować będą rodzice, aby zrobić coś wspólnie.

- Często w tych wszystkich obowiązkach rodzice zapominają o sobie nawzajem. Stawiamy też mocno na zabawy zdrowego rodzeństwa. Czasami zdarza się tak, że place zabaw i inne miejsca rozrywki są omijane przez rodziny, ze względu na troskę o dziecko, które z placu skorzystać nie może. Cierpi na tym pozostałe rodzeństwo - dodaje Ola Marcinkowska.
Nad atrakcjami czuwać będzie grupa wolontariuszy, którzy dbać będą o bezpieczeństwo i opiekę dla dzieci na czas, gdy rodzice pochłonięci będą rozmowami i wykładami.

Aby ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy, przewidziane są rodzinne sesje zdjęciowe, na które zazwyczaj nie ma czasu lub środków. Na miejscu będzie można także odbyć wspólne posiłki, a w konkursach i loteriach wygrać nagrody.

O rozmachu pikniku, który odbędzie się w czwartek 15 sierpnia może świadczyć liczba rodzin z całej Polski, która wyraziła chęć uczestnictwa w nim.

- Na tę chwilę przewidujemy ok. 100 rodzin. Ponadto dla chętnych w piątek planujemy wspólne plażowanie lub wycieczkę do zoo, w zależności od pogody i upodobań - kończy Ola Marcinkowska.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Piknik odbędzie się parku Reagana przy wejściu "D". zobacz na mapie Gdańska Dla zmotoryzowanych przewidziano parking przy ul. Jagiellońskiej 11 zobacz na mapie Gdańska.

Opinie (7) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje