badania, konsultacje

stat
Impreza już się odbyła

Video Mapping. Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób cytologię

Spektakularne przedstawienia multimedialne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji będzie można zobaczyć 24 sierpnia na Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Wyjątkowe widowisko łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk są częścią akcji "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć - zrób cytologię", realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.

Spektakularne przedstawienia multimedialne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji będzie można zobaczyć już 24 sierpnia na Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Pokaz rozpocznie się o godzinie 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Akcja jest częścią projektu pn. "Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego". Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce. Choroba zwykle wykrywana jest zbyt późno, co powoduje, że umieralność z powodu tego nowotworu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w zakresie potrzeby badań profilaktycznych, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych.

By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

Do końca września, w ramach projektu, odbędzie się jeszcze 5 video mappingów na terenie województwa pomorskiego.
Gdynia - Teatr Muzyczny - 14 lipca
Sztum - Zamek Krzyżacki - 17 sierpnia
Tczew - Urząd Miejski - 18 sierpnia
Gdańsk - Ratusz Staromiejski - 24 sierpnia
Lębork - Ratusz - 25 sierpnia
Słupsk - Urząd Miasta - 28 września

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij