Wiadomości

stat

Urodziny dziecka - gdzie, z kim i za ile?

Kiedyś było prosto. Przyjęcie urodzinowe odbywało się w sobotę albo niedzielę wypadającą tuż po urodzinach. Przychodziła najbliższa rodzina, kuzyni, kuzynki, czasem koleżanki czy koledzy ze szkoły. Wystrojeni w galowe stroje odbieraliśmy prezenty, a później pozostało jedynie zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie i można było rozpocząć wspólną zabawę w dziecięcym pokoju.

Obecnie nie wystarczy już tylko zaprosić gości. Urodzinową imprezę poprzedza sporządzenie listy zapraszanych osób, wydrukowanie (lub zakup) zaproszeń, no i co najważniejsze - wybór miejsca, gdzie będzie odbywać się urodzinowe party.
A wybór jest spory i zależny od ilości gotówki, jaką zamierzamy wydać na kinderbal naszej pociechy.

w restauracji, na basenie, w centrum handlowym
Jednym z pierwszych miejsc, w których rodzice zaczęli wyprawiać przyjęcia urodzinowe, były restauracje McDonald's. W specjalnie do tego przygotowanych kącikach urodzinowych (lub w wyznaczonej części restauracji) siedział solenizant i jego młodzi goście. Kolorowe czapeczki na głowach, buzie pomalowane w fantazyjne wzorki, zwiedzanie restauracji oraz prowadzący imprezę urodzinową animator rozpoczęły zmiany w wyprawianiu urodzinowych przyjęć.

Kolejne punkty, gdzie można było wyprawić pociechom niezapomniane urodziny powstawały jak grzyby po deszczu. Na urodziny na basenie zaczął zapraszać np. sopocki Aquapark. A w programie oprócz tradycyjnego poczęstunku także zabawy w wodzie oraz zwiedzanie obiektu.

- Termin przyjęcia urodzinowego należy rezerwować przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem - informuje Katarzyna Jończyk z Biura Marketingu i Sprzedaży "Aquaparku". - W ramach oferty zapewniamy organizację ciekawych i oryginalnych zabaw zespołowych w basenach, pod opieką moderatorki i ratownika. W programie proponujemy m. in. rozmowę z ratownikiem oraz zwiedzanie części basenowej połączone z zabawą. A po wspólnej zabawie zapraszamy na posiłek.
W Aquaparku do wyboru mamy 3 rodzaje menu, oraz na życzenie klienta dodatkowo bezalkoholowe wino musujące, tort ze świeczkami i lody. Całe przyjęcie trwa 3 godziny.

Niemal normą stało sie już wyprawianie urodzin w Centrach Zabaw dla Dzieci w trójmiejskich centrach handlowych.
- Na naszym placu są trzy sale urodzinowe: kosmiczna, morska i zamkowa - mówi Iwona Łobos, właścicielka Centrum Zabaw dla Dzieci KidsLand. - Sala urodzinowa jest rezerwowana na dwie godziny, natomiast czas zabawy jest bez ograniczenia czasowego. Zabawy, m. in. konkursy, dyskoteka, gry sportowe czy zabawy na scenie odbywają się pod opieką animatora.
W trakcie przyjęcia dzieci dostają zimne napoje, ciasteczka i słone przekąski. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego pakietu zawierającego m.in poczęstunek na ciepło, tort czy szampana bezalkoholowego.

- Zapewniamy gry, konkursy i zabawy z nagrodami, opiekę animatora oraz oczywiście możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji na placu zabaw - opowiada Beata Borek, kierownik Placów Zabaw dla dzieci Tuptuś, animator. - Dodatkowo wszystkie dzieci zaproszone przez jubilata otrzymują balonikowe zwierzątka i specjalne karty rabatowe Tuptusia. Jubilat otrzymuje specjalny pamiątkowy dyplomik oraz bezpłatny bilet wstępu na kolejną wizytę na Placu Zabaw.

Jest jednak coś, o czy w tym całym szaleństwie dotyczącym organizowania przyjęcia urodzinowego dla swojej pociechy nie powinniśmy zapomnieć. O dziecku, o tym czego ono chce, czego potrzebuje.
Urodziny to dla każdego dziecka najważniejszy dzień w roku. Często rodzice nie wiedzą bądź też nie mają czasu na zorganizowanie przyjęcia. A przecież te uroczystości sprawiają maluchom wiele radości, a przygotowane wspólnie z rodzicami bywaja niezapomniane.
Wbrew pozorom to nie takie trudne. Listę gości można przygotować wspólnie. Jeżeli okaże sie ona zbyt obszerna, przyjęcie można podzielić na dwa odrębne: dla przyjaciół z przedszkola oraz dla dzieci z rodziny.

w domu
Nie wszyscy rodzice ulegli modzie na przyjęcia poza domem. Niektórzy nie wyobrażają sobie przyjęcia w obcym miejscu. Urodziny w domu nie muszą jednak być nudne.

Przede wszystkim należy pamiętać o wystroju. Pokój dziecięcy powinien być tak udekorowany, żeby maluchy poczuły nastrój urodzinowej zabawy. Chyba najważniejszym elementem wystroju są balony. Można dobrać balony kolorystycznie do wystroju lub przeciwnie - sprawić, że dzięki nim pokój stanie się bardziej kolorowy.
Dobrą zabawę zapewniają takie balony podłużne, z których dzieci mogą skręcać zwierzątka czy ludziki.
Już od samego początku można założyć, że przygotowujemy przyjęcie tematyczne. Temat może byc związany z zainteresowaniami dziecka czy z ulubioną książką Można np. zamienić pokój w pustynię, kosmos czy bajkowy las, ozdabiając go wyciętymi z bristolu i pomalowanymi drzewami i krasnoludkami.
Nad wejściowymi drzwiami można powiesić plakat, na którym warto zamieścić informację mówiącą, które to już urodziny dziecka.
Podczas wszystkich zabaw najważniejszym elementem jest organizowanie dzieciom czasu. Największą popularnością cieszą się konkursy z nagrodami. Należy jednak pamiętać o tym aby nie nagradzać tylko jednego dziecka. W takim przypadku najlepiej tak dobrać konkursy, żeby w każdym kto inny był zwycięzcą.

w domu ale z pomocą
Jeżeli jednak na zorganizowanie takich "tematycznych" urodzin nie pozwala nam czas, lub obawiamy się, że nie uda nam się umiejętnie i z pomysłem zorganizować czasu dziecku i jego gościom, poprośmy o pomoc specjalistyczną firmę. O ile przygotowaniem domu możemy zajać się sami, o tyle opiekę nad dzieckiem i jego gośćmi możemy powierzamy specjalistom.

Po uprzednim uzgodnieniu firma przygotowuje tematy dostosowane do wieku dzieci. Nad zabawą i jej przebiegiem czuwają animatorzy, którzy przebrani są za postacie z bajek lub też w stroje klaunów.
- Zabawa z animatorem trwa ok. 2 godzin. - mówi Beata Borek. - Można też zamówić prowadzenie urodzinek przez profesjonalnego klauna (z pokazem iluzji i żonglerki).

Firmy specjalizujące się w organizowaniu zabaw i przyjęć wypożyczają równieź sprzęt (np. dmuchane zamki), który można ustawić w ogrodzie. Musimy się wówczas liczyć z wydatkiem ok. 400 zł za 8 godzin. No i z koniecznością pilnowania pociechy i jego gości.

Ale czego się nie robi dla dziecka.

Cennik
pakiet podstawowy:

McDonald's
Grupa -zależy od restauracji plus 1 rodzic/ opiekun
Odpłatność od osoby:
w zależności od zamówienia

Aquapark
Grupa - minimum 10 osób plus 1 rodzic na terenie basenu gratis.
Odpłatność od osoby:
45 PLN - od poniedziałku do piątku.
55 PLN - sobota, niedziela i święta.

KidsLand (CH Witawa)
Grupa 8 osób plus 1 rodzic
Odpłatność od osoby:
23 PLN - od poniedziałku do piątku.
27 PLN - sobota, niedziela i święta.

Tuptuś (Auchan i CH Alfa Centrum)
Odpłatność od osoby:
14 PLN od poniedziałku do czwartku (urodzinki bez poczęstunku)
20 PLN od poniedziałku do czwartku (urodzinki z poczęstunkiem)
20 PLN piątek, sobota, niedziela (urodzinki bez poczęstunki)
26 PLN piątek, sobota, niedziela (urodzinki z poczęstunkiem)


Podyskutuj na forum. Gdzie najlepiej wyprawić urodziny dla dziecka.

Opinie (64)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Badania, konsultacje