Wiadomości

Trwałe prostowanie. Metoda na niesforne włosy

Zabieg trwałego prostowania wykonywany jest na wszystkich rodzajach włosów z wykluczeniem rozjaśnianych i bardzo zniszczonych.
Zabieg trwałego prostowania wykonywany jest na wszystkich rodzajach włosów z wykluczeniem rozjaśnianych i bardzo zniszczonych. fot. gemenacom/ istockphoto.com

Jeszcze do niedawna jedynym skutecznym sposobem na idealnie proste włosy była dobrze dobrana prostownica. Dla włosów wymagających codziennego prostowania nie było to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ po dłuższym czasie stawały się zniszczone, suche i łamliwe. Dziś we współczesnym fryzjerstwie dostępna jest bezpieczna usługa umożliwiająca stały efekt prostych włosów.Przez długi czas trwałe prostowanie włosów zarezerwowane było tylko dla światowych gwiazd. Skorzystała z niego Gisele Bundchen czy Nicole Richie. Dzisiaj zabiegowi poddać się mogą wszystkie kobiety, również mieszkanki Trójmiasta.

Po wykonaniu zabiegu włosy są proste, gładkie i przede wszystkim nie wymagają już dodatkowego prostowania.
Po wykonaniu zabiegu włosy są proste, gładkie i przede wszystkim nie wymagają już dodatkowego prostowania. fot. AleksandarNakic /istockphoto.com
Zabieg trwałego prostowania wykonywany jest na wszystkich rodzajach włosów z wykluczeniem rozjaśnianych i bardzo zniszczonych. Włosy farbowane nie są przeciwwskazaniem. Nawet w przypadku bardzo kręconych włosów uzyskuje się efekt idealnego rozprostowania.

Podstawową zasadą przed przystąpieniem do trwałego prostowania jest diagnoza stanu włosów, dobór odpowiedniego preparatu i przejście do wykonania usługi.

- Zabieg składa się z 5 podstawowych etapów: mycia włosów specjalnym szamponem oraz nałożenia odżywki, podziału włosów na cztery partie, aplikacją kremu wygładzającego na włosy (czas pozostawienia na włosach: 15 min włosy naturalne i oporne, 10 min włosy uwrażliwione), utrwalenia, czyli nałożenia aplikacji mleczka utrwalającego (czas trzymania: 10min) oraz stylizacji - tłumaczy Natalia Cholcha, fryzjerka z Jacques Andre w Gdańsku.

Trwałe prostowanie może zostać wykonane poprzez nałożenie na włosy keratyny lub przez wykorzystanie metody chemicznej.

Trwałe prostowanie włosów:

świetna opcja, chętnie skorzystam z trwałego prostowania 16%
korzystam i jestem zadowolona 7%
dobry pomysł dla kobiet, które codziennie prostują włosy 26%
doskonała metoda, aby zniszczyć włosy 35%
zdecydowanie cena jest zbyt wygórowana 16%
zakończona Łącznie głosów: 43
W pierwszym przypadku zabieg polega na wprowadzeniu keratyny - podstawowego budulca włosów w jego strukturę. W przeciwieństwie do metody chemicznej to naturalny sposób na wygładzenie i wyprostowanie włosów oraz poprawienie ich stanu i odporności na warunki pogodowe, jak rozwiewanie się na wszystkie strony oraz przeciwdziała efektom wilgoci. Po wprowadzeniu keratyny włosy odzyskują swój naturalny blask, stają się gładkie i nie są uciążliwe w codziennym utrzymaniu. Sposób ten został opracowany dla włosów kręconych, puszących się i zniszczonych.

- Z kolei trwałe prostowanie chemiczne polega na zastosowaniu preparatu zawierającego betainę, która wyrównuje różnice w strukturze, oraz pielęgnuje i chroni. Drugi składnik to kationowe polimery, które dodatkowo chronią włos i działają regulująco na proces prostowania. Zawiera też olejki, które wygładzają strukturę włosa, co ułatwia rozczesywanie - mówi Bogumiła Wójcik-Dubiel, właścicielka salonu Bogna Hair Design w Gdańsku.

Po wykonaniu zabiegu włosy są proste, gładkie i przede wszystkim nie wymagają już dodatkowego prostowania. Czas trwałości prostowania jest bardzo różny i waha się w przedziale od 6 tygodni do nawet 6 miesięcy. Wszystko zależy od typu włosów na jakich stosowany był zabieg oraz pielęgnacja włosów po zabiegu. Efekt keratynowego prostowania utrzymuje się do 4 miesięcy. Włosy wyprostowane chemicznie zachowują prostą formę na stałe. Przy włosach falowanych oraz lekko kręconych zabieg należy powtórzyć po odrośnięciu włosów, czyli po ok. 10 miesiącach. Natomiast przy mocno kręconych po okresie ok. 4-6 miesięcy. Włosy należy odpowiednio pielęgnować - chronić przed chlorowaną wodą oraz stosować szampony i odżywki bez chlorku sodu, który wypłukuje keratynę z włosów. Po zabiegu nie ma już konieczności stosowania prostownicy. Dzięki temu nie narażamy włosów na codzienne działanie wysokiej temperatury.

W Trójmieście trwałe prostowanie włosów wykonamy m.in. w salonie Jacques Andre , Bogna Hair Design czy Klubie Fryzjerskim Alternative . Koszt zabiegu zależy od długości włosów i metody. Cena waha się od 200 - 700 zł.

Opinie (12) 8 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje