Wiadomości

stat

Terapeutyczna moc piękna. Obrazy ozdobiły gdyńską chemioterapię

Już po raz kolejny, w ramach akcji "Uzdrawiająca moc piękna", przyozdobiono fotografiami korytarze oddziału Chemioterapii Jednego Dnia Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie. Autorką prac jest Kamila Kwidzińska - z zawodu architekt, z zamiłowania fotograf.Akcja Anima to nieformalna grupa osób, które za cel postawiły sobie ideę pomagania oraz zmieniania świata na lepszy. To z ich inicjatywy postanowiono ozdobić fotografiami szpitalne korytarze, ponieważ, cytując słowa Eustachego Rylskiego: "piękno przywraca poczucie sensu".

W ramach trwającej akcji "Uzdrawiająca moc piękna" terapeutyczne, zjawiskowe fotografie wypełniają m.in. wnętrze Poradni Onkologicznej, hostelu dla pacjentów, a także oddziału Chemioterapii Jednego Dnia i Radioterapii Szpitala Morskiego im. PCK w Redłowie.

Autorką prezentowanych prac jest Kamila Kwidzińska - z zawodu architekt, z zamiłowania fotograf.

Choć na chwilę odrywają od trudnego czasu choroby- To piękny i wzruszający gest ze strony Akcji Anima i jej założycielki pani Anny Białek, która zaangażowała się w upiększenie naszych oddziałów onkologicznych - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. - Autorka prac - Kamila Kwidzińska - uchwyciła piękno nadmorskich krajobrazów i pomorskiej przyrody. Nasi pacjenci, przebywając w pomieszczeniach szpitalnych, ozdobionych pięknymi pracami, obserwują je i mogą oderwać się na chwilę myślami w trudnym czasie choroby - dodaje.
Kolejne prace ufundowane przez Akcję Anima, autorstwa Elwiry Kruszelnickiej, zdobią Oddział Chorób Wewnętrznych B w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

- A wiemy, że planowane są następne - mówi Pisarewicz. - Bardzo za to w imieniu naszych pacjentów i personelu dziękujemy.

Opinie (21)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje