• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Szybkie modelowanie sylwetki przed latem

Agata Rudnik
3 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Jeśli zależy ci na tym, by zrzucić do lata zbędne kilogramy, a same ćwiczenia nie przynoszą rezultatów, lub nie masz na nie czasu, możesz skorzystać z oferty salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Jeśli zależy ci na tym, by zrzucić do lata zbędne kilogramy, a same ćwiczenia nie przynoszą rezultatów, lub nie masz na nie czasu, możesz skorzystać z oferty salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Sezon bikini zbliża się wielkimi krokami. Co jeśli z powodu zbędnych kilogramów nie jesteśmy na niego gotowi? Ci, którzy chcą skutecznie wymodelować przed latem swoją sylwetkę mogą skorzystać z zabiegów salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Jakie nowe zabiegi pojawiły się w ich ofercie w tym sezonie?Czy czujesz się gotowy(a) na "sezon bikini"?

Oferta zabiegów modelujących ciało jest w trójmiejskich salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej bardzo bogata. Nie będziemy mieli więc problemu związanego z tym, co wybrać, ale jak zrobić to najlepiej.

- Efekt terapii nie zależy tylko od wyboru metody, ale również współpracy klienta, dyscypliny i świadomości, że dbanie o siebie to proces, a nie incydent - podkreśla Agnieszka Kośnik-Zając z Instytutu Kosmetologii Babiana w Gdańsku. - Zabiegi opieramy przede wszystkim na działaniu urządzeń - sprawdzonych, popartych wynikami badań klinicznych. Jednym z nich jest system Exilis - aparat do modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje on kontrolowane nagrzewanie tkanki poprzez jednolite pobudzenie cząsteczek, w połączeniu z falami ultradźwiękowymi.

Szukasz salonu kosmetycznego w Trójmieście? Zajrzyj do naszego katalogu

Ci, którzy na efekty liczą już po pierwszych zabiegach, mogą skorzystać z zabiegu Zaffiro, który wykonywany jest np. w sopockim Salonie Balola. Już w trakcie trwania zabiegu widoczne są efekty. Na czym to polega? Podczas Zaffiro włókna kolagenowe są poddawane podgrzaniu i podrażnieniu, co skutkuje ich gwałtownym obkurczeniem. Dzięki temu skóra odzyskuje sprężystość i zostaje zagęszczona. Taki nieinwazyjny lifting np. brzucha to jednak spory wydatek. Jego koszt to 1 400 zł.

- Przy modelowaniu sylwetki, ujędrnianiu ciała oraz walce z cellulitem proponujemy bandaże Arosha w połączeniu z zabiegiem falą uderzeniową - mówi Marta Siemionko z Salonu Baola. - Siła połączenia tych dwóch zabiegów gwarantuje optymalne i efektywne rezultaty w walce z niedoskonałościami skóry, takimi jak cellulit, skórka pomarańczowa, zastoje wodne, utrata sprężystości.

Pojedynczy zabieg z użyciem bandaży Arosha to koszt 240 zł, zaś 8 zabiegów obejmujących ekspresowy program antycellulitowy i wyszczuplający to wydatek rzędu 1 820 zł.

Szukasz odpowiedniego miejsca na zabiegi medycyny estetycznej? Zajrzyj do katalogu Trojmiasto.pl

Kolejną nową propozycją pomagającą poprawić kondycję naszej sylwetki jest zabieg metodą Velashape, która pomóc ma nam w pozbyciu się cellulitu, poprawie napięcia i struktury skóry, jędrności skóry oraz redukcji obwodu ciała. Wykonywana jest w Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry Proderm w Gdyni.

- Terapia Velashape oferuje od 3 cm do 7 cm redukcji obwodu ciała w obszarze poddanym zabiegowi, już po 4 powtórzeniach - tłumaczy dr Jacek Toboła, specjalista dermatolog-wenerolog z Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry Proderm. - Velashape to urządzenie łączące kilka technologii w jednym zabiegu, w tym masaż mechaniczny i podciśnieniowy, który wzmacniany jest falami radiowymi i dodatkowo światłem podczerwonym, co umożliwia grzanie głębokich warstw skóry i tkanki tłuszczowej.

Seria 6 zabiegów metodą Velashape na brzuch i pośladki to koszt 1 900 zł.

Właściwości fal radiowych i masażu podciśnieniowego wykorzystywane są także w aparacie Kuma Shape, dostępnym w Klinice Piękno i Medycyna Dr Pernak w Gdańsku. 

- Kuma Shape powoduje ujędrnienie tkanek, zmniejszenie cellulitu i delikatną redukcję ilości podskórnej tkanki tłuszczowej - opowiada dr Mikołaj Pernak, chirurg, lekarz medycyny estetycznej. - Zabieg wykonujemy na całym ciele, najczęściej na brzuchu i ramionach. Dla osiągnięcia pełnych efektów stosujemy serię 10 zabiegów, choć już po kilku efekt jest widoczny.

Modelowanie sylwetki metodą Kuma Shape sprawdzi się najlepiej przy wykonaniu 3 zabiegów co 7 dni, 2 razy w roku. Cena karnetu na 10 zabiegów wynosi 1 000 zł.

Liposukcja - to słowo, które nadal budzi wiele emocji i kontrowersji. Odsysanie tłuszczu nie tylko zyskało na popularności przez ostatnie lata, ale zmieniło też swoją formę. Wiele gabinetów oferuje już różne odmiany bezinwazyjnej liposukcji, która znacznie szybciej pozwala nam wrócić do codziennej aktywności po zabiegu. Takie rozwiązanie proponuje nam m.in. Centrum Zdrowia i Piękna H&B Med w Sopocie.

- Urządzenie Ultracontour sprawdzi się przede wszystkim przy likwidowaniu otyłości miejscowej. Przy jego pomocy można przeprowadzić skuteczny i bezpieczny zabieg bezinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, porównywalnego do liposukcji - mówi dr Hanna Olszewska, lekarz medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej z Centrum Zdrowia i Piękna H&B Med.

Zabieg przy pomocy urządzenia Ultracontour składa się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmuje zniszczenia za pomocą ultradźwięków błon komórek tłuszczowych i uwalniania tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowych. Drugi etap to ultradźwiękowy drenaż limfatyczny, który wspomaga odprowadzanie nagromadzonego tłuszczu z przestrzeni międzykomórkowych do układu limfatycznego. Po terapii obejmującej 6 zabiegów możemy spodziewać się utraty do 12 cm w obwodzie np. brzucha i zmniejszenia rozmiaru noszonych ubrań o 1-2 rozmiary. Zabiegi te uzupełniane są endermologią (masażem podciśnieniowym) dla ujędrnienia i poprawy krążenia całego organizmu. Łączny koszt terapii to 3 900 za 6 zabiegów.

Innym rozwiązaniem, także porównywanym do liposukcji, jest lipoliza laserowa, której poddać się możemy w Gabinecie Medycyny Estetycznej lek. med. Paweł Kubik. Zabieg polega na "upłynnieniu" tkanki tłuszczowej przy użyciu lasera z jej jednoczesnym odsysaniem. Dodatkową zaletą tej metody jest brak "obwisów" skóry, która dzięki podgrzaniu włókien kolagenowych jest sprężysta i elastyczna. Ostateczny efekt zabiegu obserwujemy po ok. 4 miesiącach od jego wykonania. Koszt zabiegu waha się od 3 500 zł (podbródek) do 5 500 zł (brzuch).

Lipoliza kawitacyjna przy pomocy urządzenia Cavifast to zabieg proponowany przez salon Estetica Expert w Gdańsku.

- Podczas zabiegu wytwarzana jest fala ultradźwiękowa, która działając na komórki tłuszczowe doprowadza do ich zniszczenia, a uwolniony w ten sposób tłuszcz przez sieć naczyń krwionośnych oraz limfatycznych przedostaje się do wątroby, gdzie ulega zniszczeniu, a następnie zostaje wydalony z organizmu - tłumaczy Marzena Gawin z Estetica Expert - Efekty uzależnione są od indywidualnych predyspozycji osoby poddającej się zabiegowi, jednakże po każdym zabiegu obserwuje się utratę od 1 do 8 cm w obwodzie, znaczne wygładzenie strefy objętej cellulitem, zbita tkanka tłuszczowa zostaje rozmiękczona, a skóra bardziej napięta.

Zabiegi metodą Cavifast wykonywane są na pośladkach, udach, ramionach, brzuchu, wokół kolan i na biodrach. Karnet 6 zabiegów z dermomasażem to koszt 1 200 zł.

W poszukiwaniu mniej zaawansowanej technologicznie, choć skutecznej metody, warto wybrać się np. do gdańskiego Gabinetu Get Fit na masaż Rolletic.

- Celem masażu Rolletic jest aktywizacja układu limfatycznego, a także stymulacja metabolizmu, co wspomaga zredukować tkankę tłuszczową, usunąć cellulit, a także wzmocnić mięśnie i ujędrnić skórę - podkreśla Krystyna Kucharska prowadząca gabinet Get Fit. - Masaż ten zapobiega także obrzękom i usprawnia poruszanie się, zapobiega też m.in. zastojom krwi żylnej.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest też cena - karnet 10 wejść to koszt 100 zł.

Decydując się na zabiegi modelujące sylwetkę, pamiętajmy, by nie oczekiwać "cudów" po jednym zabiegu. Idealne ciało wymaga bowiem pracy i wyrzeczeń, a jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej czy kosmetycznym nie zagwarantuje przerzucenia się na ubrania o kilka rozmiarów mniejsze.

Miejsca

Opinie (36) 3 zablokowane

 • Głupie baby... (3)

  Najlepiej pójść na łatwizne, wywalić 2000 PLN żeby pozbyć się 2 cm w udzie.

  Nie zdrowiej przejść na zbilansowaną dietę i (chociaż trochę) poruszać się?

  • 82 13

  • W wyniku nadmiaru pracy cierpi związek i/lub dziecko - rozwiązanie problemu: terapia
   W wyniku nadmiaru pracy cierpi kręgosłup - rozwiązanie problemu: masaże
   W wyniku nadmiaru pracy cierpi sylwetka - rozwiązanie problemu: modelowanie sylwetki.
   itd., itd...
   Ot współczesne "wolne" kobiety, naoglądały się amerykańskich seriali, naczytały mądrali z kolorowych pisemek...

   • 11 7

  • iqgreen (1)

   Ja wydałam na iqgreen tylko 100 zł i w dwa miesiące pozbyłam się 10 kilo z którymi walczyłam od roku czasu, poważnie pójście na łatwiznę, czy po prostu korzystanie z możliwości jakie daje XXI wiek? To jakbyś w średniowieczu dostał pralkę bosha i powiedział: NIE, bo to pójście na łatwiznę, dajcie z powrotem moją tarę!

   • 1 0

   • re

    hahhaa fajne porównanie :D swóją drogą ja też brałam te iQgreen są fenomenalne! moja ciotka nawet na nich schudła a one te kilkadziesiąt kilo nosiła od dobrych kilku lat!

    • 0 0

 • Ja wyjątkowo wcześnie w tym tygodniu zaczynam pracę nad swoim bojlerem... (1)

  Z uwagi na długi weekend juz dzisiaj kupiłem zestaw 48/4i rozpoczynam pracę nad masą:

  48 - browarów
  4 - kg karkówki

  • 59 8

  • typowy cebulak

   • 0 1

 • Mniej żreć w pracy. (2)

  Schudniesz i zaoszczędzisz.

  • 26 10

  • (1)

   Zagryzają stres. Później będą go zapijały lub 'leczyły' psychotropami. Nie mądrzej zarabiać nieco mniej, a dużo spokojniej?

   • 9 4

   • i to jest prawdziwa mądrość lepiej żyć skromniej ale zdrowiej , pęd za forsą gubi na każdej płaszczyźnie

    • 7 1

 • A ile trzeba zapłacić za tekst sponsorowany opowiadający bajki???

  Czyli cały rok będę hodował piwny baniak i zalewał się tłuszczem a w czerwcu przyjdę do salonu kosmetycznego wywalę 10 kafli i zrobią mi kratę na brzuchu a nawet i na plecach!! :) Super dziękujemy ale pewnie trzeba tam się zapisać z półrocznym wyprzedzeniem, bo takie kolejki mają a ile trzeba zapłacić za zabiegi poza kolejnością?

  • 41 2

 • Jedna z niewielu rzeczy, której nie można kupić to wygląd. (2)

  Pieniądze pomogą ale bez pracy nic z tego nie będzie.

  • 29 3

  • nie dokonca wiec tak wsadzą ci rurke i zrobia odsysanie tłuszczu pod narkozą potem wmontuja ci implanty szeciopaka i na tyłku

   a jednak mozna tylko to kosztuje ci niezmienia faktu ze starcza nie nadługo

   • 3 6

  • Oj chyba sie nie zgodze patrze edyta pazura :)) wyglad ma za pieniadzemeza a nie za swoja prace

   • 3 0

 • Nie plaża a duże lustro w przedpokoju.

  A najlepiej ocenić tuszę tak.
  Z zamkniętymi oczami jeden raz podskoczyć.
  Jak coś tłucze to źle i trzeba to obkurczyć.

  • 6 5

 • Osobiście korzystałam z zabiegów tego typu w salonie Yasumi na Suchaninie. (5)

  Zgodzę się, że podchodzi to trochę pod szczyt lenistwa, ale nie wszyscy mają czas żeby regularnie chodzić na siłownie i dbać o sylwetkę. Mi zabiegi u nich bardzo pomogły schudłam sporo ograniczając przy tym jedzenie wysokokalorycznych potraw. Wydałam 1400zł, ale było warto pozbyłam się oponki i obwisłej skóry córka chodzi i też jest zadowolona. Także drodzy czytelnicy nie oczerniajcie innych. Jeśli kogoś stać to niech chodzi na zabiegi każdy dba o siebie tak jak uważa.

  • 17 17

  • Tez słyszałam dobre opinie o nich, ale na szczęście nie muszę korzystać z zabiegów wyszczuplających :)

   • 6 4

  • pytanie ile czasu zarabiałaś te 1400zł? Jeśli dłużej niż jedną godzinę dziennie przez miesiąc, to na pewno znalazłabyś czas, by pobiegać lub pojeździć na rowerze. Ograniczenie potraw masz za free

   • 7 9

  • dobre, babka opisała inny salon niż sponsorowane w artykule to już zakompleksieni właściciele tychże gabinetów minusuja :)

   • 4 4

  • Również moge polecić Yasumi zadowolona jestem z ich usług.

   Z tego co wiem mają 3 salony w trójmieście, ja chodze na Focha i jest naprawde spoko

   • 1 3

  • ja korzystam z zabiegów Yaksobie

   Jak sobie poćwiczę, to chudnę

   • 0 0

 • Bzdura! (4)

  Oponka to efekt zaniedbania przez dłuższy czas. Śmieszą mnie takie wymówki "nie mam czasu dbać o siebie". Za 1400 zł mogłabyś mieć świetnego trenera personalnego z doświadczeniem, sensownie rozpisaną dietą i może byś się czegoś nauczyła. Nawet jeśli nie siebie to córkę. A tak poszłaś po jednorazowy efekt i za rok/dwa dalej będzie oponka. Tyle w temacie. Jeden wydaje na browary i karkówkę, drugi na drogie jednorazowe zabiegi, jeszcze inny na karnet na siłownię. Tylko ten trzeci wychodzi na tym długofalowo dobrze.

  • 19 14

  • najlepiej wychodzi ten od browaru i karkówki. Jemu oponka nie przeszkadza a uśmiech ma od ucha do ucha ;)

   • 18 0

  • a jak przestaniesz cwiczyc na siłwoni to efekt będzie dłuższy ??tak samo przytyjesz ..słaby argument

   Po za tym przez tą godzine leżysz, a nie ćwiczysz :D

   • 9 4

  • Poco mi trener personalny Kupuje karnet na siłownie na zajecia z trenerami

   w grupie cwiczy sie przyjemniej! Fakt najlepsze fitnes kluby maja drogie karnety po 250 zł ale to i tak 6razy taniej !!Dieta tez jest bardzo prosta warzywa owoce zero słodyczy bo wazywa i owoce juz sa słodkie. 1400zł starczy na 6 miesiecy!!

   • 2 2

  • tyle w temacie

   a skąd ty możesz prostaku wiedzieć kto ile ma czasu dla siebie?! najłatwiej oceniać innych i krytykować, wypisując swoje mądrości! wszystkowiedzący cyniku, siedzisz w cudzych głowach i wiesz co się u innych dzieje w życiu, co nimi kieruje? nie twoja sprawa co kto wybiera, a może jesteś nie tylko wszechwiedzący ale i wszechmocny?! to zakaż wszystkim podejmowania własnych decyzji we własnym życiu dla swojego alter ego

   • 0 0

 • Pole elektromagnetyczne. (2)

  Pseudo lekarskie zabiegi... Ciekawe co na to lekarze??

  • 8 0

  • Jestem

   Odrobinę zniesmaczona.
   Jestem internistką, moim pacjentom (a większość moich chorych to cukrzycy i nadciśnieniowcy) mam obowiązek wpajać zasady zdrowego odżywiania i stylu zycia. Większości z nich udało się zrzucić zbędne kilogramy- od razu cukry jakby bardziej wyrównane, ciśnienie niższe- można było spokojnie obniżyc dawki leków, profil lipidowy znacznie się poprawił. Nie mówię o samopoczuciu. Zdrowie to nasze wspólne dobro! NIE POPIERAM takich zabiegów- to pójście na łatwizne, ciało na tym wcale nie zyskuje!

   • 6 0

  • Współczesna medycyna mało ma wspólnego ze zdrowiem...

   Dlatego lekarz i związane z nim farmaceutyki są jak dla mnie wątpliwym autorytetem.

   • 1 0

 • Szybkie modelowanie sylwetki....

  Takie rzeczy tylko w photoshop'ie.

  W moim mniemaniu kluczem do sukcesu w utrzymaniu ładnej sylwetki są dobrze zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia ogólnorozwojowe i co jakiś czas masaż relaksacyny całego ciała.

  Pozdrawiam wszystkich Trójmieszczan
  i do zobaczenia na plaży :)

  • 11 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatne badania dla dzieci. W kierunku wad postawy i dysfunkcji integracji sensorycznej

badania, konsultacje

W poszukiwaniu mocnego podmiotu. Praca z traumą w praktyce społecznej

15 zł
wykład, spotkanie

Bezpłatne konsultacje psychiatryczne w Medycznej Gdyni

konsultacje

Najczęściej czytane