Wiadomości

stat

Szpital na Klinicznej wystawiony na sprzedaż

Pieniądze ze sprzedaży szpitala przy ul. Klinicznej Gdański Uniwersytet Medyczny zamierza przeznaczyć na nowe inwestycje.
Pieniądze ze sprzedaży szpitala przy ul. Klinicznej Gdański Uniwersytet Medyczny zamierza przeznaczyć na nowe inwestycje. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Gdański Uniwersytet Medyczny ogłosił przetarg na sprzedaż szpitala przy ul. Klinicznej zobacz na mapie Gdańska. - Wszystkie jednostki zostaną przeniesione do budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w planowanym terminie, tj. w drugiej połowie 2018 r. - mówi Marek Langowski, kanclerz GUMed. Cena wywoławcza wynosi 34 mln zł, a termin składania ofert upływa 30 października br.Czy uważasz, że przeniesienie poradni i kliniki z ul. Klinicznej do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej jest dobrą decyzją?

jak najbardziej - wszystkie szpitalne kliniki powinny znajdować się w jednymi miejscu

60%

w CMN będzie lepszy komfort, ale obecna lokalizacja bardziej mi odpowiada

22%

to błąd - powinno zostać tak, jak było dotychczas

18%
O planach sprzedaży Szpitala przy ul. Klinicznej Gdański Uniwersytet Medyczny poinformował pod koniec ubiegłego roku. Zobacz też: GUMed chce sprzedać budynek szpitala na Klinicznej


- Sprzedaż nieruchomości przy ul. Klinicznej jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanego przez uczelnię planu modernizacji bazy szpitalnej - mówi Marek Langowski, kanclerz GUMedu. - Dzięki scentralizowaniu jednostek do 2020 r. w obiektach przy ul. Smoluchowskiego powstanie jeden z najnowocześniejszych kompleksów szpitalnych w Europie, w którym pacjenci będą mieli dostęp do innowacyjnych metod leczenia i sprzętu medycznego na najwyższym światowym poziomie - dodaje.
Przypomnijmy, że Gdański Uniwersytet Medyczny jest właścicielem dwóch budynków przy ul. Klinicznej, w których mieści się szpital i przychodnie przykliniczne oraz gruntów, na których te budynki stoją. W placówce mieszczą się obecnie: Katedra i Klinika Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej, Klinika Neonatologii i Klinika Położnictwa wchodzące w skład Katery Perinatologii, Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii i dwie przychodnie przykliniczne - Poradnia Dermatologiczna i Poradnia Onkologii Ginekologicznej.

- Wszystkie jednostki zostaną przeniesione do budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w
planowanym terminie, czyli w drugiej połowie 2018 r. - zapewnia Langowski.

Ogłoszony przez GUMed przetarg dotyczy sprzedaży nieruchomości położonej w Gdańsku przy ul. Klinicznej 1a, w skład której wchodzą prawa własności działek gruntowych nr: 1242/1 o pow. 2.063 mkw. i 1243/5 o pow. 18.600 mkw., zabudowanych 12 obiektami tzw. szpitala klinicznego (położniczego) o łącznej powierzchni użytkowej 18.051 mkw. Cena wywoławcza wynosi 34 mln zł, a termin składania ofert upływa 30 października br.

Pieniądze ze sprzedaży GUMed zamierza przeznaczyć na dalsze inwestycje, w tym m.in. na doposażenie Centrum Medycyny Nieinwazyjnej.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (133)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje