• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry. Jaki szampon na łojotok wybrać?

25 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (22)
Szampon, płyn i emulsja Seborh to specjalistyczne dermokosmetyki do skóry z łojotokowym zapaleniem. Szampon, płyn i emulsja Seborh to specjalistyczne dermokosmetyki do skóry z łojotokowym zapaleniem.

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry to podstawa w pielęgnacji głowy skłonnej do przetłuszczania się, ze względu na pobudzone gruczoły łojowe. ŁZS jest chorobą, która może dotknąć osobę w każdym wieku, a dodatkowo rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Zatem omówmy problem, który w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej powszechny. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na złagodzenie przykrych objawów tej przewlekłej i nawrotowej choroby. Jednak, aby tak się stało, najpierw należy poznać przyczyny, objawy, jak również sposoby leczenia ŁZS.



Łojotokowe zapalenie skóry głowy - łojotok



Łojotokowe zapalenie skóry charakteryzuje się występowaniem na tych częściach ciała tłustych, łuszczących się łusek tworzących rumieniowe plamy. Objawy mogą zaostrzać pewne grupy leków - psoraleny, sole złota, haloperydol, czy np. chloropromazyna.

Łojotokowe zapalenie skóry jest stosunkowo powszechnym problemem skórnym. Szacuje się, że dotyczy ono od 2 do 5 proc. populacji, ale może być znacznie częstsze u niektórych grup ludzi, takich jak młodzi mężczyźni i osoby z zaburzeniami hormonalnymi.

Ważna jest prawidłowa diagnoza choroby, gdyż stan zapalny skóry może występować także w związku z różnymi innymi schorzeniami. Takich chorób skórnych nigdy nie należy leczyć na własną rękę. Konieczna jest wizyta u lekarza, który oceni stan skóry i postawi prawidłową diagnozę. Łojotokowe zapalenie skóry głowy, czyli tzw. łojotok, często występuje u osób zdrowych.

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh



Szampon Seborh do skóry z łojotokowym zapaleniem. Szampon Seborh do skóry z łojotokowym zapaleniem.
Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh przede wszystkim może się poszczycić wyjątkowym składem, który działa efektywnie, przy czym jest delikatny dla wrażliwej skóry. Szampon Seborh zawiera unikalny kompleks składników aktywnych, które pomagają zwalczać objawy choroby, takie jak swędzenie, łuszczenie się skóry i nadmierna produkcja sebum.

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh ma kilka zalet, które czynią go skutecznym:
  • Naturalny skład - przede wszystkim dermokosmetyk zawiera wiele naturalnych składników aktywnych: pantenol, witaminę E, siarczek selenu, ichtiol, biolin, glinkę białą, mleczko pszczele, betainę, pirokton olaminy. Co sprawia, że jest niezwykle skuteczny!
  • Kompleksowe działanie - wszystkie substancje razem oddziałują na różne aspekty choroby skóry jednocześnie, takie jak: hamowanie patogenów, łagodzenie, nawilżanie, regeneracja, regulacja wydzielania łoju, normalizacja procesu złuszczania, swędzenie, zaczerwienienie.
  • Prosta aplikacja - szampon bez problemu się nanosi oraz szybko spłukuje, co ułatwia codzienną pielęgnację skóry głowy.
  • Bezpieczeństwo - nie powoduje podrażnień nawet przy skórze skłonnej do alergii. Można go stosować regularnie.
  • Dostępność - kolejnym ważnym aspektem, przemawiającym za tym, by zdecydować się na wybór tego właśnie preparatu jest jego łatwa dostępność, tak w aptekach, jak i sklepach internetowych - co ułatwia jego zakup oraz stosowanie.

Seborh to gwarancja jakości i skuteczności - niezależne, laboratoryjne badania aplikacyjne, potwierdzają:
  • 100 proc. badanych stwierdziło, że szampon Seborh dogłębnie oczyszcza skórę głowy oraz usuwa nadmiar sebum.
  • 100 proc. badanych uznało, że kosmetyk nie wysusza skóry głowy, ponadto ma przyjemny zapach.
  • 80 proc. osób stwierdziło, że ten produkt jest lepszy od innych tego typu.
  • 100 proc. potwierdziło, że preparat spełnia ich oczekiwania.
  • 100 proc. ankietowanych nabyłoby ten produkt ponownie i poleciło go swoim znajomym.

Kup Szampon Seborh na stronie Verdelab.pl - kliknij tutaj.

Poznaj bliżej składniki aktywne, które zawiera szampon Seborh:
  • Pantenol - zatrzymuje wodę w skórze, dzięki czemu staje się miękka, elastyczna i sprężysta.
  • Siarczek selenu - regeneruje, dokładnie oczyszcza głowę, działa przeciwgrzybiczo oraz antybakteryjnie. Co ważne hamuje rozwój szkodliwych patogenów.
  • Ichtiol - działa ściągająco na wypryski i inne zmiany skórne, przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie, przeciwłojotokowo, normalizuje procesy złuszczania, czy natłuszczania naskórka. Skutecznie likwiduje uporczywy świąd.
  • Biolin - regeneruje, uelastycznia, wygładza. To prebiotyk, wzmacniający naturalną odporność skóry oraz normalizujący florę bakteryjną.
  • Glinka biała - wyrównuje pH skóry, pielęgnuje na poziomie 5, koi, ponadto działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo i ściągająco. Szczególnie przydatna dla skóry problematycznej.
  • Betaina - chroni skórę przed nadmiernym rogowaceniem, zatrzymuje wodę w naskórku, koi.
  • Witamina E - uodparnia skórę, opóźnia procesy starzenia.
  • Pirokton olaminy - ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, przyspiesza wymianę naskórka, zmiękcza zrogowaciały.

Dzięki swojemu składowi, szampon Seborh jest skutecznym narzędziem w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry głowy, pomagając kontrolować nadmierne wydzielanie sebum, redukować stan zapalny i łagodzić objawy choroby.

Kompleksowa ulga na łojotokowe zapalenie skóry - zestaw Seborh



Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą, którą leczy się bardzo długo, dlatego warto wspomóc leczenie poprzez dermokosmetyki takie jak Seborh. Stosowanie Seborh może pomóc w złagodzeniu podrażnień, swędzenia i łuszczenia skóry, które są charakterystyczne dla ŁZS.

Poniżej przedstawiamy etapy pielęgnacji z zestawem tej linii:

  • Płyn Seborh do skóry z łojotokowym zapaleniem.
  • Sposób użycia płynu Seborh.
Krok 1. Płyn na łojotokowe zapalenie skóry Seborh przede wszystkim koi, złuszcza i reguluje pracę gruczołów. Ma w sobie: kwas glikolowy, migdałowy, jabłkowy, alantoinę, pantenol, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej i inne cenne składniki. Dzięki nim właśnie tak świetnie działa. Przy pomocy pompki należy równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc, a rano umyć włosy szamponem Seborh.

  • Seborh szampon.
  • Sposób użycia szamponu Seborh.
Krok 2. Szampon na łojotokowe zapalenie skóry Seborh działa łagodząco, oczyszczająco, ale przede wszystkim przeciwgrzybiczo, przez co też zmniejsza świąd. Doskonale reguluje pracę gruczołów, wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry oraz nawilża. Zawiera m. in.: pirokton olaminy, siarczek selenu, ichtiol, biolin, alantoinę. Na zwilżone ciepłą wodą włosy należy nałożyć niewielką ilość szamponu, zostawić pianę na 5 minut, po czym spłukać ciepłą wodą. Czynność powinno się powtórzyć.

  • Seborh - emulsja do skóry z łojotokowym zapaleniem.
  • Sposób użycia emulsji Seborh
Krok 3. Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry Seborh ma postać kremu. W emulsji znajdziesz m. in.: pirytionian cynku, siarkę, mocznik, olej konopny oraz z czarnuszki, a także kwas mlekowy. Dzięki tym składnikom emulsja nawilża, zmiękcza naskórek, łagodzi stany zapalne, przynosi ulgę w podrażnieniach, regeneruje, jak również powoduje porost nowych, zdrowszych włosów. Należy przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Stosuje się co drugi dzień na noc.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy z firmy Seborh warto stosować w tych trzech krokach. Takie całościowe podejście do pielęgnacji skóry głowy, może szybko pomóc w łagodzeniu, czasem naprawdę bardzo przykrych, objawów choroby skóry.

Dlaczego warto stosować cały zestaw Seborh?



Każdy z produktów Seborh ma swoje specyficzne działanie i składniki aktywne, które skutecznie pomagają kontrolować objawy choroby i przyspieszać proces gojenia. Stosowanie wszystkich produktów z zestawu Seborh pomaga w osiągnięciu najlepszych efektów w starciu ŁZS, poprawiając kondycję skóry i kontrolując objawy choroby.

Każdy produkt Seborh jest dopasowany do specyficznych potrzeb skóry głowy i działa kompleksowo, zapobiegając nawrotom choroby.
  • Holistyczne działanie - każdy produkt w zestawie Seborh ma swoje specyficzne działanie na różne aspekty choroby skóry.
  • Skuteczność - stosowanie całego zestawu Seborh sprawia, że preparaty uzupełniają się oraz wzmacniają działanie innych produktów.
  • Dostosowanie do różnych potrzeb skóry - każdy dermokosmetyk w zestawie Seborh ma inny skład i właściwości, które są dostosowane do różnych potrzeb skóry głowy. Na przykład, szampon Seborh pomoże w kontrolowaniu nadmiernej produkcji łoju, podczas gdy emulsja Seborh może nawilżać i regenerować skórę głowy.
  • Łatwość stosowania - korzystanie z całego zestawu Seborh jest łatwe i wygodne, ponieważ wszystkie produkty są skorelowane ze sobą i łatwo jest włączyć je w codzienną rutynę pielęgnacji. Jednak warto pamiętać, że skuteczność zestawu Seborh może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i reakcji skóry.

Przykład ze stosowania zestawu Seborh u naszej klientki. Przykład ze stosowania zestawu Seborh u naszej klientki.
Warto pamiętać, że każdy kosmetyk należy stosować zgodnie z instrukcją producenta. Przed użyciem jakiegokolwiek nowego kosmetyku trzeba skonsultować się z dermatologiem.

Sprawdź całą serię preparatów na łojotokowe zapalenie skóry głowy w verdelab.pl

Łojotokowe zapalenie skóry - co to za choroba?



Należy zwrócić uwagę na jeden fakt, że łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła choroba autoimmunologiczna, nie można się nią zarazić przez kontakt z osobą chorą. Nie można jej też odziedziczyć. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że jeśli ktoś z rodziny ma ŁZS, to może być to jednym z czynników ryzyka rozwoju łojotokowego zapalenia skóry. Rozwój choroby może być uzależniony od obecności określonych genów.

dr n. med. Igor Michajłowski - specjalista dermatolog dr n. med. Igor Michajłowski - specjalista dermatolog
- Nadmierne łuszczenie, pojawiające się w miejscach objętych ŁZS, jest spowodowane stanem zapalnym skóry oraz gruczołów łojowych. Schorzenie częściej dotyka mężczyzn niż kobiet, jest to najprawdopodobniej wynik działania testosteronu. Do powstania akurat tego rodzaju zmian skórnych często przyczyniają się choroby współistniejące, gwałtownie obniżające odporność organizmu. Łojotokowe zapalenie skóry często jest mylone z innymi chorobami, takimi jak reakcja alergiczna, łuszczyca lub egzema - te choroby mają zupełnie inne podłoże i inaczej się je leczy. Dlatego tak ważny jest kontakt z dermatologiem - mówi dr n. med. Igor Michajłowski - specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica.
Jakie są przyczyny występowania ŁZS?

Łojotokowe zapalenie skóry jest schorzeniem skórnym, którego przyczyny nie są w pełni poznane, ale istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do jego wystąpienia.

Oto niektóre z możliwych przyczyn ŁZS:
  • Zwiększona produkcja sebum - nadprodukcja łoju przez gruczoły łojowe może prowadzić do zatkania porów skóry i tworzenia się zaskórników, co z kolei sprzyja rozwojowi ŁZS.
  • Infekcje grzybicze - grzyby, takie jak Malassezia, więcej w artykule https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7098993/.
  • Czynniki genetyczne - istnieją dowody na to, że osoby, których rodzina ma skłonność do ŁZS, są bardziej narażone na wystąpienie tego schorzenia.
  • Stres - może prowadzić do zwiększonej produkcji hormonów, co z kolei może zwiększać produkcję łoju i nasilać objawy ŁZS.
  • Nieprawidłowa dieta - spożywanie dużej ilości tłustych lub słodkich pokarmów może przyczynić się do zwiększenia produkcji łoju i nasilenia objawów ŁZS.
  • Nieodpowiednia pielęgnacja skóry - nieprawidłowe oczyszczanie skóry, stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków lub nadmierna ekspozycja na słońce mogą przyczynić się do nasilenia objawów ŁZS.

Jak dokładnie wygląda ciało chorego na ŁZS?

Widać delikatny rumień na częściach ciała zaatakowanych przez grzyba. Naskórek łuszczy się, widoczne są czerwone plamy na skórze, a nawet wysięki ze skóry objętej stanem zapalnym. Choremu może dokuczać dotkliwy świąd, szczególnie na głowie, a ponadto może dojść do widocznego przerzedzenia włosów, czy łysienia. Zmiany na początku dotykają owłosionej skóry głowy. W kolejnych stadiach ŁZS przenosi się na sąsiadujące części ciała np. twarz, brwi, czoło, okolice za uszami, fałdy nosowo-wargowe, klatkę piersiową, górną okolicę pleców, a nawet pachwiny, czy powieki. Mianem rynny łojotokowej określa się skórę w okolicy mostka i na linii kręgosłupa, tam też mogą pojawić się objawy ŁZS!

Łojotokowe zapalenie skóry - jaki wpływ na jego rozwój ma dieta?

Dieta ma znaczący wpływ na rozwój i przebieg łojotokowego zapalenia skóry (ŁZS). Istnieje wiele badań, które potwierdzają, że dieta może wpłynąć na nasilenie objawów choroby, a także na tempo gojenia. Jednym z głównych czynników wpływających na rozwój ŁZS jest dieta bogata w tłuszcze, przetworzone produkty spożywcze i słodkie napoje. Te produkty przyczyniają się do zwiększenia produkcji sebum i zwiększenia łojotoku, co prowadzi do nasilenia objawów choroby.

Należy zatem wyeliminować wysoko przetworzoną żywność, fast food, dania smażone, bogate w rafinowane cukry, a także słodycze i białe pieczywo. Warto zrezygnować z palenia papierosów, jak również picia alkoholu, mocnej kawy, czy herbaty. Ponadto trzeba wykluczyć ostre przyprawy, przetwory z octem i sól.

Produkty, które nie nasilą objawów ŁZS, a pomogą je złagodzić to: pieczywo pełnoziarniste, świeże owoce i warzywa, niskotłuszczowe białka, dobrej jakości woda - pita regularnie, w odpowiednich ilościach. Dodatkowo można regularnie pić herbatę z pokrzywy, bratka albo skrzypu polnego. Dieta powinna być bogata w takie składniki jak: cynk, selen oraz witaminy z grupy A, C i E. Co ważne, tylko regularnie przygotowywane odpowiednio posiłki sprawią, że nastąpi znaczna poprawa w wyglądzie skóry.

Objawy łojotokowego zapalenia skóry

Objawy łojotokowego zapalenia skóry oraz obszary występowania. Objawy łojotokowego zapalenia skóry oraz obszary występowania.
Łojotokowe zapalenie skóry głowy może się różnie objawiać, ponieważ dużo zależy od stopnia zaawansowania choroby. Jednak szczególnie występuje:
  • Łuszczenie się skóry - pojawiają się białe łuski, które możesz spostrzec na ubraniach chorego.
  • Świąd skóry głowy - to częsty objaw ŁZS, mimo wszystko należy unikać drapania, by nie doprowadzić do tzw. groźnych przeczosów - są to drobne linie i pęknięcia na skórze. Co w konsekwencji może wywołać infekcję skóry głowy.
  • Wypadanie włosów - szczególnie gdy choroba jest bardzo rozwinięta.
  • Zaczerwienienie skóry - może być ona dodatkowo mocno podrażniona.
  • Tłusta skóra głowy - szybko się przetłuszcza, co w ostateczności powoduje trudny do usunięcia osad na włosach.
  • Infekcje skóry - mogą się pojawić przy chorobie, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry głowy, przez co stan chorego będzie jeszcze gorszy.

Najczęstsze objawy łojotokowego zapalenia skóry. Najczęstsze objawy łojotokowego zapalenia skóry.
Leczenie łojotokowego zapalenia skóry

Lekarz - najczęściej dermatolog podczas konsultacji ocenia stan skóry i zleca konieczne badania. W ramach diagnostyki przeważnie pacjent dostaje skierowanie na badania, określające poziom ważnych mikroelementów: żelazo, magnez, sód, cynk, potas. W wywiadzie przeprowadzonym przez specjalistę znajdą się również informacje o przebytych, czy istniejących chorobach, jak również przyjmowanych przez chorego lekach i ogólnej kondycji pacjenta.

W przypadku łagodnych postaci ŁZS, lekarz może zalecić stosowanie specjalistycznych kosmetyków, takich jak szampony, emulsje i kremy, które pomagają zmniejszyć nadmierne wydzielanie sebum i łagodzą podrażnienia skóry.

W przypadkach umiarkowanych lub ciężkich, lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne, takie jak doustne leki przeciwzapalne lub antybiotyki. W niektórych przypadkach stosuje się również leki przeciwgrzybicze lub leki hormonalne. W zależności od przyczyn występowania rozwoju choroby, wieku, miejsc pojawienia się zmian oraz nasilenia objawów - prowadzi się leczenie miejscowe i ogólne. Leczenie doustne jest przeznaczone raczej dla osób dorosłych.

W przypadkach szczególnie trudnych do leczenia, dermatolog może zalecić terapię fotodynamiczną, która polega na stosowaniu światła i fotosensybilizatorów w celu redukcji stanów zapalnych skóry.

Leczenie miejscowe i kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry

Leczenie miejscowe polega na nakładaniu na miejsca objęte zmianami specjalistycznych preparatów przeciwgrzybiczych, przeciwzapalnych i złuszczających, które to sprawiają, że odpowiednie składniki łatwiej wnikają w głąb objętego zmianami naskórka. Aby szybciej wyciszyć ŁZS, należy zwracać baczną uwagę na codzienną, odpowiednią higienę osobistą i pielęgnację skóry.

Jakie substancje aktywne powinny zawierać dobrej jakości kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy:
  • Kwas salicylowy - ma działanie keratolityczne, przeciwzapalne, dodatkowo wspomaga złuszczanie martwego naskórka.
  • Selen - działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, skutecznie zwalcza dokuczliwe objawy ŁZS głowy.
  • Pantenol - skutecznie regeneruje, koi, łagodzi, nawilża naskórek.
  • Kwasy AHA (np. mlekowy, czy glikolowy) - złuszczają martwy naskórek, regulują ilość łoju na skórze - poprzez intensywne działanie keratolityczne.
  • Kwas azelainowy - wspomaga leczenie stanów zapalnych i bakteryjnych.
  • Pirokton olaminy, siarczan srebra, olejek z drzewa herbacianego - pomagają weryfikować infekcje skórne, ponieważ działają przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.
  • Gliceryna - poprawia kondycję skóry, ponieważ zmiękcza ją i zatrzymuje w niej wodę, co jest niezwykle istotne przy ŁZS.
  • Alantoina - zmniejsza swędzenie, zaczerwienienia skórne, a także skutecznie łagodzi i koi.
  • Niacynamid (witamina B3) - zmniejsza ilość łoju na skórze, działa przeciwzapalnie oraz łagodząco, a co za tym idzie, likwiduje powstałe zaczerwienienia.
  • Inulina - skutecznie zmniejsza objawy ŁZS głowy.
  • Ekstrakt z zielonej herbaty - osłabia stan zapalny, reguluje łojotok, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
  • Olej z nasion konopi - regeneruje, nawilża, łagodzi podrażnienia oraz inne przykre objawy ŁZS.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest chorobą skórną, która wymaga holistycznego podejścia. Dlatego zaleca się stosowanie specjalistycznych zestawów, gdyż każdy z dermokosmetyków na ŁZS ma swoje ukierunkowane działanie. Dzięki czemu można szybciej złagodzić objawy choroby i przejść w stan remisji.

Na wielu cennych składnikach aktywnych bazuje zestaw Seborh, który został opracowany specjalnie z myślą o łojotokowym zapaleniu skóry głowy. Więcej o dermokosmetykach w dalszej części artykułu.

Czy należy kontaktować się z dermatologiem przed zastosowaniem dermokosmetyków?

Zaleca się skonsultować z dermatologiem przed użyciem jakiegokolwiek preparatu do pielęgnacji, ponieważ łojotokowe zapalenie skóry głowy jest chorobą skórną, która wymaga specjalistycznej opieki i leczenia. Lekarz może pomóc w diagnozowaniu choroby skóry, określić jej przyczynę oraz zlecić odpowiednią terapię, czy środki pielęgnacyjne, które są skuteczne, bezpieczne dla konkretnego przypadku. Ponadto niektóre składniki aktywne w produktach do pielęgnacji skóry głowy, nawet te naturalne, mogą powodować reakcje uczuleniowe lub podrażnienia. Zwłaszcza u osób z wrażliwą skórą. Specjalista może zidentyfikować te szkodzące choremu składniki, po czym zalecić produkty, które są bezpieczne i skuteczne dla konkretnego przypadku. A w końcu dostosuje leczenie do indywidualnych potrzeb oraz reakcji skóry. Tylko takie postępowanie może pomóc w osiągnięciu najlepszych wyników leczenia. Dlatego zawsze zaleca się konsultację dermatologiczną przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek produktów do pielęgnacji skóry głowy.

Podsumowując łojotokowe zapalenie skóry może wpłynąć na jakość życia pacjentów, powodując dyskomfort i wstyd. ŁZS może powodować poważne problemy związane z kondycją skóry głowy i włosów. Dlatego ważne jest, aby w przypadku podejrzenia choroby, skonsultować się z dermatologiem, aby rozpocząć odpowiednie leczenie i pielęgnację skóry.

Bibliografia:

1. Ako-Adjei D, Fu W, Wallin C, Katz KS, Song G, Darji D, Brister JR, Ptak RG, Pruitt KD. Kwasy nukleinowe Res. 2015; 43.
2. Zalewska-Janowska A., Błaszczyk H., Choroby skóry, Wyd. PZWL, Warszawa, 2008.
3. https://www.semanticscholar.org/paper/Malassezia-species-and-their-associated-skin-Harada-Saito/2c036339baa57f9e0baeb35bc11cec6ce8c6c1eb
4.https://www.semanticscholar.org/paper/Malassezia-Associated-Skin-Diseases%2C-the-Use-of-and-Saunte-Gaitanis/84d35a75a3603918edb35f3a64d6ff7456b8e55c
5. Czarnecka-Operacz M., Dermatologia w praktyce, cz. 1, Wyd. PZWL, 2018.

  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh
  • Dermokosmetyki Seborh

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

Warsztat muzykoterapeutyczny Opowieści wewnętrznego dziecka

100 zł
warsztaty, spotkanie

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego: Nowoczesne technologie a prawo medyczne

konferencja

Z psychodietetyczką przy herbacie: Q&A z Aleksandrą Spychalską

spotkanie, spotkanie

Najczęściej czytane