Wiadomości

stat

Strajk w Centrum Stomatologicznym GUMed

We wtorek w Centrum Stomatologicznym GUMed pojawiły się informacje o trwającym sporze zbiorowym między pracownikami a pracodawcą.
We wtorek w Centrum Stomatologicznym GUMed pojawiły się informacje o trwającym sporze zbiorowym między pracownikami a pracodawcą. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Przez dwie godziny pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego GUMed prowadzili strajk ostrzegawczy. Domagają się podwyżki płac. - Strajk ogłosił personel średni, ale kolejni lekarze do niego dołączają - informują pracownicy centrum. Zarząd zapowiedział już, że zamierza rozpocząć mediacje.Czy jesteś wyrozumiały(-a) dla akcji strajkowych pracowników służby zdrowia?

tak, każdy ma prawo walczyć o lepsze warunki pracy 72%
nie, powinni walczyć o swoje warunki pracy tak, żeby pacjenci nie ponosili konsekwencji 21%
nie mam zdania na ten temat, leczę się tylko prywatnie 7%
zakończona Łącznie głosów: 455
- Gdy pracuje się w miejscu, gdzie wymagania, stres i odpowiedzialność są ogromne a prezes zarządu pracodawcy ma siłę na cyniczne rozgrywanie pracowników, ale brakuje chęci do dialogu, to w pewnym momencie pracownicy odkrywają magiczne pojęcie solidarności i po prostu stają. Dlatego w stomatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego mamy dzisiaj strajk ostrzegawczy. Decyzja trudna jak zawsze. Tyle, że postęp nie zrobi się sam - informują strajkujący pracownicy.
Jak przekonują, miał to być strajk pracowników personelu średniego, ale przyłączają się do niego i popierają go również lekarze.

- Okazuje się, że dzielenie pracowników na grupki zajmujące się tylko swoimi własnymi interesami nie zadziałało - dodają strajkujący.
We wtorek w Centrum Stomatologicznym GUMed pojawiły się informacje o trwającym sporze zbiorowym między pracownikami a pracodawcą. Pracownicy jednak uprzedzili pacjentów, że ich akcja potrwa dwie godziny, po czym wrócą do swoich obowiązków. Zapewnili też, że w razie sytuacji zagrożenia życia pacjenta przerwą akcję strajkową.

Strajk ostrzegawczy trwał dwie godziny.
Strajk ostrzegawczy trwał dwie godziny. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Pracodawca zapowiada mediacje- W związku z prowadzonym w dniu 9 lipca 2019 r. w godz. 8-10 strajkiem ostrzegawczym personelu średniego Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego GUMed Sp. z o.o. zapewniamy, że nie miał on wpływu na pracę poradni i w sposób istotny nie zakłócił pracy jednostki. Świadczenia medyczne zostały lub zostaną zapewnione bez szkody dla pacjentów - poinformowała Joanna Skonecka, prezes zarządu Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego GUMed.
Jednocześnie dodała, że trwa przygotowanie procesu mediacji w ramach sporu zbiorowego dotyczącego wzrostu wynagrodzeń personelu średniego.

Opinie (40) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje