• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skierowanie elektroniczne, ale kod trzeba podać w okienku

Piotr Kallalas
5 czerwca 2023, godz. 10:00 
Opinie (23)
- Jesteśmy na etapie wdrażania nowych, bardziej przyjaznych pacjentowi rozwiązań. Za zaistniałą sytuację i związanymi z nią niedogodnościami oczywiście przepraszamy - komentuje szpital. - Jesteśmy na etapie wdrażania nowych, bardziej przyjaznych pacjentowi rozwiązań. Za zaistniałą sytuację i związanymi z nią niedogodnościami oczywiście przepraszamy - komentuje szpital.

Od ponad 2 lat pacjenci korzystają już tylko z elektronicznych skierowań od lekarzy. Cyfrowa wersja miała nie tylko ułatwić rejestrację pacjenta, ale również odciążyć go od stania w kolejkach i niepotrzebnych wizyt w przychodni czy szpitalu. Niestety, jak się okazuje, są sytuacje, gdy nadal trzeba osobiście przekazywać dane ze skierowania, nawet gdy chodzi tylko o podanie jego numeru.Jak oceniasz postęp cyfryzacji usług medycznych?

Rodzina ponad 90-letniego pacjenta próbowała przepisać chorego do Poradni zaburzeń rytmu serca w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Mężczyzna przez kilkadziesiąt lat chodził na konsultacje do jednej z przychodni, a teraz musiał zmienić poradnię.

Okazało się, że aby to zrobić, wymagane jest podanie kodu skierowania, które rodzina musi dostarczyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Inaczej wizyta będzie odwołana.


"Nie mogę podać kodu telefonicznie"Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że - jak twierdzi placówka - kod trzeba dostarczyć osobiście. Nie można odczytać szeregu cyfr telefonicznie lub wysłać wiadomości elektronicznej.

- Dzwoniłam pod numer 58 349-39-18 do Poradni zaburzeń rytmu serca. Tam pani zarezerwowała dla mnie termin na 9.08.2023 i powiedziała, że w ciągu 2 tygodni muszę stawić się do UCK budynku CMI na I piętro do rejestracji z kodem skierowania. Jeśli nie zrobię tego w ciągu 2 tygodni, rezerwacja terminu wizyty u lekarza przepada. Sam lekarz przyjmuje w tym samym budynku na III piętrze. Nie mogę podobno podać kodu telefonicznie, co dla mnie jest totalnie bez sensu. Nie wymagają skierowania w wersji papierowej, a tego, żebym osobiście przyjechała podać kod - opisuje nasza czytelniczka.
Poradnia odwołała wizytę po roku czekania na wyrwanie zęba Poradnia odwołała wizytę po roku czekania na wyrwanie zęba

"Jesteśmy na etapie wdrażania nowych rozwiązań"O komentarz poprosiliśmy szpital, który wskazuje, że cały czas usprawnia system rejestracji dla wszystkich jednostek.

- Cały czas dążymy do sytuacji, aby ujednolicony system rejestracji obowiązywał w całym Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. To wszystko z myślą o komforcie naszych pacjentów. Mamy świadomość, że są jeszcze jednostki w naszym szpitalu, gdzie wspomniany system wymaga usprawnienia. Jesteśmy na etapie wdrażania nowych, bardziej przyjaznych pacjentowi rozwiązań. Za zaistniałą sytuację i związanymi z nią niedogodnościami oczywiście przepraszamy - informuje Łukasz Wojtowicz z UCK w Gdańsku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatne badania w ramach obchodów 10. rocznicy CM Morska

badania, konsultacje

Cukrzyca ciążowa pod kontrolą

badania

Bezpłatne konsultacje neurologiczne

badania, konsultacje

Najczęściej czytane