• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Reanimował i dostał mandat za parkowanie. Będzie zmiana przepisów?

Szymon Zięba
23 marca 2023, godz. 13:00 
Opinie (156)
Mandat za parkowanie będzie można anulować, jeżeli nastąpi tzw. stan wyższej konieczności? Pochylą się nad tym radni. Mandat za parkowanie będzie można anulować, jeżeli nastąpi tzw. stan wyższej konieczności? Pochylą się nad tym radni.

Opłatę za niewłaściwe parkowanie w Gdańsku będzie można anulować, jeżeli kierowca wykaże, że działał w stanie tzw. wyższej konieczności? Sprawa, będąca pokłosiem kontrowersyjnego mandatu nałożonego na mężczyznę, który ratował życie, skłoniła miejskich urzędników i samorządowców do analizy obowiązujących przepisów.Czy mandaty za parkowanie powinny być anulowane w wyjątkowych sytuacjach?

Przypomnijmy: wszystko zaczęło się od historii opowiedzianej przez internautę. Mężczyzna jechał samochodem ulicą Własna StrzechaMapka, zobaczył leżącego na ziemi mężczyznę, zaparkował auto na pierwszym wolnym miejscu, przystąpił do reanimacji, a potem... dostał mandat za nieopłacony postój w gdańskiej strefie płatnego parkowania.

Choć mężczyzna chciał odwołać się od mandatu, urzędnikom na anulowanie opłaty nie pozwalały obowiązujące przepisy.

Opisana przez nas sytuacja poruszyła nie tylko czytelników, ale i miejskich radnych. Jak usłyszeliśmy od Karola Ważnego (Koalicja Obywatelska w RM Gdańska), zamierza on poruszyć temat na posiedzeniu Komisji Samorządu i Ładu Publicznego.Jak tłumaczy radny, rozmawiał on z wicedyrektor ds. Infrastruktury i Remontów GZDiZ, Anną Bobrowską, która nadzoruje strefę płatnego parkowania w Gdańsku.

Ulica Własna Strzecha we Wrzeszczu. To tu kierowca reanimował mężczyznę, i tu dostał mandat za nieopłacenie postoju samochodu w strefie parkowania. Ulica Własna Strzecha we Wrzeszczu. To tu kierowca reanimował mężczyznę, i tu dostał mandat za nieopłacenie postoju samochodu w strefie parkowania.
- Pani dyrektor potwierdziła, że obowiązujące dziś przepisy wiążą im ręce, ale przyznała, że są sytuacje, które być może wymagają dostosowana przepisów na przyszłość - mówi radny Karol Ważny.
Możliwość anulowania opłaty dodatkowej za parkowanie brana miałaby być pod uwagę w tzw. stanach wyższej konieczności, np. ratowania życia czy zdrowia lub innych, nadzwyczajnych okolicznościach.Niewykluczone, że urzędnicy i samorządowcy zajmą się tematem jeszcze w tym miesiącu.

  • Tak urzędnicy uzasadniali kolejne negatywne decyzje.
  • Tak urzędnicy uzasadniali kolejne negatywne decyzje.
  • Tak urzędnicy uzasadniali kolejne negatywne decyzje.


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (156)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Boisz się porodu? Okiełznaj emocje w ciąży z psychologiem

wykład, warsztaty, konsultacje

Bezpłatna szkoła rodzenia dla kobiet w ciąży z Ukrainy

badania, konsultacje

Młodzieżowa Grupa Wsparcia

80 zł
warsztaty

Najczęściej czytane