Wiadomości

Ranking: najlepsze salony fryzjerskie

Najlepsi fryzjerzy nie tylko potrafią sprawnie strzyc i farbować. To także styliści, kreatorzy wizerunku, którzy na podstawie wielu parametrów doradzą jak najlepsze cięcie czy koloryzację oraz podpowiedzą, jak powinniśmy dbać o nasze włosy.
Najlepsi fryzjerzy nie tylko potrafią sprawnie strzyc i farbować. To także styliści, kreatorzy wizerunku, którzy na podstawie wielu parametrów doradzą jak najlepsze cięcie czy koloryzację oraz podpowiedzą, jak powinniśmy dbać o nasze włosy. fot. Cathy Yeulet/123rf.com

Ranking Najlepszych to cykl, w którym prezentujemy najwyżej oceniane firmy z katalogu Trojmiasto.pl. Ostatnio opublikowaliśmy ranking najlepszych trójmiejskich firm zajmujących się przeprowadzkami. Poniżej prezentujemy czerwcowe zestawienie najlepszych salonów fryzjerskich w Trójmieście, zaś 1 sierpnia o godz. 11 ogłosimy ranking najlepszych bistro. Już teraz znajdź i oceń ulubione bistro, by wypadło jak najlepiej w rankingu.Czy masz swojego zaufanego fryzjera/fryzjerkę?

tak i jestem jej/jego stałą klientką/klientem od lat 61%
tak, chyba w końcu udało mi się znaleźć 14%
niestety nie, wciąż wychodzę z salonów fryzjerskich niezadowolony(a) 14%
nie i już nawet nie szukam 11%
zakończona Łącznie głosów: 905
Zwłaszcza w czasie pandemii, gdy salony fryzjerskie nie mogły funkcjonować, zrozumieliśmy, że dobry fryzjer jest na wagę złota. Z utęsknieniem czekaliśmy na moment, kiedy będziemy mogli oddać nasze włosy w ręce profesjonalisty. Doceniliśmy również możliwość wykonywania różnych usług fryzjerskich mobilnie, we własnym domu, które ostatnio coraz bardziej zyskują na popularności.

Najlepsi fryzjerzy nie tylko potrafią sprawnie strzyc i farbować włosy. To także styliści, kreatorzy wizerunku, którzy ocenią nasz typ urody oraz kształt twarzy, głowy i na podstawie jeszcze wielu innych parametrów doradzą jak najlepsze cięcie czy koloryzację oraz podpowiedzą, jak powinniśmy dbać o nasze włosy. Pracują na sprawdzonych, świetnych jakościowo kosmetykach i potrafią wyczarować na naszych głowach prawdziwe arcydzieła na specjalne okazje, takie jak ślub czy studniówka, żebyśmy mogli poczuć, że wyglądamy jak milion dolarów.

Dodaj swoją ocenę


W naszym serwisie Firmy z Trójmiasta w szybki i prosty sposób, bez konieczności logowania się, możesz ocenić każdą z firm. Pozostawiona przez ciebie ocena jest cenną informacją dla potencjalnych klientów - zobacz ranking

Jaki powinien być najlepszy fryzjer?Zwyciężczyni naszego rankingu Natalia Klenk, właścicielka Fryzmaker, zdradza, jak wygląda wizyta w jej salonie.

- Każdy klient jest obsługiwany indywidualnie, tylko jedna osoba i tylko dla niej jest przeznaczony ten czas. Przed wykonaniem usługi przede wszystkim słucham potrzeb klienta, co jest bardzo ważne w naszej branży i niestety rzadko spotykane. Doradzam klientom, w jakiej fryzurze będą dobrze się czuć i wyglądać, przeprowadzam wywiad zdrowotny w celu uzyskania informacji o stanie zdrowia i o ewentualnych przeciwwskazaniach do koloryzacji.

Utarło się przekonanie, że to fryzura powinna być dobrana do rysów twarzy. Okazuje się, że najlepsi mają na ten temat inne zdanie.

- Czy dobieram fryzurę do rysów twarzy? Nie! To dzięki fryzurze nadaję twarzy nowy wyrazisty wygląd oraz kształtuję jej postrzeganie wśród innych. Dzięki fryzurze wpływam na samopoczucie, charakter i wreszcie osobowość danej osoby. Cała usługa przebiega w miłej, relaksującej atmosferze z muzyką, filiżanką kawy oraz aktualną gazetą. Staram się, aby efekt końcowy przechodził najśmielsze oczekiwania moich klientów, co potwierdzają opinie - mówi Natalia Klenk. I dodaje:
- Najlepszy fryzjer potrafi wydobyć z każdego klienta to, co w nim najlepsze. Aby tego dokonać, powinien wykonywać swoją pracę z pasją, wykorzystywać swój talent najlepiej i najdokładniej jak tylko potrafi, czasami nawet niezależnie od czasu, jaki musi na to poświęcić. Bardzo ważną cechą jest umiejętność słuchania klienta, uprzejmość, cierpliwość, niezależnie od zaistniałej sytuacji, bycie asertywnym, ale przede wszystkim bycie osobą empatyczną i ciągle samodoskonalącą się. Dodajmy jeszcze do tego, jak w każdym innym zawodzie, wytrwałość oraz odwagę i mamy mistrza - śmieje się.

Top 3: najlepsze salony fryzjerskie w Trójmieście1

Fryzmaker

Gdynia, Zofii Nałkowskiej 22
9,6/10
+ Oceń

2

Belleza

Gdańsk, Leśna 1
9,5/10
+ Oceń

3

Hairstylist Monika Monica

Gdynia, Kielecka 20
9,1/10
+ Oceń

Za co zwycięzców chwalą nasi czytelnicy?- Krótko i na temat: wreszcie znalazłem osobę podchodzącą do swojej pracy z pasją popartą wiedzą i precyzją. To, co gdzie indziej zazwyczaj bywało niewiadomą, tu jest pewne - świetne strzyżenie i wyczucie geometrii głowy - dla mnie to ważne. Będę wracać. Poza tym każda wizyta jest przesympatyczna - pan Marcin wylicza zalety salonu Fryzmaker.
- Zdecydowanie najlepszy salon w Gdańsku. Byłam na koloryzacji i strzyżeniu i efekt jest cudowny, gdyż czuję się przepięknie. To miejsce również ma swój klimat i tu można naprawdę wypocząć. Usługi na najwyższym poziomie, kreatywność i nietuzinkowość. Salon na 6+ - ocenia salon Belleza pani Marta.
Z kolei o Hairstylist Monika Monica Sandra pisze: - W końcu znalazłam fryzjerkę jak ze snów! Idealnie doradzi, wysłucha, zrozumie. W końcu czuję, że moje włosy są dla kogoś ważne, że ktoś o nie dba, a nie tylko chce jak najszybciej odhaczyć i skasować. Tu każda złotówka i każdy tydzień czekania na wizytę są warte swojej ceny.

Najlepsze salony fryzjerskie w GdańskuBelleza

Gdańsk, Leśna 1
9,5/10
+ Oceń

Joanna Tyszer Autorska Pracownia Fryzjerska

Gdańsk, Poczty Gdańskiej 4/4
9,1/10
+ Oceń

Royal's Hair & Body

Gdańsk, al. Grunwaldzka 82
9,1/10
+ Oceń


- Wybierając fryzjera/salon, zwracam uwagę na indywidualne podejście, poświęcony czas, profesjonalizm, jakość usług, jak i produktów, efekt końcowy, a także wnętrze, zapach, atmosferę, kawę, muzykę, uśmiech, wygląd personelu. Wszystko jest tu na plus! - pisze czytelniczka o Autorskiej Pracowni Fryzjerskiej Joanny Tyszer.
- Najlepsi! Uratowali moje zniszczone włosy po nieudanej wizycie farbowania u innego fryzjera. Profesjonalna, przemiła obsługa i normalna, adekwatna cena. Polecam z całego serca - chwali salon Royal's Hair & Body pani Marcelina
Z kolei pani Edyta o usługach fryzjerskich w BeautySpot pisze: - Pełny profesjonalizm, jak zawsze supercięcie i świetnie dobrana farba. Jestem bardzo zadowolona z usług pani Kasi. Polecam ten salon i wspomnę jeszcze o pani trycholog Monice, która bardzo mi pomogła przy wypadaniu włosów.

Najlepsze salony fryzjerskie w GdyniFryzmaker

Gdynia, Zofii Nałkowskiej 22
9,6/10
+ Oceń

Hairstylist Monika Monica

Gdynia, Kielecka 20
9,1/10
+ Oceń

BeautySpot

Gdynia, Kielecka 20
9,0/10
+ Oceń


- Moja ocena punktowa jest niewystarczająca, ponieważ nie mówi wszystkiego. Panie Robercie! Pełny profesjonalizm i przyjacielska atmosfera, reszta bez zarzutu. Gorąco polecam - zachwala salon fryzjersko-kosmetyczny Połom pan Mirosław.
Pan Sebastian poleca salon fryzjersko-kosmetyczny Kabat: - Fryzjerstwo męskie na najwyższym poziomie. Chodzę do pani Ali i pani Mirki od wielu już lat. Siadam na fotelu, zamykam oczy i pełen relaks. Zawszę wychodzę z salonu w pełni usatysfakcjonowany. Pani Mirka jest zawsze uśmiechnięta. Polecam wszystkim - na pewno nie wyjdziecie rozczarowani. Niejeden barber mógłby się uczyć od pani Mirki strzyżenia brody. Ceny bardzo przystępne. Polecam.
- Bardzo jestem zadowolona z usług salonu. Panie zawsze miłe i uśmiechnięte. Kolor i strzyżenie są dokładnie takie jak chciałam. Jak na Sopot i profesjonalne wykonanie usługi ceny są bardzo przystępne. Polecam - pisze o Salonie Fryzur Pasja pani Kamila.

Najlepsze salony fryzjerskie w SopocieSalon fryzjersko-kosmetyczny Połom

Sopot, Tadeusza Kościuszki 3
8,2/10
+ Oceń

Salon Fryzur Pasja

Sopot, Małopolska 8
8,1/10
+ Oceń

Salon Fryzjersko Kosmetyczny Kabat

Sopot, Tadeusza Kościuszki 11A
7,7/10
+ Oceń

Ranking obiektów wyliczany jest na podstawie:

 • średniej oceny (minimum trzy opinie),
 • liczby ocen (im więcej, tym wyższy wynik),
 • aktualności ostatniej opinii (z ostatniego miesiąca),
 • prezentacji na stronach Portalu Trojmiasto.pl.

Każdemu obiektowi przeliczana jest ocena w skali od 1 do maksymalnie 10 punktów. Opinie klientów w największym stopniu decydują o pozycji w rankingu. Nasz Dział Moderacji dokłada wszelkich starań, by oceny były wiarygodne.

Top podzielony jest na dwie części: trzy najlepsze obiekty w całym Trójmieście oraz zestawienie zwycięzców w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Czekamy na wasze kolejne opinie i oceny miejsc i obiektów, które odwiedzacie. Przypominamy, że już za miesiąc - 1 sierpnia 2020 r. - opublikujemy ranking kategorii: bistro.

Opinie (54) 3 zablokowane

 • (2)

  Ciekawy ranking,ja niestety od lat zero włosów i głowa golona polsilverem,ale mile wspominam dawnych fryzjerów którzy zajmowali się moimi falowanymi włosami do pasa ...Zawsze przypomina mi się Jaś Fasola jak czekając na obsługę sam zajął się strzyżeniem...Jest to na pewno ciężki zawód i trzeba sporych umiejętności i samodzielnej pracy aby być na topie.

  • 12 4

  • (1)

   jeden z jego najlepszych odcinków;) Tak samo moja mama mnie ostrzygła;) Potem musiałem przez miesiąc przymusowo być "skinheadem" ;) hahahah

   • 4 1

   • Ciekawe to jest to, że jeden z salonów jest od kilku miesięcy zamknięty i lokal czeka na nowego najemcę, a zajął drugie miejsce. Oceniana aktualność ostatnich opinii, a ostatnia z przed ponad roku. To na czym polega ten ranking? Ranking, czy artykuł sponsorowany? Wstyd Trojmiasto, wstyd.

    • 4 0

 • Oceny rzetelne jak w rankingach biur nieruchomości. (6)

  • 102 0

  • (1)

   trafiłeś 10/10;)

   • 15 0

   • Artykuły są sponsorowane i pisane na zamówienie firm. Nie wiem czy któryś ranking był kiedykolwiek uczciwy. Stomatolodzy? Przez rok w opiniach głucho, a dwa tygodnie przed rankingiem ponad 130 i to same pozytywne. Wstyd.

    • 11 0

  • lajki (2)

   A ceny rosną i rosną, kiedyś płaciło się na strzyżeniu męskim 13 zł i było 2zl napiwku, potem 15 zł i 5 zł napiwku, potem 20 zł i napiwku już nie było bo to jeden banknot. A teraz 30zl. Lol. A za rok pewnie 50zl?

   • 13 2

   • Kiedyś płaciłem 4500 starych złotych ;-)

    • 2 0

   • Moja fryzjerka bierze 27 zł.

    • 0 1

  • Albo w rankingach salonów kosmetycznych.

   • 3 0

 • kiedy zrobicie mi dredy ? (1)

  jestem lysy

  • 14 0

  • Gdy kupisz perukę z długimi włosami, wtedy można z nich zrobić dredy.

   • 0 0

 • (1)

  Tak jak w przypadku nieruchomości, konsument dopłaca się do angielsko brzmiących frazesów w nazwach salonów, które po prostu udają, że są premium. Ja wolę po sądziedzku, wy dopłacajcie za to, że salon ma konto na in-sr*gramie;)

  • 53 1

  • Dokładnie.

   • 0 0

 • (3)

  Żadna kobieta fryzjerka nigdy nie wkładała tyle serca w strzyżenie ile wkłada mężczyzna fryzjer. Fryzjerki strzygą jakby trochę robiły to z przymusu po drugie nie mają tyle polotu i wyobraźni, co zrobić z włosami, żeby było dobrze i pasowało. To jest zawód zdecydowanie dla mężczyzn.

  • 23 49

  • W zyciu! Bylam u 4 fryzjerow facetow i to byly zdecydowanie najgorsze wybory

   • 5 8

  • ???
   co za brednie

   • 0 1

  • To jest zawód dla fachowców z artystyczną duszą - nie ma znaczenia czy kobieta, czy mężczyzna.

   • 5 0

 • Na zdjeciu ktore ze tak powiem jest ilustracją (2)

  tego rankingu klienci siedzą z podwłosnikami bo chyba tak nazywaja sie pelerynki ktore zaklada sie klientom i przy szyi powinien byc jednarazowy kolnierzyk ktory kazdorazowo jest odrywany z rolki przez fryzera i zakladany na szyi. Czy higiena juz jest nie wazna?i na ten kolnierzyk dopiero zawiazuje sie pelerynke

  • 28 1

  • Zeby moc ocenic fryzjeta trzeba sie troche znac

   na fryzjerstwie.

   • 8 2

  • Chyba że pelerynka jest na raz, a potem do prania.

   • 0 0

 • Ja polecam salon w Gdyni

  do którego uczęszczam od lat przy dworcu PKP Gdynia Głowna wyjście z tunelu na ul.Śląską (kiedyś był na samym dworcu).Panie specjalizują się w męskich fryzurach i robią to perfect.Ceny przystępne i mega klimat,a pogadać można jak z panią barmanką.Pozdrawiam przemiłe Panie .... Mariusz

  • 6 1

 • (4)

  Niestety ale wiekszosc tych zadowolonych klientow ma po prostu 'łatwe' włosy - najczesciej proste, latwe do ukladania i przede wszystkim ma ich normalna ilosc! Byłam juz u wielu polecanych fryzjerów, z genialnymi opiniami i dosłownie każdy poległ przy moich gęstych włosach. Od wiecznego stękania ze mam ich tak dużo, po całkowity brak wiedzy i umiejetnosci jak powinno sie je ściąć czy wycieniowac. Geniusze wyciagaja nawet degażówki! Zawsze, z kazdego salonu wychodze niezadowolona i z portfelem chudszym o prawie 400zł. Niby dobry fryzjer, do ktorego terminy sa za kilka miesięcy, opinie w internecie jakby był bogiem a nie czlowiekiem a nie ogarnia co to jest blond, co to jest ombre juz nie mówiąc że moje gęste i grube wlosy scina mi na równo bo tylko chyba tyle potrafi, bo wiekszosci klientkom takie ścięcie na rowno pasuje, bo maja 1/10 ilosci moich wlosow :(

  • 32 7

  • Ja mam długie, cienkie, proste włosy. W takich najlepiej się czuję. Natomiast każda wizyta u fryzjera to koszmar. Zaczynajac od uwag, ze po co takie długie włosy, ze są niemodne, ze wyglądam jak rusałka, ze jestem do nich za niska. Na samym końcu wytaczają najgrubsze działo - po 30-tce tylko krótkie włosy! Masakra. Od kilku po nadmiarze tych wątpliwych komplementów, po prostu wychodziłam, rezygnując z usługi. Jak już znajdzie się fryzjer, który trochę spuści z tonu, okazuje się, ze nie potrafi prosto skrócić wlosow o 3 cm. Marzy mi się zwykły fryzjer, który potrafi obciąć prosto włosy, jednoczenie nie narzucając swojej wizji, żeby obciąć mnie na krótko, walnąc trwała i wysmarować włosy na czerwono.

   • 16 3

  • Zgadzam się w 100%

   Zgadzam się w 100% z powyższą opinią. Dodam tylko, że mając grube i gęste włosy muszę płacić za usługę podwójnie, ponieważ jak mówią fryzjerzy: ma Pani tyle włosów...

   • 11 1

  • wiem o czym mówisz..

   Może nie mam aż tak gęstej czupryny jak ty ale też trafiam na samych "geniuszy" którzy ścinają moje włosy prosto "pod linijkę" nie zważając na kształt głowy,moje sugestie etc. O farbowaniu na blond nawet nie wspominam - to była dopiero porażka! A terminy tak, jak mówisz - 4-5m-cy do przodu!

   • 2 0

  • Tak bardzo cię rozumiem... mam cieniutkie, proste, długie włosy. Za każdym razem, gdy odwiedzam fryzjera, słyszę narzekania, jakie to trudne włosy, jak to każde cięcie widać i trzeba ciągle poprawiać, jak to poprzednik nieudolnie mnie obciął itd... Raz, dwa razy to mogę usłyszeć, ale tak jest od lat (przy moich eksperymentach z długością i fryzurą, był czas, że fryzjera odwiedzałam raz w miesiącu), więc czasem nawet niegrzecznie odburknę, że trudno, taki zawód. Rozumiem, że cięcie takich prostych włosów jest skomplikowane, ale z moich doświadczeń wynika, ze większość fryzjerów tego kompletnie nie umie, po godzinnym skracaniu (!) musiałam prosić o poprawki, a i tak było widać we słosach "schodki". Kto tych fryzjerów szkoli...

   • 2 0

 • Jeśli chodzi o męskie strzyżenie (2)

  To polecam Salon Fryzur Męskich w Gdyni i Gdańsku. U konkurencji byłem tylko w Old Barberze na Portowej, ale nie podobał mi się niby luźny, ale tak naprawdę strasznie nadęty klimat i właściciel.

  • 15 1

  • xD (1)

   chyba żartujesz, ryszntokowa atmosfera i niepilnowanie terminów w SFM gorsza niz w jakiejś wiejskiej budce za 15pln

   • 2 3

   • ciekawe

    Chodzę tam od początku ich działalności i jeszcze nie zdarzyło się, żeby dali ciała z terminem.
    Co do rynsztokowej atmosfery - strzelam, że jesteś typem panicza, co burzy się, kiedy zwrócić się per TY a nie PAN - to rozumiem, mogłeś się tam obrazić ;)

    • 5 1

 • a ceny jak? w męskim? (2)

  bo teraz Pani fryzjerka dolicza w salonie na osiedlu +5 zł za dezynfekcję. Jakby wcześniej nie trzeba było dezynfekować rzeczy.

  • 31 1

  • U naszej fryzjerki, gdzie cała nasz czwórka się strzyże, ceny wzrosły o 2 zł i uważam, że to jest ok.

   • 2 3

  • Fuj, chyba lepiej zmienić zakład

   Bo chyba sam dochodzisz do wniosku, jak tam wygląda higiena. Jeśli to Cię pocieszy, to połowa fryzjerów nie dezynfekuje, bo "czego oko nie widzi, tego nie ma" :)

   • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje