• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ranking: najlepsi psycholodzy w Trójmieście

Katarzyna Lubańska
2 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Wielu ludzi wciąż wstydzi się prosić o pomoc psychologiczną. Wielu ludzi wciąż wstydzi się prosić o pomoc psychologiczną.

Ranking Najlepszych to cykl, w którym prezentujemy najwyżej oceniane firmy z katalogu Trojmiasto.pl. Ostatnio opublikowaliśmy ranking trójmiejskich szkół językowych. Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych psychologów, zaś 1 grudnia o godz. 11 przedstawimy najlepsze firmy oferujące usługi w zakresie wykonawstwa podłóg w Trójmieście. Już teraz znajdź i oceń ulubioną firmę z kategorii: podłogi, posadzki, panele, by wypadła jak najlepiej w rankingu.Czy czujesz, że obecnie potrzebujesz pomocy psychologa?

W dobie pandemii, gdy każdego dnia przybywa nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa, a wprowadzane obostrzenia doprowadzają do zamykania kolejnych branż i instytucji, wiele osób może znajdować się obecnie w trudnej sytuacji życiowej. Dodatkowo jesienna pogoda i krótkie dni wpływają na nasze nie najlepsze samopoczucie i powodują, że czujemy się przygnębieni. To wszystko sprawia, że w efekcie dużo osób może potrzebować wsparcia lub pomocy psychologicznej. Ważne, żeby o tę pomoc nie wstydzić się prosić. Tym bardziej że większość psychologów oferuje swoje usługi także online.

Przeczytaj także: Kryzys psychiczny to nie tylko depresja. Pozwól sobie pomóc

Dodaj swoją ocenę


W naszym serwisie Firmy z Trójmiasta w szybki i prosty sposób, bez konieczności logowania się, możesz ocenić każdą z firm. Pozostawiona przez ciebie ocena jest cenną informacją dla potencjalnych klientów - zobacz ranking

Top 3: najlepsi psycholodzy w Trójmieście1

Rafał Sakowski

Gdynia, skwer Kościuszki 14/4
9,5/10
244 oceny

2

Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID

Gdańsk, Bernarda Chrzanowskiego 51/3
9,4/10
66 ocen

3

Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak

Gdynia, Partyzantów 46
9,3/10
72 oceny


Za co zwycięzców chwalą nasi czytelnicy?- Efekty terapii przerosły moje oczekiwania. Bardzo się cieszę, że trafiłam na tak wyrozumiałego terapeutę. Wiem, że przede mną jeszcze sporo pracy, ale warto, bo widać efekty pracy. Dzisiaj wiem, że rozpoczęcie terapii było jedną z najlepszych rzeczy, jaką sobie zafundowałam w ostatnim czasie. Dzięki niej odzyskuję tak cenny spokój. Wiem, że jestem w dobrych rękach, bo pan Rafał to wysokiej klasy specjalista. Bardzo polecam - pisze o psychologu-psychoterapeucie, hipnoterapeucie Rafale Sakowskim pani Natasza.
- Korzystam z porad pani Kasi od kilku miesięcy. Dzięki okazanej empatii, wsparciu i zrozumieniu na terapii udało mi się zrozumieć i zaakceptować swoją osobowość. Atmosfera podczas sesji pozwala na swobodne otworzenie się i mówienie o swoich problemach. Spotkania są bardzo profesjonalne, pełne dobrych rad, ćwiczeń i zadań, które pozwalają na ciągłą pracę nad samym sobą. Dziękuję! - chwali Katarzynę Nosek-Komorowską z Pracowni Psychologiczno-Seksuologicznej ID pani Marta.
Z kolei o Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak pani Ania pisze: - Moje problemy ciągną się za mną od wielu lat, dla siebie i dobra moich dzieci postanowiłam coś z tym zrobić. Dzięki rozmowom z panią Elą potrafię spojrzeć na problemy z innej perspektywy. Nie dostaję konkretnych rozwiązań, ale pytania i wnioski, które są wyciągane podczas naszych rozmów, pozwalają mi na spojrzenie z innej perspektywy, zrozumienie pewnych zachowań, a finalnie na pracę nad sobą. Pani Ela jest wyrozumiała i cierpliwa, czuję się bezpiecznie podczas naszych rozmów. Dostosowuje się do mojego trybu życia, spotykamy się na Skypie, często w godzinach wieczornych, jednak to w żaden sposób nie pogarsza jakości spotkań, a wręcz przeciwnie, daje spokój i przestrzeń do rozmów. Szczerze polecam.

Najlepsi psycholodzy w GdańskuPracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID

Gdańsk, Bernarda Chrzanowskiego 51/3
9,4/10
66 ocen

Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak

Gdynia, Partyzantów 46
9,3/10
72 oceny

Psychoterapia, konsultacje psychologiczne

Gdańsk, Jana Uphagena 28
9,3/10
14 ocen


Najlepsi psycholodzy w GdyniRafał Sakowski

Gdynia, skwer Kościuszki 14/4
9,5/10
244 oceny

Sukurs Gabinet Psychologiczny

Gdynia, 10 Lutego 33
9,1/10
45 ocen

Psychoterapia

8,9/10
8 ocen

Ranking obiektów wyliczany jest na podstawie:

 • średniej oceny (minimum trzy opinie),
 • liczby ocen (im więcej, tym wyższy wynik),
 • aktualności ostatniej opinii (z ostatniego miesiąca),
 • prezentacji na stronach Portalu Trojmiasto.pl.

Każdemu obiektowi przeliczana jest ocena w skali od 1 do maksymalnie 10 punktów. Opinie klientów w największym stopniu decydują o pozycji w rankingu. Nasz Dział Moderacji dokłada wszelkich starań, by oceny były wiarygodne.

Top podzielony jest na dwie części: trzy najlepsze obiekty w całym Trójmieście oraz zestawienie zwycięzców w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Czekamy na wasze kolejne opinie i oceny miejsc i obiektów, które odwiedzacie. Przypominamy, że już za miesiąc - 1 grudnia 2020 r. - opublikujemy ranking kategorii: podłogi, posadzki, panele w Trójmieście.

Po publikacji rankingu jeden z psychologów, odnosząc się do komentarzy, odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania:


Czy był to ranking najlepszych psychologów w Trójmieście, czy ranking opinii zamieszczonych przez klientów pod wizytówkami psychologów, z którymi pracowali?

To rozróżnienie wydaje mi się ważne i przyjmując wersję drugą, nie ma sensu wzbudzać dyskusji, kto jest najlepszy albo bardziej wspaniały. Wśród psychologów posiadających swoją wizytówkę na Trójmiasto.pl jest wielu fantastycznych fachowców, których darzę zaufaniem i jestem dumna, że mogę czasami z nimi współpracować. Wielu z nich nie pojawiło się na tzw. pudle nie dlatego, że są słabi, tylko dlatego, że zamiast skupiać się na marketingu, skupiają się na swojej pracy. Często też jest tak, że nasi klienci traktują spotkania z psychologiem jako obszar bardzo intymny i nie potrzebują dzielić się swoją opinią, i to jest jak najbardziej OK.

Czy był to ranking psychologów, czy ranking osób, które prowadzą gabinety, w których pomagają ludziom?

Proszę pamiętać, że psychologiem jest osoba, która ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, a więc posiada dyplom magistra psychologii. Wszelkie kursy i szkolenia z zakresu różnych dziedzin psychologii podnoszą kompetencje w tych dziedzinach, ale nie nadają kwalifikacji psychologicznych. Więc warto zawsze dopytać, z kim mamy do czynienia.

Czy psycholog, terapeuta i psychoterapeuta to znaczy to samo?

Zdecydowanie nie! Psycholog posiada kwalifikacje do udzielania świadczeń psychologicznych polegających w szczególności na: diagnozie psychologicznej, opiniowaniu, orzekaniu oraz na udzielaniu pomocy psychologicznej. Psychoterapeuta nie musi być psychologiem, jednak musi posiadać wyższe wykształcenie i ukończyć studia podyplomowe lub czteroletni kurs kwalifikacyjny w zakresie psychoterapii. Terapeuta to osoba posiadająca uprawnienia w zakresie prowadzenia konkretnej terapii, w konkretnym nurcie.

Co to znaczy "najlepszy psycholog"?

Dokonując wyboru, pamiętaj, że najlepszym psychologiem dla ciebie będzie specjalista, który zapewni ci optymalne warunki do tego, żebyś mógł bezpiecznie pracować nad rozwiązywaniem swoich problemów i osiągać rezultaty, które przynoszą ulgę, zmiany w postępowaniu i poprawiają komfort twojego życia. Szukaj więc swojego psychologa, a jeśli już go masz, to życzę tobie i jemu najlepszych efektów wspólnej pracy.

Opinie (63) 10 zablokowanych

 • (2)

  Ranking psychologów? Szok!
  Eh.

  • 47 2

  • (1)

   Nie chce mi się wszystkiego analizować, ale wyświetlając opinie widać ciekawą systematyczność wnoszenia wpisów. Przeglądając opinie różnych specjalistów na różnych portalach nigdy nie natknąłem się na średnią 10/10. Zawsze komuś coś nie pasowało, choćby cena, czy wystrój gabinetu pomijając kompetencje. Ciekawi mnie również, czy korzystając z jakichkolwiek usług proszono was o pozytywny wpis? Nasz portal się stara, ale wszystkie rankingi są tendencyjne. Często dobrzy fachowcy mają tu jedynie skromny, darmowy wpis, jak i w ogromnej masie innych portali, by jedynie zaistnieć, czy zasygnalizować swoją działalność. Proponowałbym nie nazywać przyszłych rankingów Trójmiejskimi, tylko rankingami fachowców z portalu Trojmiasto.pl.

   • 5 0

   • Nom

    Na różnym etapie swojego życia, można potrzebować innego rodzaju wsparcia. Poza tym co pasuje jednej osobie, innej niekoniecznie, więc tak jak ktoś napisał jest to niemiarodajne. Jeden potrzebuje poczuć ulgę, i być zrozumiany, czasem wystarczy kilka wskazówek, a inny ma poważne zaburzenia osobowości leczone latami.

    • 0 0

 • Dobre (3)

  Tacy nie istnieją bo największe właśnie problemy mają w rodzinach ze swoimi dziećmi psychologowie i psychiatrzy na ironię losu.

  • 47 21

  • Skąd wiesz? (1)

   • 9 3

   • Każdy ma problemy z dziećmi, czy małżonkiem niezależnie od profesji. Nie jego wina, że w młodości poślubił "parszywą świnię". To ma się z nią bujać do końca życia? Ludzie się rozstają, by dalej żyć normalnie, choć osobno i choć dziecko dorasta w niepełnej rodzinie. Nie umniejsza to wartości i profesjonalności terapeuty. Może właśnie będąc odpowiednio wykształconym widzi, że dalsze wspólne życie nie ma sensu.

    • 3 2

  • Ne jest tak

   Mama dobrą znajomą psycholog. Jest w bardzo zgodnym małżeństwie i ma dobrze wychowane dzieci. Trochę słabiej znam jeszcze małżeństwo psychiatry i też są ok.

   • 0 0

 • Musi być doswiadczenie (1)

  Prawdziwy psycholog to taki z minimum dwudziestoletnim doswiadczeniem . Wiadomo , że dopiero wiele lat pracy pozwala w praktyce być wybitnym specjalistą.

  • 33 9

  • Kiedyś uwierzyłem w ten ranking i poszedłem do centrum stomatologicznego pierwszego na liście. Oprócz straconej gotówki w 15min, straciłem wiele godzin w gabinecie z prawdziwego zdarzenia na leczeniu spartaczonej przez centrum roboty. Chleba z rankingu piekarzy też nie polecam, nie stać mnie na wodę w cenie 10zł za litr nasączonej nią chleba. W kranie mam po 1gr.

   • 4 0

 • ciekawe ilu z tych psychologów prowadzących terapię (6)

  uzyskało uprawnienia terapeuty...

  • 43 0

  • i ilu z tych terapeutów ma mgr psychologii (1)

   a ilu ma maturę i kursa niektóre, tudzież podyplomówki

   • 11 1

   • A ja polecam jedynie sprawdzić daty wpisów opinii pod gabinetami.

    • 1 0

  • Jakie uprawnienia masz na myśli? (3)

   Nie trzeba żadnych - je to zawód jak najbardziej wolnorynkowy. Albo z drugiej strony - możesz sam założyć sobie szkołę i wydawać swoim uczniom uprawnienia swojego 'nurtu'.

   • 1 7

   • Same studia psychologiczne (2)

    nie dają jeszcze uprawnień do prowadzenia psychoterapii

    • 16 0

    • Ale pacjent, czy klient o tym nie wie. Czasem z ogromną szkodą dla niego.

     • 7 0

    • Nic nie daje uprawnień, bo to nie jest profesja kontrolowana przepisami

     • 3 1

 • nie da się zrobić miarodajnego rankingu psychologów, tak samo jak adwokatów, psychiatrów i architektów (2)

  to nie wyścig z jednym zwycięzcą. trzeba by odwiedzić każdego i porozmawiać z każdym, żeby sobie wyrobić opinię. może być ranking najbardziej polecanych i niepolecanych co najwyżej.

  • 55 2

  • Da się. Właśnie portal to zrobił. A masz inne zdanie, to cię zaraz portal wytnie w pień.

   • 1 1

  • Zgadza się

   Ja np przeszłam terapię, z której jestem bardzo zadowolona, ale nawet nie wiedziałam że jest jakiś ranking. Gdybym wiedziała, zagłosowałabym na moją panią psycholog.

   • 0 0

 • Pseudo ranking (3)

  Rodzinka poklikała i mamy top 3 w rankingu? Dobry psycholog to doświadczenie i odpowiednie podejście, a nie "lajkowanie" ludzi po szkółce niedzielnej... Wszystkim potrzebującym polecam panią Annę Domagalską (można ją znaleźć na fb - Anna Domagalska Psycholog). Mi bardzo pomogła...

  • 30 5

  • (2)

   Oj nie ładnie. Tuzy z rankingu nieźle wybuliły, by się dostać na czołowe miejsca, a ty tu uprawiasz kryptoreklamę swojej wybawczynie.

   • 5 0

   • Hahaha (1)

    No faktycznie, masz rację... ale faux pas z mojej strony! Tyle kasy poszło na reklamę, a ja tu śmiem polecać kogoś spoza czcigodnego grona :)

    • 0 0

    • Jak w każdym rankingu. Godne polecenia miejsca są na forum, pod artykułem.

     • 1 0

 • Psychologowie mają ze sobą problemy.. (3)

  ..a doradzają jeszcze innym...

  • 24 15

  • Nie ma w tym sprzeczności. Osoby wrażliwe, po przejściach

   i z doświadczeniem życiowym wiedzą więcej o kłopotach z psychika niż szczęśliwi teoretycy.

   • 19 1

  • Też mam ze sobą problemy

   A wszystkim innym potrafię świetnie doradzić

   • 7 0

  • Nic dziwnego - zobacz jak to wygląda w piłce nożnej, dobry trener nie oznacza, że koleś jest dobrym piłkarzem.

   • 4 0

 • Zawód z wielką przyszłością. Podobnie jak psychiatra, onkolog czy dietety- jak zbilansować dietę z ziemniaka i cebuli

  • 14 2

 • Chodze ale

  Chcialbym czesciej np raz na tydzien, a nie raz na kilka miesiecy, nie stac mnie na 100/150zl za wizyte

  • 24 1

 • Nie ma co się wstydzić tylko trzeba iść i się wygadać. (2)

  Czasem już to wystarcza. Wysłuchanie bez oceniania i obarczania poczuciem winy jak to w pewnym miejscu jest praktykowane.

  • 18 3

  • wygadać to ja mogę się kumplowi, przyjacielowi przy wódce. Przynajmniej mnie to nic nie kosztuje. (1)

   Ale iść do obcej osoby, która kompletnie nie rozumie mnie i jej się wygadać ze swoich problemów? to jakiś obłęd. co taka panna może pomóc? Powie nie martw się, albo zdiagnzuje, że moja trauma wynika z tego, że w dzieciństwie byłem świadkiem jak sąsiad kopnął psa. Kupi pan sobie psa, przytuli i rozwiążą się problemy z bezsennością, dołkiem psychicznym w pracy itp.

   • 1 7

   • Widać, że nie masz pojęcia o psychoterapii.

    Właśnie obca osoba, z odpowiednią wiedzą, może pomóc najlepiej. Przeszłam psychoterapię i wiem coś na ten temat. Mnie mega pomogło.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatne badania mammograficzne

badania

Bezpłatne wizyty u diabetologa związane z cukrzycą ciążową

konsultacje

W drodze do zdrowia: Joga na wyspie

1650 zł
spotkanie, zajęcia rekreacyjne, joga

Najczęściej czytane