• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ramię w ramię. Zespół Chirurgii i Terapii Barku Good Life Clinic

22 lutego 2024 
Opinie (4)
Zdjęciu od lewej: fizjoterapeutka mgr Natalia Zając, fizjoterapeutka mgr Wiktoria Kaczmarek, dr n. med. Piotr Michniowski, dr n. med. Filip Dąbrowski, fizjoterapeuta mgr Kamil Rulak, fizjoterapeuta mgr Michał Ustrzyński. Zdjęciu od lewej: fizjoterapeutka mgr Natalia Zając, fizjoterapeutka mgr Wiktoria Kaczmarek, dr n. med. Piotr Michniowski, dr n. med. Filip Dąbrowski, fizjoterapeuta mgr Kamil Rulak, fizjoterapeuta mgr Michał Ustrzyński.

Zdrowie i sprawność ruchowa są kluczowe dla pełnego życia, a kiedy problem dotyka naszego ramienia, skuteczna opieka staje się niezbędna. W tym kontekście Zespół Chirurgii Barku Good Life Clinic wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, oferując kompleksową opiekę medyczną i rehabilitacyjną.Współpraca lekarzy i fizjoterapeutówW Good Life Clinic Zespół Chirurgii Barku to grupa doświadczonych lekarzy specjalizujących się w leczeniu schorzeń związanych z obrębem ramienia. To, co wyróżnia ten zespół, to nie tylko wysoka specjalizacja lekarzy, ale również bliska współpraca z doświadczonymi fizjoterapeutami.

Fizjoterapeuci w Good Life Clinic są integralną częścią zespołu i odgrywają kluczową rolę w procesie leczenia. Przed zabiegiem chirurgicznym pacjent jest przygotowywany przez rehabilitantów tak, by zakres operacji był jak najmniejszy. Po zabiegu pacjenci mają dostęp do spersonalizowanego programu fizjoterapeutycznego, który ma na celu przywrócenie pełnej funkcji ramienia. Współpraca lekarzy i fizjoterapeutów odbywa się w sposób zintegrowany, zapewniając pacjentowi kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia.

Innowacyjne metody leczeniaZespół Chirurgii Barku Good Life Clinic stosuje najnowsze i najbardziej zaawansowane metody leczenia, zapewniając pacjentom skuteczne i bezpieczne procedury. Dzięki temu zabiegi są minimalnie inwazyjne, co skraca czas rekonwalescencji i minimalizuje ryzyko powikłań.

Warto również podkreślić, że Zespół Chirurgii Barku nie tylko skupia się na leczeniu schorzeń, ale także na profilaktyce. Regularne konsultacje i badania kontrolne są integralną częścią filozofii Good Life Clinic, która ma na celu utrzymanie zdrowia i zapobieganie ewentualnym problemom.

Ramię w ramię - Zespół Chirurgii BarkuW Zespole Chirurgii Barku Good Life Clinic współpracują wybitni lekarze i doświadczeni fizjoterapeuci, których sylwetki stanowią jego fundament. Ramię w ramię pomagają pacjentom odzyskać pełną sprawność i cieszyć się aktywnym życiem.

Fizjoterapeuta mgr Kamil Rulak z pacjentem. Fizjoterapeuta mgr Kamil Rulak z pacjentem.
Dr n. med. Filip Dąbrowski - prezes elekt Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki

Dr n. med. Filip Dąbrowski, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki (PTChR), to znakomity specjalista, który specjalizuje się nie tylko w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ale również w chirurgii ręki, mikrochirurgii, chirurgii rekonstrukcyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu protezy stawów kończyny górnej, a także artroskopii stawów.

Jego zaangażowanie w rozwój tej dziedziny jest widoczne nie tylko w praktyce klinicznej, ale także jako przewodniczący Sekcji Chirurgii Ręki PTOiTr. Posiada Europejską Specjalizację Chirurgii Ręki (EBHS). Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń w obrębie narządu ruchu.

Dr n. med. Maciej Piotrowski - specjalista w ortopedii i traumatologii narządu Ruchu

Dr Maciej Piotrowski to doświadczony specjalista ortopedii i traumatologii, którego umiejętności oraz zaangażowanie cieszą się uznaniem pacjentów i kolegów z branży. Jest kierownikiem Pododdziału Chirurgii Ręki w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitalu Copernicus w Gdańsku.

Jego obszarem działalności są różnorodne zagadnienia z zakresu chirurgii urazowej narządu ruchu oraz ortopedii dziecięcej. Dr Piotrowski specjalizuje się szczególnie w chirurgii ręki, wykonując kompleksowe zabiegi rekonstrukcyjne kończyny górnej, protezoplastykę barku, łokcia i małych stawów ręki oraz artroskopię nadgarstka i łokcia.

Dr hab. n. med. Marcin Ceynowa - specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Dr hab. n. med. Marcin Ceynowa to doświadczony ortopeda i traumatolog, pracujący w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jego specjalizacja obejmuje choroby stopy, stawu skokowego, stawu kolanowego oraz chirurgię artroskopową. Jest ekspertem w zakresie leczenia urazów sportowych oraz chorób ortopedycznych u dzieci i młodzieży.

Dr n. med. Piotr Michniowski - specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Dr Piotr Michniowski, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalizuje się w technikach artroskopowych. Jego główne obszary zainteresowań to artroskopia barku i kolana, a także diagnostyka ultrasonograficzna stawów biodrowych u dzieci. W 2019 r. wraz z prof. M. Synderem, kierownikiem Katedry i Kliniki Ortopedii UM w Łodzi, stworzył szkołę ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego o nazwie SONOHIPSCHOOL. Obecnie jako jedyni w Polsce prowadzą szkolenia certyfikowane uznawane na całym świecie. Aktywnie współpracuje z Kliniką i Katedrą Ortopedii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z Kliniką Św. Łukasza w Bielsku-Białej. Jako absolwent licznych staży i szkoleń zagranicznych posiada szeroką wiedzę i umiejętności w dziedzinie chirurgii ortopedycznej.

Dr. n. med. Michał Borys - ortopeda i traumatolog narządu ruchu

Dr n. med. Michał Borys, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zdobywał doświadczenie zawodowe w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz na licznych stażach w Polsce i za granicą. Ponadto również na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ukończył studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej. Jego obszarem zainteresowań są ortopedia sportowa, nowoczesne techniki leczenia skutków urazów oraz leczenie chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa.

 • Fizjoterapeutka mgr Natalia Zając.
 • Fizjoterapeuta mgr Michał Ustrzyński.
 • Fizjoterapeuta mgr Kamil Rulak z pacjentką.
Lek. Krzysztof Gawroński - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Lekarz Krzysztof Gawroński, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku i specjalista ortopedii i traumatologii, z wieloletnim doświadczeniem na Oddziale Ortopedii oraz w poradniach ortopedycznych, na bloku operacyjnym oraz SOR. Jego obszar wiedzy obejmuje leczenie zmian przeciążeniowych, urazów oraz zwyrodnieniowych narządu ruchu. Aktywnie uczestniczy w konferencjach i kursach naukowych, stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Lek. Mikołaj Romańczuk - ortopeda specjalizujący się w kontuzjach i urazach

Lekarz Mikołaj Romańczuk jako ortopeda i ortopeda dziecięcy specjalizuje się w leczeniu kontuzji, urazów kolana, bólu pleców oraz innych dolegliwości związanych z narządem ruchu. Jego zadaniem jest diagnoza, postawienie zaleceń oraz prowadzenie różnorodnych procedur, w tym operacji ortopedycznych. Stale współpracuje z klubami sportowymi i poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach.

Od lewej: fizjoterapeutka mgr Wiktoria Kaczmarek, fizjoterapeutka mgr Natalia Zając, fizjoterapeutka mgr Kamil Rulak, dr n. med. Piotr Michniowski.
Od lewej: fizjoterapeutka mgr Wiktoria Kaczmarek, fizjoterapeutka mgr Natalia Zając, fizjoterapeutka mgr Kamil Rulak, dr n. med. Piotr Michniowski.
Mgr Michał Ustrzyński - koordynator fizjoterapeutów Good Life Clinic

Michał Ustrzyński to magister fizjoterapii i koordynator fizjoterapeutów Good Life Clinic. Jego bogate doświadczenie obejmuje pracę z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie, dziećmi oraz pacjentami w zakresie rehabilitacji. Specjalizuje się w terapii manualnej, mobilizacjach stawów, fizykoterapii oraz kinesiotapingu. Jego praca opiera się na indywidualnym podejściu do pacjenta i zaangażowaniu w proces terapeutyczny.

Mgr Kamil Rulak - koordynator zespołu terapeutycznego chirurgii kończyny górnej

Doświadczony fizjoterapeuta Good Luck Club, a potem w klinice Good Life Clinic, z którą jest związany od ponad 7 lat. Kamil Rulak studia magisterskie ukończył na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Lider zespołu fizjoterapeutów zajmujących się ręką. Większość jego pacjentów to osoby z problemami z kończyną górną i kolanami. Członek i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Terapii Ręki (PTTR). Uczestniczył w wielu kursach z zakresu terapii manualnej i nowoczesnych metod rehabilitacji. Dużą wagę przywiązuje do edukacji pacjentów, nauczania i motywowania do ćwiczeń i wsparcia w powrocie do sprawności po małych i ciężkich urazach.

Mgr Natalia Zając

Fizjoterapeutka Natalia Zając ukończyła kursy z terapii manualnej według Maitlanda, Kaltenborna, terapii tkanek miękkich, Kinetic Control, kinesiotaping oraz pinoterapii. Pracuje nie tylko starając się zlikwidować skutek, ale również stara się znaleźć przyczynę problemu, który zgłasza pacjent. Dzięki temu terapia jest skuteczniejsza.

Mgr Wiktoria Kaczmarek

Wiktoria Kaczmarek to absolwentka fizjoterapii, która zdobyła doświadczenie w wielu ośrodkach medycznych. Jej specjalnością są terapie manualne, masaż tkanek głębokich oraz terapia punktów spustowych. Uczestniczyła w wielu kursach z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej, takich jak: nowoczesna uroginekologia - kompleksowa fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniach narządów, fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ciąży, rozstęp mięśnia prostego - terapia kompleksowa i wielu innych. Ukończyła również szkolenie z zakresu fizjoterapii stomatologicznej. Zajmuje się głównie pacjentami dorosłymi, dostosowując terapie do ich indywidualnych potrzeb.

Fizjoterapeuta mgr Marcin Macuk. Fizjoterapeuta mgr Marcin Macuk.
Mgr Marcin Macuk

Absolwent fizjoterapii ze stopniem magistra na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Marcin Macuk specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej oraz sportowej stawu ramiennego oraz kolanowego. W swojej pracy wykorzystuje takie metody, jak: masaż tkanek głębokich, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, techniki energii mięśniowej oraz trening siłowy. Doświadczenie zawodowe zdobywał, współpracując z klubami sportowymi oraz ośrodkami medycznymi w Poznaniu, Gdańsku oraz Warszawie. Zwraca szczególną uwagę na edukację i aktywny udział pacjenta w procesie powrotu do zdrowia.

Dbałość o komfort pacjentaGood Life Clinic kładzie duży nacisk na komfort pacjenta. Od chwili pierwszej wizyty aż do zakończenia rehabilitacji personel medyczny i administracyjny dokładają wszelkich starań, aby pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo. Indywidualne podejście do każdego przypadku oraz otwarta komunikacja to fundamenty, na których Zespół Chirurgii Barku Good Life Clinic buduje swoją reputację.

Zespół Chirurgii Barku Good Life Clinic to nie tylko zespół lekarzy, ale cała społeczność profesjonalistów, dla których zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Dzięki bliskiej współpracy lekarzy i fizjoterapeutów, innowacyjnym metodom leczenia oraz dbałości o komfort pacjenta Good Life Clinic wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy potrzebują kompleksowej opieki nad swoim ramieniem.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Bez dziesięciu tysi nie podchodź... (1)

  ...reklama dźwignią handlu!

  • 4 0

  • Oburzające!

   A co, powinni pracować i wyposażać klinikę społecznie?

   • 1 0

 • dr michniowski

  To wspaniały specjalista!

  • 2 0

 • Polecam Panią Wiktorię Kaczmarek

  Miałam mieć operację, ale dzięki p.Wiktorii udało się uniknąć. Bardzo dziękuję!

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Cykl interwencji z psychologiem o uzależnieniach cyfrowych | spotkania dla szkół

wykład, spotkanie

Z psychodietetyczką przy herbacie

spotkanie

Prowadzenie cukrzycy u kobiet z cukrzycą ciążową lub cukrzycą typu I

badania

Najczęściej czytane