• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ralph Kaminski śpiewa o rozstaniu. Niedługo nowa płyta i koncerty Trójmieście

Mateusz Groen
6 sierpnia 2022, godz. 13:45 
Opinie (46)

Ralph Kaminski w ostatnich miesiącach wypuszcza singiel za singlem. Każdy kolejny utwór maluje obraz nowej płyty, która ma ukazać się pod koniec wakacji. "Planeta i ja" to już czwarta piosenka z nadchodzącego albumu, podobnie jak poprzednie, utrzymana w melancholijnym klimacie lat 80. z teledyskiem rodem z lat 80.Najbliższe wydarzenia w Trójmieście


Czy lubisz Ralpha Kaminskiego?

Ralph Kaminski jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem, który ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Tworzy autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Po wydaniu znakomicie przyjętej płyty "Kora", będącej hołdem dla zmarłej wokalistki grupy Maanam, Kaminski od razu wszedł do studia i pracuje nad nowym materiałem.

Nowa płyta z dozą nostalgiiPo czterech utworach zapowiadających nadchodzącą płytę fani już wiedzą, że materiał, który niebawem się ukaże będzie wehikułem czasu do lat 80. Wokalista w maju wypuścił piosenkę "Bal u Rafała" w klimatach disco, kolejno utwór "Duchy", a w lipcu pojawił się sentymentalny numer stworzony w hołdzie dla babci Ralpha pt. "Krystyna". Mimo że Ralph Kaminski ma bardzo charakterystyczną i określoną stylistykę, to nowy album będzie różnił się od jego poprzednich płyt.

Agnieszka Chylińska w męskim wydaniu. O co chodzi?- Po raz pierwszy nie opowiadam tylko i wyłącznie o sobie, jak na pierwszej i drugiej płycie. Tam mówiłem o mojej miłości, moim smutku, rozczarowaniu i o mojej tęsknocie. A teraz opowiadam o innych, nie zawsze o bliskich. Jak w piosence "Duchy". Jest o moich znajomych, którzy w młodym wieku odebrali sobie życie. Jak wpadłem na pomysł tej piosenki? W pandemii tak mi się nudziło, że przeglądałem Facebooka i sprawdzałem, kogo mam w znajomych. Okazało się, że jest wśród nich chłopak, który nie żyje od kilku lat, a jego koleżanka co roku pisze mu na tablicy, jak ogromnie za nim tęskni. Bardzo mnie to poruszyło. Bo ja przetrwałem swój ciemny czas, depresję. Miałem szczęście i wsparcie. Oni nie. Rzadko się zdarza, że płaczę do swojej piosenki, a przy "Duchach" płakałem - zdradził w wywiadzie dla magazynu Glamour Ralph Kaminski.
  • Ujęcia z teledysku Ralpha Kaminskiego.
  • Ujęcia z teledysku Ralpha Kaminskiego.
  • Ujęcia z teledysku Ralpha Kaminskiego.

Piosenka o rozstaniu i koncerty w TrójmieściePo blisko miesiącu od wydania ostatniego singla, pojawił się nowy utwór pt. "Planeta i ja". Singiel to kolejna filozoficzna, "gwiezdna" metafora, którą artysta zaserwował swoim fanom. W najnowszym numerze Ralph kolejny raz sięga do intymnych przestrzeni pokazując słuchaczom swoją wrażliwość i dojrzałość. W piosence wokalista opisuje rozstanie z perspektywy osoby, która się z nim pogodziła. Ralph znany jest z tego, że reżyseruje własne teledyski - tak było i tym razem. Dopełniający nowy utwór teledysk pokazuje minimalistyczne obrazy, które przywołują nam czasy szkolnych koncertów.

Ralph Kaminski nagrał piosenkę z dedykacją dla babci KrystynyRalph Kaminski najpierw podbił serca fanów muzyki alternatywnej, potem zaczął szturmem zdobywać listy przebojów. Wokalista pojawia się ostatnio na wielu dużych wydarzeniach rozrywkowych w kraju. W samym Trójmieście występy Ralpha mogliśmy oglądać m.in. w trakcie Sopot Festiwalu, a także rozpoczął on Open'er Festiwal w Gdyni, 29 czerwca. Pierwszy dzień Open'era był również początkiem nowej trasy artysty promującej jego nową płytę, która pojawić się ma pod koniec wakacji. Ralph odwiedzi aż 32 miasta, w tym oczywiście Trójmiasto. W najbliższym czasie będziemy mieli okazję zobaczyć go na scenie podczas Męskiego Grania w piątek 19 sierpnia w Gdańsku oraz w drugi dzień festiwalu Top of the Top 17 sierpnia (środa) w Sopocie.

Wydarzenia

Męskie Granie 2022

hip-hop, festiwal muzyczny, rock / punk, pop

TOP of the TOP Sopot Festival 2022

festiwal muzyczny

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatne konsultacje

spotkanie, konsultacje

Rehabilitacja kregosłupa jogą

joga

Powrót do Wewnętrznego Dziecka

warsztaty, spotkanie

Ogłoszenia polecane

Najczęściej czytane