Wiadomości

stat

Przetestuj kosmetyki z ekstraktem z bursztynu

Izabela Ryska jest laureatką Konkursu Gdyński Biznesplan 2017.
Izabela Ryska jest laureatką Konkursu Gdyński Biznesplan 2017. mat. prasowe

Trzy rodzaje kremów do twarzy z ekstraktem z bursztynu będzie można przetestować w najbliższą sobotę w gdyńskim Infoboxie. Jego recepturę pod okiem Izabeli Ryskiej opracowały gdyńskie licealistki i studentki. Krem dla osób o cerze suchej, wrażliwej i dojrzałej inspirowany jest Morzem Bałtyckim.Używasz kosmetyków naturalnych?

tak, tylko naturalnych 17%
wybieram różne kosmetyki, zdarza się, że próbuje tych naturalnych 59%
nie, kupuje zwykłe kosmetyki w drogeriach 24%
zakończona Łącznie głosów: 136
Praca nad kolekcją bursztynową jest realizowana dzięki projektowi InnovaBio Pomorze, o którym pisaliśmy już wcześniej. Projekt ten jest efektem wieloletniej współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Program oparty jest na wzorcach sprawdzonych na Uniwersytecie Salt Lake City w USA.

- Razem z 5-osobowym zespołem badawczym pracujemy nad recepturą kremu do twarzy dla osób o cerze suchej, wrażliwej i dojrzałej. Receptura jest inspirowana Morzem Bałtyckim, dlatego będzie zawierała ekstrakt z bursztynu znany ze swoich cennych właściwości - opowiada Izabela Ryska, biotechnolog leków i laureatka Konkursu Gdyński Biznesplan 2017.
Podczas sobotniego spotkania w Infoboxie o godz. 14 każda osoba będzie mogła przetestować trzy wersje kremu i pomóc naukowcom w wyborze. Podczas wydarzenia odbędzie się głosowanie, który krem ma zostać w najbliższym czasie wprowadzony na rynek.

Antybakteryjne ekstrakty z bursztynuW projekcie bierze także udział Igor Kaczmarczyk, który z projektem "Sukcynolab - antybakteryjne ekstrakty z bursztynu" wygrał tegoroczną odsłonę Gdyńskiego Biznesplanu.

- Igor Kaczmarczyk dostarcza mi ekstrakt z bursztynu. Darzę go ogromnym zaufaniem i podziwiam jego wiedzę i zaangażowanie w prace nad bursztynem. Nasze drogi połączył konkurs Gdyński Biznesplan. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam poznać Igora i spełnić swoje marzenia o kolekcji bursztynowej - dodaje Ryska.

Opinie (8) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje