Wiadomości

stat

Przedłużanie rzęs - na czym polega?

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i stylizacji rzęs.
Przedłużanie rzęs metodą 1:1 jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i stylizacji rzęs. fot. 123rf.com

Podkreśla głębię oka a przede wszystkim zdecydowanie ułatwia życie. Przedłużanie rzęs to sposób na stosunkowo trwałe wydłużenie i pogrubienie naturalnych rzęs, dzięki czemu na co dzień można zapomnieć o ich tuszowaniu czy doklejaniu sztucznych. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów stylistka może zagęścić lub wydłużyć rzęsy tak, by uzyskać piękną oprawę oka na kilka tygodni.Czy przedłużałaś kiedyś rzęsy?

tak, robię to regularnie

27%

tak, czasami się na to decyduję

15%

tak, jeden raz, ale nie byłam zadowolona

12%

nie, ale mam w planach

17%

nie, zupełnie mnie to nie interesuje

29%
Decydując się na przedłużanie rzęs mamy do wyboru metody: 1:1, 2:1, 3:1, 4D, 5D, 8D, Million Lashes i Russian Volume.

- Poprawnie dobrany kształt oraz długość rzęs, a także metoda aplikacji nie obciąża naszych naturalnych rzęs. Ważna jest również pielęgnacja domowa, czyli mycie oraz czesanie rzęs. Dobieramy indywidualnie metodę aplikacji do kształtu oka, posiadamy też w sprzedaży specjalne szampony do mycia rzęs. Istotna jest również jakość sztucznych rzęs - mówi kosmetolog Malwina Markowska z Kashmir SPA.

Jedna naturalna + jedna sztucznaPrzedłużanie rzęs metodą 1:1 jest jednym z najpopularniejszych sposobów przedłużania i stylizacji rzęs.

- W naszym gabinecie wykonujemy tylko tę metodę. Polega ona na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. Rozmiar, kształt i grubość sztucznej rzęsy dobieramy zgodnie z oczekiwanym efektem, przy tej metodzie możemy zarówno zagęścić jak i wydłużyć rzęsy. Metoda 1:1 przy prawidłowej aplikacji i przy odpowiedniej pielęgnacji przez klientkę nie wpływa negatywnie na kondycje naturalnych rzęs - twierdzi Beata Sokołowska z Charal.

Większa objętośćInnymi sposobami przedłużania rzęs są metody objętościowe. Do naturalnych rzęs są przyczepiane odpowiednio dwie, trzy lub cztery sztuczne rzęsy.

Metody Russian Volume oraz Million Lashes gwarantują natomiast spektakularne efekty, rzęsy zyskują maksymalną objętość, a oko - zupełnie nowy wymiar. Dzięki przedłużaniu tymi sposobami, rzęsom nadana jest maksymalna objętość. Do jednej rzęsy przykleja się kępkę kilku rzęs sztucznych. Żeby za mocno nie obciążyć powieki i nie zniszczyć naturalnych rzęs wybiera się najlżejsze sztuczne rzęsy.

Na co zwrócić uwagę?- Wybierając stylistkę, zwróćmy uwagę na jej prace. Niestety bardzo dużo osób robi jednodniowe kursy i przedłuża rzęsy w domu z różnym efektem. Bardzo często trafiają do nas przypadki posklejanych czy dosłownie powyrywanych rzęs, rzęs zbyt blisko naklejonych u nasady, przez co dochodzi do sytuacji podrażnienia oka i trzeba jak najszybciej ściągnąć rzęsy. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs w prawidłowy sposób to mnóstwo godzin praktyki i wielka sztuka - przestrzega Malwina Markowska.
Ważne są także indywidualne predyspozycje, a w szczególności wrażliwość i podatność na alergie.

- Warto zwrócić uwagę na to, czy nasze oczy nie są zbyt wrażliwe, podatne na alergie i czy będziemy w stanie dbać odpowiednio o sztuczne rzęsy. Sztucznych rzęs nie można tuszować, a makijaż oka musimy zmywać dokładnie i delikatnie - mówi Beata Sokołowska.

PielęgnacjaW pielęgnacji przedłużonych rzęs bardzo ważne są pierwsze dwie doby po zabiegu. W tym czasie powinnyśmy uważać, żeby ich nie naruszyć, gdyż możemy osłabić działanie kleju i narazić rzęsy na szybsze wypadanie. Szczególnie ważne jest unikanie dużej wilgoci, pary wodnej, wystawiania rzęs na działanie strumieni wody, np. podczas kąpieli.

Przez cały czas powinnyśmy natomiast zwracać uwagę na ostrożny, delikatny demakijaż. Powinnyśmy zrezygnować z dwufazowych płynów lub olejków, a zamiast nich wybierać lekkie płyny micelarne.

Efekt utrzymuje się zazwyczaj około 3-4 tygodni. Konieczność powtarzania zabiegu jest związana z naturalnym cyklem wzrostu i wypadania rzęs.

Opinie (48) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje