Wiadomości

Protest głodowy lekarzy w Gdańsku

W sobotę czwórka lekarzy rozpoczęła protest głodowy w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku. W kolejnych dniach mają dołączać następni.

Po południu rozpoczęła się głodówka lekarzy w Centrum Medycyny Inwazyjnej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Na razie tę formę protestu podjęły cztery osoby, ale w kolejnych dniach będą dołączać do nich następne. Protestujący domagają się wyższych nakładów na służbę zdrowia.Popierasz protest lekarzy?

tak 61%
nie 39%
zakończona Łącznie głosów: 2749
Tydzień temu w piątek ok. 200 osób - rezydentów, studentów i lekarzy przeszło ulicami Gdańska w ramach poparcia ogólnopolskiego protestu dotyczącego poprawy warunków pracy i podwyżek płac dla lekarzy oraz zmian w funkcjonowaniu całej służby zdrowia.

Teraz forma protestu się zaostrza. W sobotę po południu czterech lekarzy rozpoczęło głodówkę w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku. Protestujący noszą czarne koszulki. W kolejnych dniach mają do nich dołączyć m.in. pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Czego oczekują?

- Chcemy poprawy warunków funkcjonowania służby zdrowia. Domagamy się zwiększenia nakładów finansowych na zdrowie z 4,7 proc. PKB do 6,8 proc. To przełoży się na większą liczbę badań i kontraktów oraz szybsze tempo przeprowadzania zabiegów - tłumaczy Ewa, lekarka z gdańskiej przychodni. - Walczymy też o wyższe pensje dla lekarzy. Ja dzisiaj zarabiam 2567 zł na rękę, pracując od poniedziałku do piątku po siedem i pół godziny. Takie stawki sprawiają, że brakuje lekarzy. W mojej przychodni jest ich trzech na 2,5 tys. pacjentów.
Protest ma trwać do skutku.

Opinie (915) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje