• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Naturalna pomoc w walce z bólem pleców. Wypróbuj poduszkę ortopedyczną SuNew

Bóle w okolicy szyi, pleców, krzyżowe, a także w odległych partiach kręgosłupa - to jedne ze skutków spędzania wielu godzin przy komputerze, np. podczas pracy bądź nauki zdalnej. Jak zmniejszyć ich intensywność, a nawet na zawsze się ich pozbyć? Rozwiązanie jest proste - wystarczy zmienić złe nawyki i zadbać o prawidłową postawę. Pomoże w tym poduszka ortopedyczna SuNew - podczas siedzenia na niej, kręgosłup w odcinku lędźwiowym i szyjnym ustawia się w naturalnej pozycji, co zapobiega powstawaniu bólu.Harmoza Piotr - od 1990 roku masażysta, w 2006 roku rozpoczął także swoją działalność fizjoterapeutyczną. Na stałe mieszka i pracuje w Gdańsku. Specjalista w dziedzinie terapii głowy, twarzy i czaszki. Poza pracą z pacjentami opracowuje produkty dedykowane osobom cierpiącym na bóle mięśni i stawów. Zajmuje się głównie ciężkimi przypadkami oraz pacjentami z przewlekłymi bólami ciała. Jest specjalistą w dziedzinie masaży stref refleksorycznych i punktów witalnych.  Jest też instruktorem masaży i trenerem zawodu: masaż klasyczny, lomi lomi nui kahi loa oraz tajski.
Harmoza Piotr - od 1990 roku masażysta, w 2006 roku rozpoczął także swoją działalność fizjoterapeutyczną. Na stałe mieszka i pracuje w Gdańsku. Specjalista w dziedzinie terapii głowy, twarzy i czaszki. Poza pracą z pacjentami opracowuje produkty dedykowane osobom cierpiącym na bóle mięśni i stawów. Zajmuje się głównie ciężkimi przypadkami oraz pacjentami z przewlekłymi bólami ciała. Jest specjalistą w dziedzinie masaży stref refleksorycznych i punktów witalnych. Jest też instruktorem masaży i trenerem zawodu: masaż klasyczny, lomi lomi nui kahi loa oraz tajski. mat. prasowe
Wiele osób od miesięcy pracuje zdalnie, choć nie mają i niejednokrotnie nie są w stanie sobie zapewnić właściwych warunków do takiej pracy. Zdarza się, że zalegają na sofie z laptopem na brzuchu, sprowadzają do funkcji biurka stół w kuchni czy jadalni. Co więcej, zasiadają przy nich na krzesłach, które mają wprawdzie ciekawy design i znakomicie komponują się z resztą pomieszczenia, jednak zaprojektowane zostały całkowicie na bakier z zasadami ergonomii.

Naturalnym skutkiem takiego zaniedbania zasad higieny pracy jest potworny ból kręgosłupa. Aby zredukować jego nasilenie, a finalnie nawet się go pozbyć, należy pilnować tego, aby kręgosłup cały czas znajdował się w odpowiedniej pozycji. Jeśli nie jesteś w stanie upilnować się sam, warto skorzystać z poduszki SuNew, której odpowiednie używanie po prostu to na tobie wymusi.

Poduszka, która zmusi cię do walki z bólem pleców"Nie garb się!" - ile razy ktoś kierował do was te słowa? Pomogło? Zapewne nie, bo nawet jeśli przez chwilę zwrócimy uwagę na to, aby trzymać właściwą postawę, to już chwilę później o tym zapominamy i wracamy do dawnych nawyków. Dlatego też, aby wyręczyć nas w "pamiętaniu" o trzymaniu właściwej postawy, a konkretniej - bezwiednie to na nas wymusić, fizjoterapeuta Piotr Harmoza stworzył unikatową poduszkę ortopedyczną. Zasada działania jest prosta - wystarczy na takiej poduszce usiąść, a ona zrobi za nas resztę.

Ta prosta zasada działania sprawdza się szczególnie w przypadku dzieci, które przez naukę zdalną spędzają przed komputerem kilka, a czasem kilkanaście godzin dziennie. O swoich wrażeniach z testowania poduszki ortopedycznej SuNew opowiada Paulina Ziemkiewicz, mama 9-letniej Marty i 11- letniej Wery.

- Obecnie poduszkę testują obie moje córki - opowiada Paulina Ziemkiewicz. - Starsza od razu znalazła odpowiednią pozycję. Uznała, że siedzi się wygodnie i trudniej jest się garbić. Zakładam, że chodziło jej o to, że podczas użytkowania poduszki siedzi prosto i jest to naturalne - nie musi o tym myśleć czy tego pilnować. Młodszej na początku było niewygodnie. Stwierdziła, że odczuwa dyskomfort w kroczu. Jednak po jakimś czasie i po instrukcji od starszej siostry, też znalazła komfortową pozycję i mówiła, że kiedy siedzi się prosto, jest mięciutko i wygodnie.

Rozwiązanie stosowane i rekomendowane przez ortopedówPoduszka SuNew wkradła się też w łaski dorosłych użytkowników. O swoich wrażeniach z jej użytkowania opowiedział ortopeda Tomasz Zimnicki, pracujący na co dzień w Ortopædkirurgisk afdeling, w kopenhaskim Bispebjerg Hospital.

- Praca w obecnych, elektronicznych czasach to nie to samo, co kiedyś. Godziny spędzane przy klawiaturze komputera dobijają kręgosłup - mówi dr Zimnicki. - Dawniej stałem godzinami przy stole operacyjnym, a potem dyktowałem, co trzeba i posyłałem do sekretarki. Teraz godnie panuje nam "documentation in real time", a to oznacza, że po długotrwałej operacji siedzę przy komputerze tyle samo, co przy pacjencie i sam wklepuję w komputer - kiedyś robiła to sekretarka.

Piotr Harmoza od lat doprowadza moje mięśnie i stawy do stanu używalności przy okazji każdych moich odwiedzin w Trójmieście. Złote ręce, wielka pasja i zapał! Ale także ciągły postęp i poszerzanie horyzontów. Poduszka SuNew najpierw ustawiła mój spracowany kręgosłup do prawidłowej pozycji przed ekranem komputera, a teraz utrzymuje go w stanie używalności. Ustąpiły bóle karku i obręczy barkowej, które wcześniej były spowodowane nonszalancką, nieprawidłową pozycją przy klawiaturze. Poduszka przyczyniła się również do zrównoważenia miednicy, krzyż przestał dokuczać. Zacząłem więc polecać ją wśród przyjaciół, rodziny i znajomych.

Młodzi użytkownicy poduszki ortopedycznej SuNew wystawili jej najwyższe noty.
Młodzi użytkownicy poduszki ortopedycznej SuNew wystawili jej najwyższe noty. mat. prasowe

Jak to działa?Poduszka ortopedyczna SuNew inicjuje pozycję neutralną kręgosłupa odcinka lędźwiowego i szyjnego, dzięki czemu odciąża kręgosłup w pozycji siedzącej i zapobiega powstawaniu dolegliwości bólowych.

- Większość naszych problemów z kończynami dolnymi, górnymi, jak i kręgosłupem spowodowana jest błędną mechaniką stawów kręgosłupa - tłumaczy Piotr Harmoza, twórca poduszki ortopedycznej SuNew, prowadzący w Gdańsku Salon Masażu Relaks & Terapia. - Często kręgosłup znajduje się w pozycji zwiększonej lordozy, co powoduje zbyt duże napięcie mięśni tego odcinka. Zwolnienie napięcia tych mięśni, czyli wygięcie w drugą stronę, osłabia natomiast więzadła lędźwiowe, często stając się przyczyną dyskopatii i rwy kulszowej. Powyższe stany najczęściej wywołane są długotrwałą, wmuszoną pozycją siedzącą ciała. Poprzez utrzymanie pozycji neutralnej w odcinku lędźwiowym, następuje zmiana w wyższych partiach ciała, w tym odcinka piersiowego, mięśni karku, barków i łopatek. Poduszka zapobiega również zwiększeniu napięcia mięśni podpotylicznych, które mogą powodować migreny i zawroty głowy czy nudności.

Trening miednicy i ulga dla panów zmagających się z przerostem prostatyPoduszka SuNew jest profilowana, o dwóch wysokościach, co pozwala użytkownikowi zmieniać wysokość i ułożenie miednicy, zależnie od potrzeby i wygody. W przypadku mężczyzn działa profilaktyczne, zabezpieczając przed dolegliwościami związanymi z przerostem prostaty.

Poduszki wspierają też trening dna miednicy. Korzystne działanie SuNew odczują z pewnością osoby zmagające się z problemami nietrzymania moczu czy stolca, kobiety po porodzie i w ciąży. Regularne siedzenie na poduszkach wzmocni mięśnie po operacjach w obrębie miednicy i przyniesie ulgę tym, którzy zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami czy poczuciem dyskomfortu.

Poduszka ortopedyczna SuNew uzyskała z EUIPO Alicante świadectwo rejestracji wzoru przemysłowego, stając się produktem certyfikowanym i jedynym w swoim rodzaju na rynku.


Jak używać poduszki ortopedycznej SuNew?Poduszka przeznaczona jest dla twardych foteli czy krzeseł biurowych. Nie spełnia swojej funkcji na miękkich materacach, fotelach czy siedziskach. Poduszkę należy w przypadku mężczyzn skierować klinem do przodu ciała, usiąść na niej wygodnie i tak poruszać miednicą w przód i w tył, aby uzyskać prosty kręgosłup odcinka lędźwiowego.

Dla pań proponowane jest odwrotne ułożenie poduszki - częścią wyższą w stronę przodu ciała. W przypadku nacisku na łono należy poprawić poduszkę i zmienić kąt miednicy, aby uzyskać mniejszy nacisk. Po 20-30 minutach użytkowania należy wstać, postać chwilę, rozruszać się, odłożyć poduszkę na krótki czas i powrócić do siedzenia dla niej.

- Po kilku dniach użytkowania, przyzwyczajenia, użytkownicy zauważają, że kręgosłup sam wraca do pozycji neutralnej, nawet siedząc w innych miejscach - mówi Piotr Harmoza. - Dzięki temu zyskamy ulgę w bólu, proste plecy i pomoc w dolegliwościach związanych z ciągłą pozycją siedzącą. Kierunek ułożenia poduszki można zmieniać w zależności od potrzeby i wygody - 80 procent testowanych mężczyzn wybrało ułożenie w klin, panie natomiast w 60 procentach wybrały pozycję odwrotną. Znakomicie też poduszka nadaje się do siedzenia "po turecku" czy kwiecie lotosu, a także do ćwiczeń jogi i medytacji wschodnich, które wykorzystują pionową pozycję kręgosłupa.
Poduszki kosztują 140 zł za sztukę. Można je zamawiać przez stronę internetową https://masaze-gdansk.com/. Zamówione poduszki można odbierać osobiście przy ul. Zbigniewa Burzyńskiego 6B/1BMapka. Istnieje też możliwość wysyłki paczkomatem na terenie Polski.

W końcowej fazie testów są poduszki do foteli samochodowych (dla kierowców i pasażerów) oraz do wózków inwalidzkich. Informacja na temat uruchomienia ich sprzedaży zostanie zamieszczona na stronie internetowej Piotra Harmozy.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Bezpłatne konsultacje psychiatryczne
badania, konsultacje
maj 21
sobota, g. 09:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.
Wstęp wolny
Międzynarodowe Targi Curatio
targi
wrz 23-24
piątek - sobota, g. 9:00
Gdańsk, Amberexpo
Wstęp wolny
Rehabilitacja kregosłupa jogą
joga
g. 17:30
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
60 zł

Ogłoszenia polecane

Najczęściej czytane