Wiadomości

stat

Pozbądź się zmarszczek w naturalny sposób

Choć zabiegi nazywane popularnie "botoksem" wykonuje się za pomocą kilku preparatów, każdy z nich zawiera toksynę botulinową - naturalną toksynę, działającą rozluźniająco na nasze mięśnie.
Choć zabiegi nazywane popularnie "botoksem" wykonuje się za pomocą kilku preparatów, każdy z nich zawiera toksynę botulinową - naturalną toksynę, działającą rozluźniająco na nasze mięśnie. mat. pras./Clinica Dermatologica

Wokół toksyny botulinowej narosło wiele mitów, które mają niewiele wspólnego z faktami. Jeden z najbardziej rozpowszechnionych to przekonanie, że po jednej kuracji, następne są już konieczne, bo bez nich "będzie jeszcze gorzej". Nic bardziej mylnego - zabiegi medycyny estetycznej opierają się bowiem na związkach naturalnych, a ich ceny zaczynają się już od 400 zł.Zabiegi nazywane popularnie "botoksem" wykonuje się za pomocą kilku preparatów. Może to być Botox, ale też Vistabel, Dysport, Azzalure czy Bocouture. Łączy je wszystkie toksyna botulinowa, która jest całkowicie naturalną toksyną, wytwarzaną przez Gram-dodatnie bakterie Clostridium botulinum. Działa ona rozluźniająco na mięśnie, dzięki czemu od wielu lat wykorzystywana jest z powodzeniem w medycynie. Z jej pomocą leczy się m.in. choroby neurologiczne i ortopedyczne.

Medycyna estetyczna w Clinica Dermatologica

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej stosuje się także w medycynie estetycznej. Można dzięki nim całkowicie zlikwidować zmarszczki na twarzy, czole, szyi czy brodzie.

- Pełny efekt zabiegu widoczny jest już po 7-14 dniach - mówi dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica, specjalizujący się m.in. w profesjonalnych zabiegach dermatologii estetycznej. - Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz uzyskuje promienny i młodszy wygląd. Zawdzięczamy to osłabieniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, które jest odpowiedzialne za skurcz mięśni - wyjaśnia.

Pełne efekty zabiegu utrzymują się z reguły przez ok. pół roku, po czym mimika powoli wraca do poprzedniego stanu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zabieg powtórzyć - z równie dobrym efektem. Nie jest natomiast prawdą, że zabieg w jakikolwiek sposób upośledza naturalną umiejętność regeneracji organizmu.

Przebieg zabiegu

Toksynę botulinową wstrzykuje się jednorazowo przez bardzo cienką igłę. Cały zabieg jest niezwykle krótki, bo trwa ok. 15 minut, wraz z przygotowaniem pacjenta poprzez zastosowanie kremu znieczulającego. Jest on bardzo łagodny, bo zastrzyk jest praktycznie bezbolesny (ból na poziomie ugryzienia komara) i nie pozostawia żadnych śladów. Zaraz po nim można wrócić do normalnej aktywności, ale przez 12 godzin nie wolno spożywać alkoholu, należy też unikać masażu twarzy oraz wysiłku fizycznego.

Podczas jednego zabiegu można usunąć zmarszczki twarzy, poprzeczne czoła, między brwiami (lwia zmarszczka), gładzizny czoła, wokół oczu (kurze łapki), powieki dolnej, wokół ust (zmarszczki palacza), na brodzie lub szyi. Ceny zaczynają się już od 400 zł.

Clinica Dermatologica

ul. Skłodowskiej-Curie 3 zobacz na mapie Gdańska (budynek Polon Park)
80-210 Gdańsk
tel. 513 350 082
e-mail: info@clinicadermatologica.pl
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Badania, konsultacje