Wiadomości

Pokażą, jak zadbać o męskie sprawy. Przyjdź na happening kampanii "Odważni wygrywają"

Kampania przełamuje też tabu związane z nowotworem jąder, zachęcając mężczyzn do kontrolowania swojego zdrowia u urologa.
Kampania przełamuje też tabu związane z nowotworem jąder, zachęcając mężczyzn do kontrolowania swojego zdrowia u urologa. fot. 123rf.com

Bez zażenowania i z uśmiechem - wszyscy, którzy chcą zadbać o męskie sprawy już w sobotę będą mieli okazję dowiedzieć się tego, co najważniejsze w profilaktyce raka jąder i spróbować badania na fantomie.Już w najbliższą sobotę, 24 marca rusza happening kampanii "Odważni wygrywają - profilaktyka raka jądra". Od godziny 11 w Centrum Handlowym Klif będzie można porozmawiać o męskim samobadaniu jąder.

- Wszyscy, którzy chcą zadbać o męskie sprawy będą mieli okazję spróbować badania na fantomie. Na odważnych czeka sześciopak jaj z banderolą i instrukcją męskiego samobadania - mówi Małgorzata Marmajewska z fundacji "Gdyński Most Nadziei".

Samobadanie najskuteczniejszą metodą wykrywania zmianWydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Odważni wygrywają - profilaktyka raka jądra", która w innowacyjny i niekonwencjonalny sposób promuje męskie samobadanie jako najskuteczniejszą metodę wykrywania zmian. Kampania przełamuje też tabu związane z nowotworem jąder, zachęcając mężczyzn do kontrolowania swojego zdrowia u urologa.

- Temat pomijany społecznie, wstydliwy, marginalizowany, zobrazował skalę problemu znikomej świadomości społecznej, nieznajomości objawów, a przede wszystkim specyfiki tego rodzaju nowotworu. Celem kampanii jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie - wcześnie wykryty rak jąder jest wyleczalny aż w 100 procentach - przekonuje Marmajewska.
Samobadanie najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian.
Samobadanie najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian. Fundacja "Gdyński Most Nadziei"
Akcje prowadzone podczas kampanii kierowane są głównie do młodych mężczyzn, w wieku od 17 do 35 roku życia, ich partnerek, rodzin oraz przyjaciół. Właśnie w tej grupie wiekowej rak jąder jest najczęściej diagnozowanym nowotworem, statystycznie to aż 25 proc. zachorowań. Nowotwór jąder posiada też najwyższy współczynnik wyleczalności - pod warunkiem wczesnego wykrycia .

Opinie (28) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje