Wiadomości

stat

Podziel się sobą w mikołajkowym tramwaju

Tramwaj będzie zatrzymywał się na każdym przystanku między Strzyżą a Siedlcami.
Tramwaj będzie zatrzymywał się na każdym przystanku między Strzyżą a Siedlcami. fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

W czwartek na gdańskie tory ponownie wyjedzie mikołajkowy tramwaj. Na jego pokładzie będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, podpisać oświadczenie woli oddania organów do transplantacji, a także zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Przejazd jest bezpłatny.Rozkład jazdy tramwaju
Rozkład jazdy tramwaju
Tramwaj będzie kursował 6 grudnia na trasie Strzyża zobacz na mapie Gdańska - Siedlce zobacz na mapie Gdańska (przez al. Grunwaldzką zobacz na mapie Gdańska - al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdańska - Dworzec Główny zobacz na mapie Gdańska) w godzinach 17 - 21:30.

Do obsługi bezpłatnej linii specjalnej zostanie skierowana świątecznie oświetlona Pesa Swing, która zatrzyma się na każdym pośrednim przystanku.

Wewnątrz pojazdu będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą rozdawali oświadczenie woli w sprawie dawstwa po śmierci organów do transplantacji. Ponadto ratownicy medyczni przeszkolą pasażerów z udzielania pierwszej pomocy, zaś studenci medycyny zmierzą zainteresowanym poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze.

Nie zabraknie też drobnych upominków: słodyczy oraz mikołajowych czapek.

- Promowanie idei dawstwa szpiku to bardzo szczytny cel. Nasza spółka wspiera akcję "Zrób prezent - podziel się sobą" już po raz piąty, bo tak samo postrzegają ten cel nasi pasażerowie. Warto wsiąść w czwartek do naszej mikołajkowej Pesy, zaangażować się w pomoc dla innych i poczuć świąteczną atmosferę. - mówi Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje.
Akcję organizują wspólnie z GAiT: Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa "Adiutare" oraz Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed.

Czytaj również: UCK: najwięcej przeszczepów nerek w Polsce w 2017 r.

Mikołaj za kierownicą trolejbusuTymczasem w Gdyni, kierowca jednego z trolejbusów przebrał się za Mikołaja i swoim pasażerom rozdawał cukierki.

Kierowca Mikołaj rozdawał cukierki w trolejbusie w GdyniZobacz również tegoroczny mikołajkowy przejazd motocyklistów

Opinie (19) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje