Wiadomości

stat

Piękne oczy bez użycia skalpela

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, staje się cienka i wiotka. Proces ten zauważalny jest szczególnie na twarzy, w okolicy powiek górnych, co powoduje, że wydaje się ona zmęczona i "senna". Na szczęście, nowoczesna medycyna estetyczna zna metody, które nieinwazyjnie pomogą odwrócić efekt upływającego czasu nawet o 15 lat.- Problem opadających powiek dotyczy głównie osób - pań oraz panów - po 50. roku życia, których skóra wraz z wiekiem straciła jędrność - wyjaśnia dr Halina Bartocha-Stachurska, dermatolog z Klinki INVICTA Anti Aging. - Niestety, zabiegów kosmetycznych na tę okolicę jest niewiele, przez co pacjenci nie mają wielu alternatyw. Kremy mają ograniczone działanie, bo nawet te najlepsze zawsze są preparatami delikatnymi ze względu na ochronę oka, które jest podatne na alergię - mówi.
Dotychczas jedyną skuteczną metodą podniesienia powieki była interwencja chirurgiczna. Technologia i medycyna jednak dynamicznie się rozwijają. Na rynku pojawił się lepszy sprzęt, dzięki któremu zabieg tzw. blefaroplastyki można teraz wykonać za pomocą lasera.

Laser - alternatywa dla skalpelaW odróżnieniu od tradycyjnych zabiegów chirurgicznych, użycie lasera jest metodą mniej inwazyjną, charakteryzującą się znacznie krótszym okresem rekonwalescencji i mniejszym dyskomfortem.

- Już jeden zabieg pozwoli dostrzec zagęszczenie i ujędrnienie skóry, co przynosi efekt
liftingu i zmniejsza nawis na górnej powiece - mówi dr Bartocha-Stachurska.

Jak przebiega sam zabieg? Dr Bartocha-Stachurska zapewnia, że dzięki znieczuleniu powieki maścią z lidokainą zabieg może być lekko odczuwalny, ale nie jest bolesny. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać.

- Skóra pacjenta zostaje poddana działaniu lasera na określonym przez lekarza obszarze. Po konsultacji dobiera się odpowiednie parametry, takie jak: liczba, gęstość oraz wielkość punktów jakie będzie generował laser. Po wykonanym zabiegu lekarz może zastosować preparat łagodzący, o ile będzie taka konieczność. Na skórze pojawi się sieć mikrodziurek, skóra będzie zaczerwieniona. Będzie też zwiększona tkliwość, co jest naturalną i pożądaną reakcją - tłumaczy dr Bartocha-Stachurska.
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się punktowe krwawienie. Następnego dnia skóra staje się ciemniejsza.

- Jest to spowodowane oddzielaniem się nienaruszonej laserem części naskórka, który będzie się w naturalny sposób złuszczał. Na skórze pojawiają się też mikrostrupki. Nie należy ich drapać, a gdy same odpadną, na ich miejscu pojawi się widoczna zaróżowiona skóra. Przebieg złuszczania trwa zazwyczaj około 7 dni, ale w indywidualnych wypadkach może trwać dłużej. Jeśli istnieje taka możliwość, lepiej nie iść do pracy przez 2-4 dni - dodaje dr Bartocha-Stachurska.
Po zabiegu należy myć okolicę powiek dopiero w kolejnej dobie i używać w tym celu tylko łagodnych środków. Przez minimum 2 tygodnie nie wolno stosować kosmetyków zawierających alkohol, uprawiać intensywnych ćwiczeń, pływać w basenie i korzystać z sauny. Zabroniony jest kontakt skóry z barwnikami i substancjami drażniącymi, np. farbami do włosów, rozpuszczalnikami, środkami do czyszczenia takimi jak chemia gospodarcza i domowa. Należy również stosować ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremów SPF 50, zapewniających ochronę skóry po zabiegach estetycznych.

Wybór kliniki, kwalifikacja do zabiegu i efektyDoktor Bartocha-Stachurska radzi, aby decydując się na zabieg wybrać miejsce, w których używa się najlepszej jakości sprzętu, a lekarz ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

-To bardzo ważne, bo okolice oczu są obszarem wymagającym specjalistycznego traktowania. Lepiej zatem wybrać ośrodek z wieloletnim doświadczeniem w laseroterapii, zatrudniający lekarzy o odpowiednich kwalifikacjach i posiadający wysokiej klasy urządzenia - mówi doktor. - Pacjent powinien otrzymać kompleksową informację o przebiegu zabiegu oraz zalecanej pielęgnacji, a także - po konsultacji ze specjalistą - indywidualną ocenę możliwych do uzyskania efektów.
Osoba decydująca się na laserową korekcję powiek powinna być ogólnie zdrowa. Przeciwwskazaniem są alergie skórne na miejscowo działające znieczulenie, zażywanie antybiotyków, przyjmowanie leków zawierających pochodne witaminy A oraz leków rozrzedzających krew, choroby nowotworowe, cukrzyca, choroby tkanki łącznej.

Najlepiej umawiać się na zabieg w okresie jesień - wiosna z wyłączeniem lata. Jeden zabieg, po których widoczne są efekty, kosztuje ok. 2 tys zł. Liczba zabiegów, jaką należy wykonać zależy od stopnia wiotkości skóry i wynosi od 1 do 3. Efekt jest trwały i można się nim cieszyć wiele lat. Nie znaczy to, że skóra w tym obszarze przestanie się starzeć, ale serią zabiegów możemy skutecznie ograniczyć skutki tego procesu.

Tylko w marcu pierwszy zabieg w promocyjnej cenie 1,5 tys. zł zamiast 2 tys. zł! Dodatkowo, na hasło "Piękne oczy z Trójmiasto.pl " zapraszamy na bezpłatną wizytę kwalifikującą na zabieg. Podczas spotkania dr Halina Bartocha-Stachurska, dermatolog z Klinki INVICTA Anti Aging, oceni przypadek konkretnego pacjenta i wyjaśni, jakie efekty można uzyskać. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej kliniki.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (6) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje