• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pędził przez miasto. Ale naprawdę miał ważny powód

Michał Sielski
1 czerwca 2023, godz. 12:30 
Opinie (119)
To były minuty na wagę zdrowia i życia. Policjanci nie zawahali się, gdy poproszono ich o pomoc. To były minuty na wagę zdrowia i życia. Policjanci nie zawahali się, gdy poproszono ich o pomoc.

BMW lawirujące pomiędzy samochodami i jadące znacznie szybciej, niż można, to dla większości irytujący widok. Tym razem kierowca miał jednak naprawdę ważny powód - wiózł brata na pilny przeszczep nerki. Dzięki eskortującym ich policjantom udało się zdążyć na czas.Zdarzyło ci się prosić policję o pomoc?

Przy przeszczepach organów czas gra najczęściej kluczową rolę. Nie inaczej było tym razem. Mężczyzna na stałe mieszkający w Niemczech dostał w nocy telefon, że do godz. 12 musi być w Gdańsku, by wykonano mu przeszczep nerki.

Od razu kupił bilet na pierwszy poranny lot, ale samolot wylądował w Gdańsku z opóźnieniem.

Trzeba więc było działać. Rodzina zdecydowała się poprosić o pomoc przejeżdżających właśnie policjantów.- W środę o godz. 11:40 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku patrolowali rejon ul. Słowackiego. W pewnym momencie podjechał do nich kierujący bmw, a pasażerka tego auta wyjaśniła, że mąż wiezie autem swojego brata, który powinien jak najszybciej zgłosić się do placówki, gdyż oczekuje na niego nerka do przeszczepu - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Mundurowi, wiedząc, że sytuacja jest pilna, od razu przekazali informację oficerowi dyżurnemu gdańskiej komendy i natychmiast podjęli decyzję o pilotażu.

O godz. 11:49 byli już w szpitalu, a pacjent szybko i na czas dotarł na operację ratującą mu życie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Podróż terapeutyczna dla kobiet

1450 zł
spotkanie

Cukrzyca ciążowa pod kontrolą

badania

Bezpłatne badania dla dzieci. W kierunku wad postawy i dysfunkcji integracji sensorycznej

badania, konsultacje

Najczęściej czytane