badania, konsultacje

stat

Pacjent na pomorskim SORze - debata

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
19 czerwca 2018 (wtorek)
godzina:
10:00 - 11:30
miejsce:

Radio Gdańsk  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 18
bilety:
wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w debacie o sytuacji pacjentów na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Debata odbędzie się w studiu im. Janusza Hajduna we wtorek 19 czerwca o godz. 10:00. Wspólnie zastanowimy się nad problemem i spróbujemy znaleźć rozwiązania, które byłyby możliwe do wdrożenia na Pomorzu.Pracownicy SOR twierdzą, że większość pacjentów nie powinna tam w ogóle trafiać. Że pobyt w oddziale wykorzystywany jest jako najkrótsza droga do wykonania badań diagnostycznych a osoby, które nie są w zagrożeniu życia, wykorzystują tę możliwość i dlatego tworzą się kolejki. Mówią, że niektóre osoby są niegrzeczne, albo wręcz agresywne w stosunku do personelu.

Z kolei pacjenci skarżą się, że pobyt na SORze trwa zbyt długo, bo nawet kilkanaście godzin, w czasie których nic się z pozoru nie dzieje. Trudno jest też uzyskać od kogokolwiek informację o stanie zdrowia bliskiej osoby.

Czy takie sytuacje można wyeliminować w ramach dostępnych środków finansowych i obowiązujących przepisów? O tym rozmawiać będziemy z pacjentami, pracownikami SORów, menadżerami szpitali i władzami regionu.

Organizatorami debaty są Radio Gdańsk i portal Trojmiasto.pl. Poprowadzą ją dziennikarki medyczne Joanna Matuszewska (Radio Gdańsk) i Ewa Palińska (Trojmiasto.pl).

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij