Wiadomości

stat

Ozdabiają każdą część ciała - o tatuażach intymnych

fot. ©istock/Ivan Roth

Dla jednych zdobienie ciała tatuażem lub makijażem permanentnym to niepotrzebny i oszpecający zabieg. Inni szukają wciąż nowych wrażeń, ozdabiając penisy, wzgórki łonowe czy piersi.Czy zdecydował(a)byś się na tatuaż w miejscu intymnym?

tak, uwielbiam tatuaże, a te w miejscu intymnym szczególnie - można stworzyć naprawdę ciekawą kompozycję 16%
choć podobają mi się tatuaże, raczej nie zdecydował(a)bym się na ozdabianie miejsc intymnych, zbyt duże ryzyko 23%
nie, w innych miejscach owszem, ale tatuaże intymne to przesada - i tak ich przecież nie widać 20%
nie, jestem przeciwnikiem tatuaży, szpecą ciało 41%
zakończona Łącznie głosów: 456
Makijaż permanentny służy nie tylko ozdobie czy kosmetyce - dzięki niemu można dokonać np. rekonstrukcji brodawki sutkowej lub zmienić jej kolor. Mikropigmentacją brodawki sutkowej interesuje się wielu miłośników zdobienia ciała w miejscach intymnych. Ta metoda może bowiem być także wykorzystana do pomniejszenia brodawki, zmiany jej kształtu czy koloru. Bo samego tatuażu na sutku mało który specjalista chce się podjąć.

- Średnio kilka razy w roku wykonuję tatuaż intymny - najczęściej na kobiecych piersiach, w okolicy sutków, bez ingerencji w nie same - mówi Paweł Kozakiewicz z Pandemonium Tattoo.

W podobnym tonie wypowiada się Maciej Fludziński z Seagull Tattoo.

- Nie tatuuję takich miejsc jak sutki czy pieprzyki. To dość ryzykowne, bo miejsca o intensywnym pigmencie powinny być traktowane ze szczególną ostrożnością - przyznaje.

Choć wykorzystanie mikropigmentacji medycznej w Polsce wciąż jeszcze raczkuje, w Trójmieście pojawiają się już klientki, które chcą poprawiać wygląd swoich piersi, np. po zabiegu mastektomii czy powiększania piersi.

Znajdź gabinet makijażu permanentnego w katalogu Trojmiasto.pl

- Rekonstrukcja odbywa się przy użyciu igieł akupunkturowych. Odtwarzamy wizualnie brodawkę na podstawie drugiej, istniejącej lub bazując na doświadczeniu, zdjęciach i wymaganiach pacjentki - mówi Anna Bączek z gabinetu She Line w Gdańsku.

Zabiegu można dokonać nie wcześniej niż rok, dwa lata po urazie lub operacji. Po pierwszym spotkaniu należy odczekać ok. 1,5 miesiąca do momentu, aż naskórek się złuszczy. W trakcie drugiej sesji linergistka dopracowuje brodawkę. Efekt potrafi być zadziwiający, jednak należy liczyć się z tym, że nigdy nie będzie to powrót do natury. Zabieg powinno się powtarzać co ok. 1,5 roku.

Rekonstrukcja brodawki sutkowej kosztuje od 700 do 1200 zł. Co ciekawe, przy tak niewygórowanej cenie wiele kobiet po mastektomii boi się wykonania takiego zabiegu.

- To często tkwi w psychice kobiet. Boją się zmian, bo zbyt dużo już przeszły - przyznaje Anna Bączek. - Jednak po zabiegu wiele potrafi się zmienić na lepsze - od wyglądu po samopoczucie.

O tym, że chętnych na tatuaże nie brakuje pisaliśmy już wcześniej. Warto jednak przypomnieć o ostrożności, szczególnie w przypadku tatuażu w miejscach intymnych. Nie zawsze jest to bezpieczne dla błony śluzowej.

- To jest okolica, o którą trzeba szczególnie dbać, dlatego przed dokonaniem tatuażu w takim miejscu koniecznie należy sprawdzić, czy nie ma żadnych patologicznych zmian skórnych - dodaje Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica.

Tatuażyści przyznają, że im niżej, tym trudniej tatuować, ale mówią też, że takie zlecenia zdarzają się znacznie rzadziej.

- Wykonanie tatuażu na niższej partii jest trudniejsze, bo skóra jest tam znacznie bardziej miękka niż np. na ramieniu czy plecach - wyjaśnia Maciej Fludziński. - Ale to nie jest takie wielkie wyzwanie. Są trudniejsze miejsca, np. szyja, łokcie czy przeguby.

Znajdź studio tatuażu w katalogu trojmiasto.pl

Wśród intymnych tatuaży dla pań najbardziej popularne są te na wzgórku łonowym, czasem na waginie. Są to delikatne, przez co dość bolesne miejsca, ale wszystko zależy od indywidualnej reakcji danej osoby. Jednak z zachowaniem wszelkich środków ostrożności nic nie ma prawa się wydarzyć.

- Tatuaże mogą być niebezpieczne tylko wtedy, gdy wykonane zostaną w nieodpowiednich warunkach przez niewykwalifikowany personel. Zagrożenie mogą stanowić niewysterylizowane igły, brudne narzędzia czy barwniki z niesprawdzonego źródła. Jeśli natomiast tatuaż wykonywany jest w sterylnych warunkach zgodnie ze sztuką, nie ma zagrożeń - przestrzega Jerzy Jankau, specjalista chirurgii plastycznej.

I choć miejsca tatuaży są nietypowe, to same wzory dla artystów nie stanowią zbyt dużego wyzwania, bo zazwyczaj cechują się prostotą.

- Takie intymne tatuaże to przeważnie delikatne motywy, typu: kwiatek, motylek, wisienki, mała jaskółka - mówi Adam z gdyńskiego studia Leżeć. - Zdarzały się tatuaże z motywem motylka, którego punkt centralny stanowiła wagina.

Popularne są też napisy, smoki, tribale, a nawet imitacje bielizny. Wśród panów decydujących się na tatuaż na penisie także królują proste wzory. Może nie są to kwiatki czy wisienki, ale także tribale, napisy czy motywy węża.

- Kilka razy tatuowałam penisy. W kwestii technicznej muszę przyznać, że jest to dość... niewygodne - mówi Dorota Jarecka z Dorotatattoo. - A czy boli? Większość klientów mówiła, że spodziewała się czegoś gorszego.

W trójmiejskich salonach na tatuaże w miejscach intymnych decydują się osoby w różnym wieku i o różnych profesjach. Tatuażyści zauważają, że nie są to wcale panie lekkich obyczajów czy fanatycy tatuaży, którym brakuje już wolnych miejsc na ciele. Zdarzają się gospodynie domowe czy biznesmeni.

Przez lekką kontrowersyjność tego tematu osoby decydujące się na tatuaż często do studia przychodzą z partnerami, którzy trzymają drugą połówkę za rękę lub... patrzą na ręce tatuatora.

- Dla mnie to nie jest stresujące. Fakt, że przy pierwszych takich tatuażach czułem się dość nieswojo, ale teraz, po zrobieniu blisko sześćdziesięciu intymnych prac, nie robi mi różnicy, czy tatuuję wzgórek łonowy czy plecy - dodaje Maciej Fludziński. - Mam takie trochę lekarskie podejście, ale przecież o to w tym chodzi, żeby być profesjonalnym.

Większość tatuaży można usunąć, ale żeby zabieg był skuteczny, muszą zostać spełnione pewne warunki.

Cena tatuażu w miejscu intymnym może być nieznacznie wyższa od ceny tatuażu podobnego, ale znajdującego się w bardziej wygodnym i dostępnym dla tatuatora miejscu. Wszystko zależy od studia, w którym jest on wykonywany. Z pewnością jednak trzeba zarezerwować kilkaset zł.

Opinie (166) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje