- 1 Zakwas z buraków. Warto po niego sięgać? (19 opinii)
- 2 Homeopatia powinna być w aptece? (83 opinie)
- 3 Darmowe podpaski w szkołach i urzędach (431 opinii)
- 4 "Jedynkę" na porodówce zarezerwujesz? (111 opinii)
- 5 Pół miliona podpisów pod "Tak dla In Vitro" (762 opinie)
- 6 Zmiana czasu z soboty na niedzielę (249 opinii)
Opalenizna bez słońca. Jaki samoopalacz wybrać?
Opalenizna bez słońca - jaki samoopalacz wybrać? Choć latem na nadmiar słońca zwykle nie narzekamy, to o piękną opaleniznę czasem trudno. Przyjmowane leki, choroby czy nadwrażliwa na promienie UV skóra wykluczają wylegiwanie się na plaży. Nie możesz się opalać? Nie martw się - są kosmetyki, które z powodzeniem zastąpią ci słońce.
- Kiedy absolutnie unikać słońca?
- Przeciwwskazania do opalania
- Skutki po opalaniu
- Solarium zamiast słońca? Lepiej zmień plany!
- Jaki samoopalacz wybrać? Najlepsza opalenizna z tubki
- Brązowe ciało - jak to osiągnąć?
- Kosmetyki rozświetlające - skóra pełna blasku
Kiedy absolutnie unikać słońca?
- gdy masz zespół znamion dysplastycznych
- gdy jesteś na diecie i pijesz duże ilości ziołowych herbat
- gdy przyjmujesz antybiotyki, masz infekcję bakteryjną lub wirusową
- gdy cierpisz na bielactwo lub zmagasz się z trądzikiem
- gdy jesteś w trakcie serii zabiegów depilacyjnych, terapii laserowej lub z zastosowaniem retinolu
Przeciwwskazania do opalania
- Istnieje szereg przeciwwskazań do ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne - mówi Agata Latecka, Top Expert YASUMI. - Należy do nich choćby przyjmowanie leków światło uczulających, w tym leków psychotropowych, przeciwzapalnych czy przeciwcukrzycowych. Skóra bywa wrażliwa na promieniowanie UV również po antybiotykoterapii. Opalania powinny unikać również osoby w trakcie i po kuracji doustnej retinoidami, po zabiegach z kwasami, zabiegach laseroterapii czy terapii z retinolem, na przykład po naszym zabiegu Yasumi Yellow Peel. Tego typu zabiegi, ze względu na ryzyko powikłań, rekomendujemy naszym klientkom od późnej jesieni do wczesnej wiosny - dodaje ekspertka.

Skutki po opalaniu
Jakie mogą być skutki dla skóry, gdy korzystamy z promieni słonecznych pomimo przeciwwskazań? Agata Latecka przestrzega.
- W kwestii skórnej - od mniej groźnych, jak przebarwienia czy podrażnienie skóry, po naprawdę niebezpieczne - podkreśla. - Mam tu na myśli nawet głębokie poparzenia powstałe tuż po ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Należy również bezwzględnie pamiętać, że nie wolno opalać świeżych blizn oraz - absolutnie - ran. Może to zaburzyć proces gojenia i spowodować liczne komplikacje zdrowotne - ostrzega.
Solarium zamiast słońca? Lepiej zmień plany!
Ile osób, tyle prawdopodobnie opinii na temat korzystania z solarium. Jak jest naprawdę? Dermatolodzy są w kwestii solarium zgodni: korzystanie z solarium ma za każdym razem zły wpływ na naszą skórę. Pamiętajmy, że opalenizna, którą chętnie się chwalimy po lecie, jest wynikiem obrony skóry przed czynnikiem, który go uszkadza. Podobnie jest z promieniami w kabinie. Warto również wiedzieć, że istnieją pewne ustalone przez WHO normy dotyczące poziomu promieniowania UVA w solariach. Ta norma wynosi 0,3 W/m2 (to bezpieczny poziom promieniowania), ale w ponad 80 proc. urządzeniach do opalania to promieniowanie jest zwykle wyższe.
Międzynarodowa Agencja Badania Raka zaklasyfikowała promieniowanie UV jako czynnik rakotwórczy. Ryzyko zachorowania na czerniaka wzrasta już po kilku wizytach na solarium w ciągu roku.Solarium, podobnie jak stosowane bez umiaru słońce, negatywnie wpływa na skórę. Promienie UVA niszczą włókna kolagenowe, odwadniają skórę i przyspieszają jej starzenie się. Chcesz długo wyglądać młodo? Nie odwiedzaj solarium.
- W YASUMI nie rekomendujemy opalania w solarium - mówi Agata Latecka. - Uważamy, że zdrowy koloryt skóry można uzyskać poprzez właściwą pielęgnację gabinetową oraz stosowanie kosmetyków dobranych przez naszego eksperta. Jeśli chcemy, by skóra była promienna i zdrowa, warto dbać o nią przez cały rok poprzez stosowanie dobranych przez eksperta Yasumi peelingów czy kosmetyków z witaminą C. A jeśli bardzo zależy nam, aby nadać skórze złocisty odcień, można włączyć do pielęgnacji kosmetyki z linii Yasumi Gold Sensation, ze złotymi drobinkami, które pięknie opalizują na skórze. Wiemy, że klientki jako walor opalania w solarium podają relaks i poprawę humoru. My jednak dajemy zdrowszą dla skóry alternatywę - skorzystanie z masażu, który odpręży i naładuje sporą dawką endorfin! A wszystko to bez szkód dla włókien kolagenowych - zapewnia.

Jaki samoopalacz wybrać? Najlepsza opalenizna z tubki
Na rynku znajdziesz mnóstwo produktów do twarzy i ciała, dzięki którym twoja skóra nabierze kolorytu jak po wizycie na plaży. Są proste w użyciu, chociaż wymagają precyzji i odpowiedniego przygotowania ciała. Odpowiednie złuszczenie to wstęp do uzyskania pięknej i równomiernej opalenizny z tubki. To właśnie szorstkie, martwe komórki skóry powodują powstawanie plam. Peeling twarzy i ciała (skup się szczególnie na łokciach oraz kolanach) wygładzi skórę i pozwoli uzyskać oczekiwany brąz.
Opalona twarz wygląda ładnie i zdrowo, ale w niektórych wypadkach lepiej nie wystawiać jej na działanie promieni UV. Kiedy zmagasz się z trądzikiem, odpuść słońce - i w wersji naturalnej, i na solarium. Bardzo często po opalaniu dochodzi do wysypu zmian trądzikowych. Na twarzy, dekolcie i ramionach pojawiają się krostki, grudki zapalne i charakterystyczna "kaszka". To wyraz nadwrażliwości mieszków włosowych na promienie UV. Dolegliwości te mają charakter nawracający i mogą dokuczać ci co roku w okresie wiosenno-letnim.
Lepiej sięgnąć po dobrej jakości produkt do twarzy w formie samoopalacza albo preparatu stopniowo brązującego. Na rynku znajdziesz kosmetyki w formie kropelek, serum, pianek i olejków. Dają wspaniały efekt skóry muśniętej słońcem, a dodatkowo pielęgnują ją, nawilżają i odżywiają.
Jeżeli chcesz, aby nałożony na twarz preparat brązujący równomiernie "opalił" twoją twarz, zastosuj na niej delikatny peeling, aby pozbyć się martwego naskórka i wygładzić powierzchnię skóry. Do wyboru masz peelingi drobnoziarniste (złuszczające mechanicznie za pomocą drobinek), enzymatyczne (w formie delikatnego kremu) albo kwasowe.
Po zastosowaniu peelingu nałóż na twarz kosmetyk nawilżający, a dopiero potem, gdy się wchłonie, zastosuj preparat brązujący. Nakładaj go na twarz delikatnymi ruchami, pamiętając o tym, by nałożyć na twarz cieniutką warstwą. Tutaj obowiązuje zasada mniej znaczy lepiej. Potem łatwiej skorygować ewentualne nierówności. Samoopalacz rozprowadzaj na twarzy okrężnymi ruchami (uwaga, proste linie zostawiają smugi!), zadbaj, aby krem dobrze rozprowadzić również na bokach twarzy, dekolcie oraz przy linii włosów. Wtedy nie pojawią się tzw. przebarwione brzegi.

Brązowe ciało - jak to osiągnąć?
W przypadku stosowania samoopalacza do ciała również musisz przygotować skórę. Przed jego użyciem wykonaj peeling skóry. Do ciała wybierz produkt, który usunie martwy naskórek, a jednocześnie przyniesie dodatkowe korzyści pielęgnacyjne, np. pomoże zwalczyć cellulit. Na nogach wydepiluj włoski - najlepiej zrób to dzień wcześniej, aby skóra nie była już podrażniona. Całe ciało, a szczególnie suche miejsca, takie jak łokcie, ręce, stopy i kolana posmaruj po zastosowaniu peelingu balsamem do ciała. Poczekaj, aż balsam się wchłonie. Dopiero wtedy okrężnymi ruchami aplikuj produkt samoopalający. Opalenizna będzie ładniejsza i równiejsza.
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z samoopalaczami, zacznij od produktów stopniowo brązujących, a znajdziesz ich sporo na rynku. Uzyskasz bardziej naturalny efekt, a ewentualne błędy w technice nakładania będzie ci łatwiej zakamuflować. Zacznij od niewielkich "porcji" produktu i aplikuj samoopalacz kilka razy cienką warstwą. Przed ubieraniem się poczekaj 10 minut, aż wszystko dobrze się wchłonie. W ten sposób nie ubrudzisz ubrań. Wybierz produkt o konsystencji, którą najłatwiej będzie ci nałożyć. Do wyboru masz balsamy, kremy, mgiełki, pianki, koncentraty, a nawet chusteczki samoopalające.
Kosmetyki rozświetlające - skóra pełna blasku
Pamiętaj, że efekt zastosowanego preparatu brązującego możesz dodatkowo "podkręcić", stosując preparaty rozświetlające, np. olejki z drobinkami. Znajdziesz je w formie balsamów, mleczek mgiełek oraz wielofunkcyjnych olejków. Pięknie mienią się w słońcu i podkreślają opaleniznę. Dodatkowo dzięki składnikom aktywnym doskonale pielęgnują skórę.
- By podkreślić brązowy odcień skóry, warto sięgnąć po preparaty z dodatkiem złotych drobinek w postaci spray'u czy suchego olejku - potwierdza Martyna Kalinowska, lider Działu Naukowo-Szkoleniowego OCEANIC. - Nie tylko sprawią, że skóra będzie wyglądała zachwycająco, ale także optycznie wygładzą nierówności i zapewnią dodatkowe działanie pielęgnacyjne - przekonuje ekspertka.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2022-08-31 10:44
super (1)
Tylko i wyłącznie stosuje samoopalacze od Tanexpert gdzie 100% to naturalne DHA ! :) a na slonko to filtr 50
- 0 0
-
2022-10-28 21:15
tak
Mam to samo zdanie :) zdecydowanie najlepsza marka
- 0 0
-
2022-09-26 23:33
Polecam tą linie z Bielendy- Bronzing Coco właśnie brązujące kosmetyki. Nie pozostawiają smug, fajnie nawilżają, ładnie się wchłaniają
- 0 1
-
2022-08-24 12:33
(4)
Zdecydowanie lepiej wyjdzie codzienna ekspozycja na słońce po 10 minut niż super opalacz. Wolicie naturalnie czy przy użyciu chemi?
Zdrowia życzę- 12 20
-
2022-08-24 14:02
(2)
a co to takiego to "słońce" ?
- 0 4
-
2022-08-24 14:08
To nie potrzebne gdy jest modlitwa (1)
- 0 6
-
2022-08-24 22:26
modlicie się w kosciołach, modlicie by wojen nie było ,a wojen coraz więcej zamiast coraz mniej
- 2 3
-
2022-08-31 10:45
ss
np. produkty Tanexpert mają naturalne DHA ktore przyciemna skore, a opalanie się nie sluzy skorze, na dwor tylko z filtrem 50
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.