- 1 Zakwas z buraków. Warto po niego sięgać? (21 opinii)
- 2 Homeopatia powinna być w aptece? (83 opinie)
- 3 Darmowe podpaski w szkołach i urzędach (431 opinii)
- 4 "Jedynkę" na porodówce zarezerwujesz? (111 opinii)
- 5 Zmiana czasu z soboty na niedzielę (249 opinii)
- 6 Pół miliona podpisów pod "Tak dla In Vitro" (762 opinie)
Odwodniona skóra - jak ją rozpoznać? Sucha, matowa i pozbawiona blasku, o nierównym kolorycie - to wyraźny sygnał, by zadbać o jej odpowiednie nawodnienie. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o przyjmowanie stosownej ilości płynów, ale także o przywiązanie wagi do codziennej pielęgnacji naszej cery.
- Odwodniona skóra - jak ją rozpoznać?
- Odwodniona skóra - 5 najczęstszych oznak
- Przyczyny odwodnionej skóry
- Pielęgnacja odwodnionej skóry
- Odwodniona skóra - jakie zabiegi gabinetowe?
Odwodniona skóra - jak ją rozpoznać?
Odwodniona skóra nie ma właściwego poziomu wilgoci w warstwie rogowej naskórka. Nabiera cech podobnych do skóry suchej, takich jak m.in.: zwiększone uczucie napięcia, nadmierne łuszczenie, zaczerwienienie, nadwrażliwość czy szorstkość.
- Do najważniejszych oznak skóry odwodnionej, możemy zaliczyć drobne linie i powierzchowne zmarszczki, zmatowioną skórę, mocne uczucie ściągnięcia i świądu, a także cienie pod oczami - wyjaśnia mgr Claudia Musiał, wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, kosmetolog - specjalista kosmetologii bioestetycznej, trycholog, autorka książki "Trychologia kosmetologiczna i lekarska", wydanej przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL.
Odwodniona skóra - 5 najczęstszych oznak
1. Uczucie ściągnięcia, pieczenie i swędzenie skóry
2. Nierównomierny i poszarzały koloryt
3. Suchość i szorstkość w dotyku
4. Zmatowienie skóry i brak blasku
5. Skłonność do występowania podrażnień i zaczerwienień
Salony kosmetyczne w Trójmieście
Przyczyny odwodnionej skóry
Chociaż przyczyn odwodnionej skóry może być wiele, to do najczęstszych należy częste lub długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, ekstremalnie wysokie temperatury, znaczne odwodnienie organizmu, niewłaściwa pielęgnacja oraz brak odpowiedniego nawilżenia.
- Woda dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest bardzo ważna. Bierze czynny udział w wielu procesach, jakie mają miejsce wewnątrz organizmu. W momencie, gdy zaczyna nam jej brakować, odczuwamy osłabienie. I taki sam wpływ ma na naszą skórę - wyjaśnia Kinga Rapacz, studentka III roku kosmetologii Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Pielęgnacja odwodnionej skóry
- Skóra przede wszystkim powinna być nawadniana od środka, a wilgoć powinna być utrzymana odpowiednią pielęgnacją - wyjaśnia Karolina Zubrzycka, head therapist z Sheraton Sopot SPA.
Odwodniona skóra ma naruszoną zewnętrzną warstwę i nie może stanowić właściwej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Żeby przywrócić i utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia i nawilżenia skóry, kluczowa jest domowa pielęgnacja z lipidami. Najlepiej w tym zakresie sprawdzi się gliceryna, kwas hialuronowy i skwalan, ale warto sięgać także po preparaty zawierające aloes, ceramidy, a także składniki wspierające mikrobion skóry.
- Gliceryna działa nawilżająco, a kwas hialuronowy znakomicie wiąże cząsteczki wody, dzięki czemu utrzymuje nawilżenie skóry. Skwalan również działa ochronnie przeciw wysuszeniu - mówi Kinga Rapacz.
Wśród produktów zasługujących na uwagę jest krem marki BasicLab, który oprócz ceramidów zawiera w składzie mocznik oraz łagodzący pantenol, a także serum marki Veoli Focus Hydration Gel, które zawiera potrójny kwas hialuronowy oraz czerwone algi.
- Natychmiast po nałożeniu serum następuje odczuwalne nawilżenie skóry, a z czasem stosowania skóra nabiera jędrności. Głębokie nawilżenie skóry zapewnią także produkty marki Caudalie z linii Vinosource-Hydra oparte na wodzie winogronowej bogatej w polifenole. W serii znajdują się kremy do twarzy oraz głęboko regenerująca maska nocna. Spośród kosmetyków z dodatkiem probiotyków i prebiotyków polecam Alkmie z serii do pielęgnacji skóry wrażliwej - wyjaśnia Jessica Jędrzejewska z BeClinic.
Do regularnego oczyszczania warto stosować łagodne, hipoalergiczne preparaty, najlepiej opierające się na dwuetapowym działaniu. Nie powinniśmy zapominać także o tonizacji, która zmienia PH skóry, i delikatnym złuszczaniu.
- Na odwodnioną cerę polecam w pierwszej kolejności wodę różaną jako tonik i kremy z linii Rose na dzień i na noc. W przypadku cery problematycznej i przesuszonej świetnie sprawdzi się serum Passiflora - mówi Hanna Łopuchow, właścicielka marki Femi.
Odwodniona skóra - jakie zabiegi gabinetowe?
Efektywność domowej pielęgnacji zwiększą także zabiegi gabinetowe. W tym zakresie dobrze sprawdzą się zabiegi nawilżające i odżywcze. Jednym z nich jest zabieg multiwitaminowy marki Dermalogica, którego głównymi składnikami są witaminy C i A w niewielkim stężeniu. Zabieg stymuluje skórę do odnowy, reguluje poziom nawilżenia i złuszcza zbędny naskórek.
- Innym ciekawym zabiegiem jest "Źródło nawilżenia" z marki Ella Bache, który uwzględnia maskę mającą w swoim składzie aloes oraz ekstrakty z jabłka. Zabieg wpływa na nawilżenie skóry, wiążąc wodę w wierzchnich warstwach naskórka - dodaje Karolina Zubrzycka.
Miejsca
Opinie 1 zablokowana
NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.
TAKIE OPINIE SKASUJEMY.