• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od marca rusza Potokowa Centrum Implantologii i Chirurgii Twarzy

21 lutego 2024, godz. 09:00 
Nowoczesne gabinety stomatologiczne, sale operacyjne oraz ośrodek szkoleniowy zostaną otwarte w nowoczesnym obiekcie Potokowa Centrum. Nowoczesne gabinety stomatologiczne, sale operacyjne oraz ośrodek szkoleniowy zostaną otwarte w nowoczesnym obiekcie Potokowa Centrum.

Potokowa Centrum Implantologii i Chirurgii Twarzy - nowa Klinika w Gdańsku - już rejestruje pacjentów poszukujących profesjonalnej opieki stomatologicznej. Nowoczesny obiekt z 8 gabinetami, 2 salami operacyjnymi i własnym laboratorium protetycznym został stworzony przez stomatologów, którzy mają już 25-letnie doświadczenie na trójmiejskim rynku.Od 1 marca na trójmiejskiej mapie medycznej pojawia się nowy ośrodek świadczący szeroką opiekę stomatologiczną. Klinika Centrum Implantologii i Chirurgii Twarzy będzie jednak znacznie wybiegać poza podstawowe świadczenia.

- Nasz ośrodek ma przede wszystkim koncentrować się na implantologii i chirurgii twarzy, a więc laryngologii i chirurgii plastycznej związanej z twarzą. Do dyspozycji pacjentów będą chirurdzy-stomatolodzy, chirurdzy szczękowo-twarzowi, otolaryngolodzy i chirurdzy plastyczni. Oprócz tego będziemy oczywiście działać w obszarze podstawowej stomatologii - wyjaśnia Dominik Łoś, który prowadzi w Trójmieście już cztery gabinety stomatologiczne.
W nowoczesnym, czteropoziomowym obiekcie znalazło się 8 w pełni wyposażonych gabinetów stomatologicznych posiadających mikroskopy stomatologiczne, skanery wewnątrzustne, drukarki 3D, pracownię diagnostyki radiologicznej wyposażoną w najnowocześniejszy tomograf komputerowy 3D, a także dwie sale operacyjne. Wszystko w ramach Przychodni Stomatologiczno-Implantologicznej Miladent z Centrum Implantologii i Chirurgii Twarzy - marki, która w naszym regionie działa już od 25 lat i posiada bogate doświadczenie w zakresie implantologii.

Co istotne, w obiekcie znajdzie również Laboratorium Techniki Dentystycznej, gdzie na miejscu będą wykonywane uzupełnienia protetyczne, w tym korony czy protezy, a także Stomatologiczne Centrum Szkoleniowe realizujące kształcenie podyplomowe dla lekarzy z Polski i zagranicy.

"Rocznie wykonujemy ponad 2 tys. implantów oraz 5 tys. odbudów protetycznych"W ośrodku będzie świadczony pełen zakres implantologii stomatologicznej - od prostych przypadków, po najbardziej skomplikowane - od odbudowy pojedynczych zębów na implantach, po odbudowy pełnołukowe przy użyciu zaawansowanych technik implantologicznych np. implantów zygomatycznych, skrzydłowych czy indywidualnych implantów podokostnowych.

- W mojej ocenie implantologia to najszybciej rozwijająca się dziedzina stomatologii. Mamy nowe techniki odbudowy czy projektowania indywidualnych implantów do potrzeb pacjenta. Jest duże zainteresowanie i zapotrzebowanie na leczenie implanto-protetyczne, wystarczy powiedzieć, że rocznie wykonujemy ponad 2 tys. implantów - mówi Dominik Łoś.
Wprowadzenie implantów sprowadza się najczęściej do 2-3 wizyt w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty odbywa się chirurgiczne wszczepienie implantu, a następnie od 3-6 miesięcy jest realizowana odbudowa protetyczna.

- Warto wspomnieć, że w nowych gabinetach będziemy również świadczyć opiekę stomatologii ogólnej w postaci stomatologii zachowawczej dla dzieci i dorosłych. Mamy też gabinety ortodoncji cyfrowej, a więc prostowania zębów za pomocą niewidocznych aparatów ortodontycznych. Naprawdę mówimy o pełnym zakresie stomatologicznym od A do Z - podkreśla Dominik Łoś.
Klinika Potokowa oferuje także nowoczesne rozwiązania w zakresie leczenia wad zgryzu.

- Po konsultacji z pacjentem wykonujemy analizę cyfrową i wysyłamy pomiary do laboratorium. Przedstawiamy plan leczenia z wizualizacją 3D i wykonujemy nakładki przezroczyste czyli niewidoczne aparaty ortodontyczne z odpowiednią liczbą szyn. Za pomocą tego rozwiązania pacjent sam leczy sobie wadę oczywiście pod kontrolą lekarza - dodaje Dominik Łoś.

Leczenie również w znieczuleniuKlinika współpracuje z anestezjologiem, co daje możliwość wykonywania zabiegów w częściowym znieczuleniu ogólnym i sedacji.

- Jeżeli pacjent chce mieć usunięty ząb w sedacji, to nie ma takiego problemu. Oferujemy pełen zakres zabiegów w znieczuleniu. Na pewno dla komfortu pacjenta zalecamy sedację szczególnie przy większych zabiegach, kiedy np. podczas jednej wizyty wprowadzamy 5-6 implantów, gdy mamy bezzębie czy musimy wykonać zabiegi obołukowe. Wtedy przebieg poopoeracyjny jest bardziej komfortowy dla pacjenta - dodaje Dominik Łoś.
Rejestracja jest czynna pod numerem tel. 58 506 52 50.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Z psychodietetyczką przy herbacie: Q&A z Aleksandrą Spychalską

spotkanie, spotkanie

Rola osoby towarzyszącej w porodzie warsztaty dla mamy i taty

warsztaty, konsultacje

III Ogólnapolska Konferencja Samoświadomość i komunikAACja a TZW. zachowania trudne

konferencja

Najczęściej czytane