• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Oblężenie salonów fryzjerskich i kosmetycznych przed sobotą

Joanna Skutkiewicz
25 marca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (149)
Jeśli planowaliśmy wizytę u fryzjera lub kosmetyczki jutro, tj. w piątek, 26 marca, jest na to ostatnia szansa na najbliższe 2 tygodnie. Jeśli planowaliśmy wizytę u fryzjera lub kosmetyczki jutro, tj. w piątek, 26 marca, jest na to ostatnia szansa na najbliższe 2 tygodnie.

Od najbliższej soboty, 27.03, do piątku, 9.04, zamknięte będą salony fryzjerskie i kosmetyczne. Serwery portali do rezerwacji usług fryzjerskich i kosmetycznych przeżywają oblężenie. Salony wydłużają godziny pracy.Fryzjerzy w Trójmieście: sprawdź wolne terminyCo sądzisz o zamknięciu branży kosmetycznej?

Powtarza się sytuacja sprzed roku, kiedy podczas I fali koronawirusa w Polsce zamknięto branżę beauty i przywrócono ją do działania dopiero w III etapie odmrażania polskiej gospodarki. Dopiero od 18 maja 2020 roku salony kosmetyczne i fryzjerskie mogły przyjmować klientów w zwiększonym reżimie sanitarnym.

Jak będzie tym razem? Czas obowiązywania lockdownu został zapowiedziany do 9 kwietnia, tak jak ma to miejsce w przypadku pozostałych obostrzeń. Nowe zasady obowiązują na terenie całego kraju.

Ludzie ruszyli do fryzjerówNatychmiast po ogłoszeniu nowych zasad lockdownu serwery portali do rezerwacji usług fryzjerskich i kosmetycznych przeżyły prawdziwe oblężenie. Podobna sytuacja ma miejsce z liniami telefonicznymi salonów.

- Byłam jedną z tych klientek, które przyczyniły się do zablokowania serwera aplikacji do umawiania wizyt - mówi Małgosia z Sopotu. - Gdy tylko na ekranie mojego telewizora wyświetliła się plansza z obostrzeniami dotyczącymi salonów kosmetycznych, natychmiast weszłam w system rezerwacji. Udało mi się zarezerwować wizytę na jutro, ale nie było to łatwe, bo proces wymagał wielokrotnego odświeżania strony.
Próba zarezerwowania usług fryzjerskich przez aplikację Booksy tuż po tym, jak rząd ogłosił zamknięcie m.in. salonów fryzjerskich od soboty. Próba zarezerwowania usług fryzjerskich przez aplikację Booksy tuż po tym, jak rząd ogłosił zamknięcie m.in. salonów fryzjerskich od soboty.
Wiele obiektów zdecydowało się zarówno na wydłużenie godzin pracy całych salonów, jak i przyjmowanie większej liczby zleceń do poszczególnych pracowników.

- Umówiłam się wcześniej na strzyżenie, przewidując, że w przyszłym tygodniu będzie to niemożliwe - mówi Magda, klientka salonu Trendy Hair Fashion. - Siedziałam na fotelu, kiedy premier ogłosił obostrzenia. W sekundę rozdzwoniły się telefony - i ten w salonie, i prywatne pracujących tu fryzjerów. A jednocześnie przestała działać aplikacja, której salon używa do umawiania wizyt i zarządzania kalendarzem. Trudno im było nawet sprawdzać i przekładać umówione terminy. Panie i panowie fryzjerzy w salonie, w którym byłam, zapowiedzieli, że będą pracować dłużej w czwartek i w piątek, żeby obsłużyć jak najwięcej swoich klientów.

Salony kosmetyczne w Trójmieście: sprawdź wolne terminyCzwartek i piątek na zwiększonych obrotach- W związku z nowymi zasadami w piątek, 26 marca, będziemy pracować o godzinę dłużej, tj. do 22:00 - mówi Rafał Świercz z salonu Royal's Hair and Body w Gdańsku. - Zachęcamy do rezerwowania wizyt online i zapewniamy, że każda potwierdzona wizyta się odbędzie.
- Dzień przed zamknięciem będziemy otwarci od 5:00 do 24:00 - mówi Magdalena Kołodziejsalonu fryzjerskiego JuKu w Gdańsku. - Mamy już zarezerwowany cały grafik na ten dzień.
Również salon fryzjerski Quiris wydłuża godziny działania do 22:00, jednak jak informuje właścicielka, na zapisanie się na piątek jest już marna szansa. W pierwszej kolejności są bowiem przyjmowani klienci, którzy zrobili już rezerwację naprzód i którzy ze względu na nowe obostrzenia będą chcieli przełożyć swoją wizytę na ostatni możliwy dzień w tym miesiącu. Z kolei Salon Sopot nie planuje zamknąć się później niż zwykle, ale wydłuża godziny pracy swoich pracowników, przez co umożliwi skorzystanie z usług większej liczbie klientów.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (149)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rehabilitacja kregosłupa jogą

joga

Przed pierwszą wizytą u dietetyka

warsztaty, spotkanie

Profilaktyka raka piersi

badania, konsultacje

Ogłoszenia polecane