• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy harmonogram zapisów na szczepienia

Wioleta Stolarska
20 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Dworczyk poinformował, że w Polsce wykonano już blisko 9 milionów szczepień przeciw COVID-19. Dworczyk poinformował, że w Polsce wykonano już blisko 9 milionów szczepień przeciw COVID-19.

Od poniedziałku (26 kwietnia) każdego dnia będą rejestrować się dwa roczniki aż do 7 maja, później na szczepienia będą mogły się zapisywać po trzy roczniki - zapowiedział Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19.We wtorek szef KPRM Michał Dworczyk przedstawił zmiany w harmonogramie szczepień dotyczące rejestracji kolejnych roczników. Nowy harmonogram obejmuje okres od 25 kwietnia do 10 maja.

- Przedstawiamy harmonogram uruchamiania rejestracji dla wszystkich roczników powyżej 18. r.ż. Od poniedziałku przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników. Zaczynamy od roczników 1974-1975. Aż do 7 maja. Wtedy będziemy uruchamiali po trzy roczniki. Od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania - mówił Michał Dworczyk.
Jak mówił, "w interesie nas wszystkich, również osób niepełnosprawnych, jest to, żeby jak najszybciej osiągnąć odporność populacyjną".

  • Nowy harmonogram zapisów na szczepienia przeciw COVID-19.
- 28 kwietnia uruchomimy rejestrację dla osób między 30. a 39. r.ż., które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza - to ponad 400 tys. osób. 4 maja rozpoczniemy rejestrację osób między 18. a 29. r.ż. To też osoby, które między styczniem a marcem wypełniły formularz chęci zaszczepienia - wyjaśniał.
Dodał, że w Polsce wykonano już blisko 9 mln szczepień przeciw COVID-19. Poinformował też, że AstraZeneca zapowiedziała zmniejszenie dostaw szczepionki do Polski - zamiast 268 tys. szczepionek dojedzie 67 tys. Niestety w kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie.

We wtorek zostanie też opublikowane rozporządzenie, które wprowadzi zmianę - w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki dopuszcza się szczepienie osób powyżej 18. r.ż.

Gdzie można zaszczepić się na COVID-19? Lista punktów szczepień w Trójmieście


Do sierpnia terminy szczepień dla wszystkich chętnychW poniedziałek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd chce, aby do 10 maja każdy obywatel powyżej 18. roku życia otrzymał e-skierowanie na szczepienie po to, aby od 10 maja uruchomić zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych dorosłych Polaków.

- Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, tak aby najpóźniej do sierpnia - a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej, zależy to od liczby szczepionek przyjeżdżających do Polski - każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał - powiedział Morawiecki.

Szczepienia przeciw COVID-19 - wszystkie informacjeWe wtorek zapisy 52-latków na szczepienia przeciw COVID-19We wtorek ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla 52-latków, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię 989, SMS-em pod numer 880 333 333 lub w punktach szczepień.

Według dotychczasowego kalendarza (obowiązującego do 24 kwietnia) codziennie od 12 kwietnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Od poniedziałku zapisywać może się już rocznik 1968 (53 lata), we wtorek rocznik 1969 (52 lata), w środę rocznik 1970 (51 lat).

Kalendarz ustalono według tej zasady do 24 kwietnia, kiedy na szczepienie będą mogły się umówić osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później.

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?
  • Zadzwoń pod nr 989.
  • Zarejestruj się na pacjent.gov.pl.
  • Wyślij SMS o treści "SZCZEPIMYSIE" pod nr 880 333 333.
  • Skontaktuj się z punktem szczepień.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (192)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Grupa dla niewolników jedzenia

60 zł
spotkanie

Jak pracować z blizną

wykład, sesja naukowa, warsztaty

Z psychodietetyczką przy herbacie

spotkanie

Najczęściej czytane