Wiadomości

Nowa "interna" w Szpitalu Kopernika

Podniesienie jakości pobytu oraz bezpieczeństwo pacjentów - to cel zakończonego właśnie remontu pomieszczeń Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensjologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika. Inwestycja kosztowała blisko 8 mln zł. W środę, 13 listopada, odbyło się uroczyste otwarcie.Czy wiesz, w leczeniu jakich chorób specjalizuje się internista?

tak, wiem doskonale 65%
wydaje mi się, że wiem 24%
nie - nie mam o tym pojęcia 11%
zakończona Łącznie głosów: 298
- Chciałbym, żeby wszyscy państwo zdali sobie sprawę, jak niezwykle ważny jest to dla nas oddział, ponieważ województwo pomorskie, Trójmiasto w szczególności, boryka się od dawna z dramatycznym deficytem łóżek internistycznych - mówił podczas uroczystego otwarcia oddziału po remoncie Dariusz Kostrzewa, prezes spółki Copernicus PL. - Przez pewien czas musieliśmy ograniczyć dostęp do tych łóżek, ponieważ musieliśmy remontować te oddziały. Z pomocą samorządu województwa pomorskiego od lat kontynuujemy i skrzętnie realizujemy projekt modernizacji oddziałów szpitali Mikołaja Kopernika i św. Wojciecha. Dzięki kolejnym inwestycjom oddziały stają się nie tylko ładniejsze, co jest akurat mniej istotne, ale przede wszystkim bardziej funkcjonalne i przydatne dla pacjentów. Są przy tym coraz lepszym, komfortowym i bezpiecznym miejscem pracy - dodał.

Remont za blisko 8 mln złRemont Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensjologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika kosztował blisko 8 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty - nieco ponad 7,7 mln zł, pochodziła ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

- Ochrona zdrowia jest od lat jednym z priorytetów województwa pomorskiego - podkreśla Agnieszka Kapała-Sokalska, wicemarszałek województwa pomorskiego. - Ten oddział rzeczywiście jest niezwykle ważny - przypomnę, że jest to jeden z najdłużej działających oddziałów internistycznych na terenie Trójmiasta. Przyjmuje rocznie ok. 2 tys. pacjentów, a teraz ta liczba być może wzrośnie. Warto też wspomnieć o tym, że ten oddział stanowi nie tylko istotne wsparcie dla pacjentów, ale jest również miejscem specjalizacji kolejnych pokoleń internistów, którzy następnie zasilają szeregi naszej miejscowej czy pomorskiej kadry lekarskiej.
Cała inwestycja polegała na zaprojektowaniu i przebudowaniu Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensiologii znajdującego się na IV piętrze budynku nr 3 i 5 przy ul. Nowe Ogrody 1-6 w Gdańsku, tak by dopasować go do obowiązujących przepisów - wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia.

40-łóżkowy oddział został wyposażony w najnowszej generacji sprzęt, m.in.: pompy infuzyjne, stacje dokujące do pomp, system monitorowania pacjenta, w którego skład wchodzi: centrala monitorująca, kardiomonitory kompaktowe, kardiomonitory modułowe, monitory telemetryczne.

Inwestycja pozwoli na przyjęcie większej liczby pacjentów, poprawę warunków leczenia oraz hospitalizacji, zmniejszy również liczbę zakażeń wewnątrzszpitalnych.

Wyższe standardy opieki, nowoczesna infrastrukturaPacjenci mają do dyspozycji od jednoosobowych do maksymalnie czteroosobowych sal łóżkowych z dostępem do samodzielnych węzłów sanitarnych. W skład oddziału wchodzi też 12-łóżkowa sala zwiększonego nadzoru (intensywny nadzór kardiologiczny) oraz jedna izolatka. Na oddziale znalazły się również m.in.: pokój przygotowań pielęgniarskich, gabinet konsultacyjny, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, punkt pielęgniarski i lekarzy, gabinet badań echo serca.

Przebudowana powierzchnia to 1 022 m kw. Kubatura obejmuje 3 931 m sześc. Wymieniono wszystkie instalacje, konieczne było również dostosowanie oddziału do przepisów pożarowych.

Opinie (43) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje