Wiadomości

Nie skalpelem ale zimnem. Jak się pozbyć krągłości?

Kriolipoliza może zmniejszać objętość tkanki tłuszczowej nawet o ok. 30-40 proc.
Kriolipoliza może zmniejszać objętość tkanki tłuszczowej nawet o ok. 30-40 proc. fot. 123rf.com

Istnieje wiele sposobów, żeby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak na uprawianie sportu nie każdy ma czas, a diety - choć skuteczne - nie zawsze dają satysfakcjonujący efekt. Nie oznacza to jednak, że od razu musimy iść pod skalpel. Coraz więcej zwolenników zyskuje zabieg kriolipolizy, który polega na zamrażaniu tłuszczu. Odchudza w bezbolesny sposób i pomaga uzyskać wymarzone wymiary. Na czym polega?Co jest najskuteczniejszą metodą odchudzania?

dieta 14%
uprawianie sportu 10%
dieta i uprawianie sportu 70%
bezinwazyjne zabiegi kosmetyczne (bez skalpela) 2%
chirugiczne zabiegi usuwające tkankę tłuszczową 4%
zakończona Łącznie głosów: 449
Metodę odchudzania się poprzez zamrażanie tkanki tłuszczowej opracowano w USA. Od 2009 roku zabieg jest dozwolony w Unii Europejskiej. Polega na miejscowym wymrażaniu komórek tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej głowicy.

- Kriolipoliza to zabieg bezinwazyjny, mający na celu redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki poprzez wymrożenie lipidów. W wyniku obniżenia temperatury tkanek komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu i uwolnieniu, a następnie zostają odprowadzone za pomocą układu limfatycznego. Naturalne procesy metaboliczne sprawiają, że w momencie krystalizacji martwe komórki zostają usunięte - wyjaśnia dr Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Cosmetologica.

W walce z wałeczkami i boczkamiMetodę poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach.

- Zabieg jest już od kilku lat na rynku i od samego początku cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym salonie. Kriolipoliza to najczęściej wybierany przez naszych klientów zabieg wyszczuplający. Zarówno panie, jak i panowie cenią ją ze względu na połączenie wysokiej skuteczności z bezinwazyjnością oraz komfortem podczas wizyty - mówi Bartosz Bednarkiewicz z Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi.

Bez bólu i skutków ubocznychJak przekonują specjaliści, zabieg jest nieinwazyjny i właściwie bezbolesny.

- Nie wymaga znieczulenia miejscowego. Osoba odczuwa jedynie chłód. Co ważne, stosujemy specjalistyczne membrany przeciwodmrożeniowe, a zabieg jest kontrolowany przez terapeutę - opowiada Bednarkiewicz.
W przypadku kriolipolizy nie pojawiają się też poważniejsze skutki uboczne, ale po wyjściu z gabinetu niektóre osoby obserwują zaczerwienienie w obszarze zabiegowym, które ustępuje po kilku godzinach.

- U niektórych pojawiają się siniaki, które wchłaniają się w ciągu kilku dni. Pacjent od razu może powrócić do codziennych zajęć bez uczucia dyskomfortu. Po zabiegu należy pić większą ilość wody (2-3 l.), aby wesprzeć proces wydalania zniszczonych komórek tłuszczowych. Ponadto przez okres minimum 3 tygodni nie powinno się opalać miejsca poddanego zabiegowi - dodaje dr Michajłowski.

Efekty już po trzech tygodniachKriolipoliza może zmniejszać objętość tkanki tłuszczowej nawet o ok. 30-40 proc. Liczba zimnych zabiegów odchudzających zależy oczywiście od masy ciała pacjenta. Zabieg należy przeprowadzić w kilku sesjach, w zależności od danego obszaru ciała. Poszczególne wizyty odbywają się co około 6 tygodni.

- Dla pełnego efektu potrzebujemy ok. 6-12 tygodni. Ten czas związany jest z procesem metabolizmu tłuszczu w organizmie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo dzielą się na mniejsze cząsteczki, które są transportowane do wątroby, metabolizowane i wydalane z organizmu - wyjaśnia Bednarkiewicz.
- Część pacjentów zauważa jednak pierwsze efekty już po trzech tygodniach. Pacjentki często mówią o redukcji tkanki tłuszczowej o nawet 25 proc. z obszaru podanego zabiegowi. Aczkolwiek najbardziej spektakularne i ostateczne rezultaty obserwuje się w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu - przekonuje Julia Krajewska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.
Cena zależna jest od liczby sesji i pakietów. Koszt zabiegu na jednym obszarze waha się od 400 do 600zł.

Wsparcie w leczeniu otyłościPamiętać należy, że kriolipoliza nie jest metodą na leczenie otyłości. Uprawianie aktywności fizycznej i regularne odżywianie dodatkowo wzmaga efekty terapii.

Jak zaznacza Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica, kriolipolizy nie powinny stosować osoby, które chcą pozbyć się tłuszczu z dużych obszarów ciała. Nie wykonuje się jej, jeżeli występują przeciwwskazania takie jak ciąża i karmienie piersią, padaczka, zaburzenia pracy nerek, cukrzyca oraz zaburzenia pracy wątroby.

Pamiętać należy, że kriolipoliza nie jest metodą na leczenie otyłości.
Pamiętać należy, że kriolipoliza nie jest metodą na leczenie otyłości. fot. 123rf.com

Rezygnujemy ze skalpelaKriolipoliza ma być nowoczesną alternatywą dla popularnej liposukcji, która jest zabiegiem inwazyjnym wykonywanym przez chirurga w znieczuleniu ogólnym polegającym na odessaniu tkanki tłuszczowej. Wiąże się to z okresem rekonwalescencji po zabiegu. Jest bardziej bolesny i inwazyjny.

Zimno coraz bardziej popularneKriozabiegi są coraz bardziej popularne nie tylko we współczesnej medycynie i u sportowców, ale właśnie w nowoczesnej kosmetyce i w walce z otyłością. Oprócz specjalistycznego zabiegu, jakim jest kriolipoliza warto też spróbować krioterapii.

- Pojedynczy zabieg trwa zaledwie 3 minuty, jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Pobyt w kriokomorze usprawnia działanie naszego mikrokrążenia, podwyższa czynność kory nadnerczy i w efekcie zmniejsza ryzyko odkładania się tkanki tłuszczowej. Organizm poddany niskiej temperaturze pobiera więcej energii z tkanki tłuszczowej, w efekcie podczas jednego zabiegu można stracić do 1000 kcal - mówi Małgorzata Chojka, manager Good Luck Club.
Dodatkowo po serii zabiegów organizm jest oczyszczony i zregenerowany, skóra jest gładsza, bardziej napięta, zmniejsza się cellulit, a uwalniane podczas zabiegu endorfiny poprawiają samopoczucie, odzyskujemy radość życia, zwiększa się nasza motywacja do racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej.

Opinie (73) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje