• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Na UG można odbierać ubrania dla uchodźców

Rafał Borowski
4 marca 2022, godz. 14:00 
 • Sortowanie ubrań w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych UG.
 • Sortowanie ubrań w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych UG.
 • Sortowanie ubrań w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych UG.
 • Sortowanie ubrań w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych UG.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które potrzebują odzieży dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkie elementy garderoby są starannie posegregowane według płci i rozmiaru. Organizatorzy zbiórki zachęcają do śledzenia ich facebookowego profilu Studenci dla Ukrainy - Pomagamy, gdzie regularnie publikują listę potrzebnych artykułów.Czy osobiście pomagasz komuś z Ukrainy?

W pomoc na rzecz Ukraińców włączyli się licznie także studenci trójmiejskich uczelni. Przede wszystkim zbierają różnego rodzaju dary, które są wysyłane za naszą wschodnią granicę albo rozdawane uchodźcom, którzy szukają schronienia na Pomorzu.

Jedna ze zbiórek jest koordynowana przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Jak dotąd udało się zebrać ogromną liczbę ubrań, które zostały zdeponowane na poziomie -1 w gmachu Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Bażyńskiego 4Mapka w Oliwie.

Politechnika szykuje miejsce pobytu dla Ukraińców i wysyła transport na Ukrainę

Studenci i wolontariusze systematycznie segregują przekazaną odzież, aby poszczególne dary nie były wydawane - kolokwialnie mówiąc - na chybił trafił. Tłumacząc to w obrazowy sposób, ubrania trafiają do precyzyjnie opisanych kartonów, na których widnieją oznaczenia płci, wieku i rozmiaru, np. spodnie damskie rozmiar M, ubrania dla dzieci na 110 cm itp.

Ubrania czekają na potrzebującychOrganizatorzy zbiórki poinformowali właśnie, że przyjmowanie ubrań zostało wstrzymane. Ich liczba jest wystarczająca, biorąc pod uwagę bieżące zapotrzebowanie. Studenci proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które potrzebują ubrań dla uchodźców.

- Na Wydziale Nauk Społecznych mamy dużą liczbę posegregowanych ubrań! Jeśli ktoś z was przyjął do siebie rodzinę z Ukrainy i brakuje im ubrań, to prosimy o kontakt [czyli udanie się do budynku wspomnianego wydziału - dop. red.] - brzmi treść komunikatu opublikowanego przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak pomagać, czego potrzeba, zbiórki - Gdańsk Pomaga UkrainieWspieraj racjonalnieOpisana sytuacja to kolejny przykład zagadnienia, na które starają się uczulać organizacje pomocowe. Mianowicie aby dary przekazywać z rozwagą, a nie według własnego uznania. Przykład? Nie ma sensu przynosić odzieży, której zebrano aż nadto, gdy brakuje leków czy preparatów okołomedycznych.

Chcesz pomagać - rób to mądrzeTym bardziej że organizatorzy zbiórek starają się na bieżąco informować, czego w danej chwili potrzeba. Listę artykułów, które są obecnie najbardziej potrzebne organizatorom zbiórki na Uniwersytecie Gdańskim, można śledzić na facebookowym profilu Studenci dla Ukrainy - Pomagamy.

Miejsca

Opinie (95) ponad 10 zablokowanych

 • Mylący apel

  Zawiozłam tam 3 kobiety, które miały tylko to, co na sobie. Najpierw odprawa paszportowa jak na granicy. Potem czekanie 45 minut i w końcu pani z obsługi przynosi po 1 przypadkowo wybranym przez siebie ciuchu, bo nie ma dostępu do tej odzieży. Kobiety mają swoje lata. Wstyd mi, że je tam zawiozłam. Pani tłumaczy, że te rzeczy przeznaczone są do wysyłki na Ukrainę. Ludzie, super, że pomagacie, ale róbcie to z głową. Przecież odzież dla kobiet potrzebna też tu. Ubrania kupiłysmy w lumpeksie. Teraz wiem, że powinnyśmy pojechać do Sopotu. Tam nie tylko pomagają, ale też myślą.

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Bezpłatne badania USG jamy brzusznej

badania

Bezpłatne konsultacje neurologiczne

badania

Z psychodietetyczką przy herbacie

spotkanie

Najczęściej czytane