badania, konsultacje

stat

Mikołajkowa Biała Sobota

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
9 grudnia 2017 (sobota)
godzina:
09:00 - 13:00
miejsce:

Przychodnia Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych  mapa

adres:
Gdynia, Powstania Styczniowego 9B
bilety:
wstęp wolny


Zapraszamy na konsultacje, gdyż z urlopu niestety można przywieźć dużo więcej niż wspomnienia z podróży czy zdjęcia. Dur brzuszny i malaria to zaledwie część chorób, na  jakie niezorientowany podróżnik może zachorować podczas pobytu w kraju strefy tropikalnej. Choroby zakaźne i pasożytnicze, powszechnie występują w krajach położonych w strefie klimatu gorącego. Podczas pobytu w tropiku można się uchronić przed zakażeniem przestrzegając prostych zasad profilaktyki, jak również poddając się szczepieniom ochronnym.

Każda osoba wyjeżdżająca do tropiku, która będzie tam przebywała przez pewien czas, powinna wyrobić w sobie wiele nawyków, niesprawiających kłopotu i nieskomplikowanych, jak np. regularne przyjmowanie tabletek przeciwmalarycznych lub picie przegotowanej wody. Pozwoli to zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną oraz uchronić się od chorób tropikalnych. Zapobieganie chorobom jest łatwiejsze niż ich leczenie. Właśnie, dlatego Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej organizuje kolejną  Białą Sobotę, podczas której będzie można porozmawiać z lekarzem medycyny tropikalnej o zagrożeniach oraz metodach unikania ich.

- Profilaktyka powinna być dostosowana nie tylko pod kątem kraju który planujemy zwiedzić - mówi specjalista w dziedzinie chorób tropikalnych lek. med. Leszek Mayer z UCMMiT - Trzeba też wziąć pod uwagę charakter wycieczki, aktywność podejmowaną podczas podróży, wiek podróżnika oraz jego indywidualne uwarunkowania zdrowotne.

Ze względu na obowiązujące międzynarodowe przepisy sanitarne, niektóre ze szczepień ochronnych są wymagane od osób podróżujących do tropiku. Oprócz wymaganych szczepień, są też zalecane. Wskazania i przeciwwskazania do szczepień ustalane są indywidualnie w zależności od kraju docelowego oraz od stanu zdrowia jak i wieku podróżującego. Przed szczepieniem zawsze należy poddać się badaniom lekarskim.

Planując wyjazd do tropiku szczepienia należy rozpocząć na 6-8 tygodni przed wyjazdem. Zapraszamy w sobotę 9 grudnia 2017 roku od godziny 9.00 do 13.00 do Przychodni Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych przy ul. Powstania Styczniowego 9B oraz do odwiedzania naszej strony www.ucmmit.gdynia.pl
Dla naszych gości będą czekały specjalne  mikołajkowe upominki.
Na wszelkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu 58 699 85 90, 58 699 86 83 lub e - mail: przychodnia@ucmmit.gdynia.pl
Konsultacje genealogiczne

w każdą środę (do 31.10), godz. 15:00 - 18:00

Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij