Wiadomości

Miałam być blondynką, zostałam kanarkiem. Jak uratować włosy po nieudanym farbowaniu?

Kobiety wiedzą, że niemożliwe są pewne koloryzacje, ponieważ włosy różnią się gęstością, strukturą, stopniem zniszczenia a przede wszystkim kolorem i pigmentami znajdującymi się wewnątrz.
Kobiety wiedzą, że niemożliwe są pewne koloryzacje, ponieważ włosy różnią się gęstością, strukturą, stopniem zniszczenia a przede wszystkim kolorem i pigmentami znajdującymi się wewnątrz. fot. 123rf.com/dolgachov

Katastrofa na głowie? Wpadkę związaną ze złą lub nieudaną fryzurą zaliczyła chyba większość z nas. Co zrobić, kiedy po farbowaniu kolor włosów na twojej głowie zdecydowanie nie przypomina tego idealnego odcienia ze zdjęcia modelki, które tak nam się podobało? A przecież miało być dokładnie tak, czyli idealnie. Oczywiście możemy się rozpłakać, planować zemstę na fryzjerze albo wpaść w złość, że same to sobie zrobiłyśmy. Sytuację jednak można uratować w bardziej profesjonalny sposób - podpowiadamy, jak.Czy zdarzyła ci się wpadka podczas farbowania włosów?

tak, po samodzielnym farbowaniu, ale na tyle delikatna, że sama sobie poradziłam 22%
tak, po samodzielnym farbowaniu, to była totalna porażka, natychmiast pobiegłam w czapce do fryzjera 9%
tak, zrobił mi to niesprawdzony fryzjer 29%
nie, zawsze chodzę do swojego sprawdzonego fryzjera 16%
nie, w ogóle nie farbuję włosów 24%
zakończona Łącznie głosów: 578
Poszłaś do fryzjera i wyszłaś z katastrofą na głowie, albo skuszona reklamą, podjęłaś ryzyko farbowania włosów w domu. Koloryzacja jest na tyle powszechna, że równie powszechnie zdarzają się niestety wpadki.

- Szacuje się, że z koloryzacji korzysta 80 proc. kobiet. Jako ekspert uważam, że farbowanie włosów należy powierzyć profesjonaliście. W końcu chodzi o zdrowie naszych włosów i skóry głowy. Fryzjer w dzisiejszych czasach jest jak lekarz w dziedzinie pielęgnacji. Piękne, zdrowe włosy z wymarzonym odcieniem możemy uzyskać tylko z udziałem profesjonalisty - mówi Marta Butlewska stylistka z Prive Club Fryzjerski.
Szczególnie samodzielne i nieumiejętne farbowanie włosów może skończyć się przygodą, którą zapamiętamy na długo i niekoniecznie dobrze.

- Panie często decydują się na radykalne kroki w zaciszu domowym. Popularnością cieszy się rozjaśnianie, koloryzacja, a nawet strzyżenie. Bez odpowiedniej wiedzy nie powinnyśmy podejmować decyzji o tych zabiegach, ponieważ w 90 proc. efekt nie będzie zadowalający. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki gwarantują niekorzystny efekt, a co się z tym wiąże dużo nerwów i dodatkowe koszty - mówi Agnieszka Jakubowska, dyrektor generalny sieci salonów TopCosmet.

Fryzjerzy w TrójmieścieKoloryzacja jest na tyle powszechna, że równie powszechnie zdarzają się niestety wpadki.
Koloryzacja jest na tyle powszechna, że równie powszechnie zdarzają się niestety wpadki. fot. 123rf.com/ photominus
Jeśli chcesz naprawić katastrofę, szybkie działanie jest niezbędne. Większość ekspertów uważa, że masz 48-72 godzin zanim kolor trwale wniknie w strukturę włosa. Jednak po co się stresować, załamywać, lepiej dwa razy sprawę przemyśleć.

- W naszych salonach klientki zapraszane są na konsultację, podczas której sprawdzamy jakość włosów przed koloryzacją i szczerze określamy możliwości naszych specjalistów. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować wymarzony efekt ze względu na wiele czynników. Jeżeli koloryzacja jest zagrożeniem dla włosów, niestety odmawiamy wizytę lub staramy się zaproponować alternatywę, którą poleci nasz specjalista - dodaje Jakubowska.
Jak przyznają trójmiejscy fryzjerzy, klientki coraz częściej wykazują większą świadomość, zależy im nie tylko na dobrym wyglądzie, ale też na zdrowych włosach.

- Kobiety wiedzą, że niemożliwe są pewne koloryzacje, ponieważ włosy różnią się gęstością, strukturą, stopniem zniszczenia, a przede wszystkim kolorem i pigmentami znajdującymi się wewnątrz. Wiele pań przychodzi do salonów ze zdjęciami upragnionej koloryzacji, jednak mają świadomość tego, że mogą nie osiągnąć takiego efektu lub będzie to wymagało kilku wizyt - przyznaje Karolina Wałdowska z Salonu Sopot.
Czytaj też: Czy zostawić napiwek fryzjerowi i kosmetyczce?

Wpadkę związaną ze złą lub nieudaną fryzurą zaliczyła chyba większość z nas. Co zrobić, kiedy po farbowaniu kolor włosów na twojej głowie zdecydowanie nie przypomina tego idealnego?
Wpadkę związaną ze złą lub nieudaną fryzurą zaliczyła chyba większość z nas. Co zrobić, kiedy po farbowaniu kolor włosów na twojej głowie zdecydowanie nie przypomina tego idealnego? fot. 123rf.com/akz

Kanarek, zielony a może niebieskiWszystko zależy od tego, co się nie udało. Próbowałaś rozjaśniać włosy a zamiast blondu wyszedł kanarkowy żółty? Co zrobić, gdy włosy zamiast zimnego popielatego odcienia mają zielonkawy kolor? Te wszystkie błędy da się naprawić, ale nie obejdziemy się bez doświadczenia i umiejętności profesjonalisty.

- Kolor nie jest jedynym problemem, struktura włosa bywa naruszona, a tym samym trudniejsza do odratowania. Każda klientka jest indywidualnym przypadkiem. Po uprzedniej konsultacji jesteśmy w stanie zaproponować dekoloryzację, tonowanie lub farbowanie. Przed stylistą i klientem daleka droga. Wizyta w salonie to dopiero pierwszy krok do idealnego koloru włosów - doradza Jakubowska.
Najpowszechniejszym problemem jest właśnie samodzielne dobieranie koloru o wiele ciemniejszego, niż powinien być. Wybrałyśmy brązowy, a wyszedł czarny jak smoła. To kwestia nałożenia się koloru naturalnego i sztucznego pigmentu z farby. Za każdym razem, gdy chcemy zafarbować włosy powinnyśmy mieć świadomość tego, że niekoniecznie efekt będzie dokładnie taki, jaki przedstawiony jest na opakowaniu farby. Zanim zdecydujemy się na koloryzację najpierw określmy, jaki mamy kolor włosów oraz jaki odcień farby będzie dla nich odpowiedni.

- Bardzo często panie się dziwią, iż zakupiły farbę ciemny blond a włosy wyszły czarne. My wiemy, dlaczego tak się dzieje, dla klientki drogerii nigdy to nie będzie zrozumiałe. Również bardzo często spotykamy się z wielkim zdziwieniem i rozczarowaniem u pań z ciemnymi i zazwyczaj czarnymi włosami, które pragną wyjść z salonu jako blondynki i koniecznie z zimnym odcieniem. Niestety takie cuda nie istnieją - wyjaśnia Marta Butlewska.
- Błędem popełnianym przy samodzielnym farbowaniu jest fakt, że kobiety wybierają farbę w drogerii poszukując koloru, który widoczny jest na pudełku, nie dopasowują jej do koloru włosów, który najczęściej różni się na długości włosów. Z tego powodu w salonach fryzjerzy mieszają kilka farb i nakładają za pomocą takich technik, aby maksymalnie wyrównać kolor na całej długości, co nie jest możliwe podczas samodzielnej koloryzacji - dodaje Karolina Wałdowska.
Czytaj też: Jaki szampon, maska, odżywka? Zobacz jak prawidłowo dbać o włosy

Jak przyznają trójmiejscy fryzjerzy, klientki coraz częściej wykazują większą świadomość, zależy im też nie tylko na dobrym wyglądzie, ale też na zdrowych włosach.
Jak przyznają trójmiejscy fryzjerzy, klientki coraz częściej wykazują większą świadomość, zależy im też nie tylko na dobrym wyglądzie, ale też na zdrowych włosach. fot. 123rf.com/Kamil Macniak
Idealny kolor nie zawsze też uzyskuje się podczas profesjonalnego farbowania u fryzjera. Większość z nich wie, że czasem potrzeba nawet siedemdziesięciu dwóch godzin, aby farba ułożyła się w strukturze włosa, a kolor przybrał taki właśnie odcień, jaki został wybrany z palety.

- Pełnią szczęścia zarówno dla klientki, jak i dla nas jest "stałość w uczuciach". Jeśli pracujemy z jedną głową regularnie, ryzyko niepowodzenia spada do minimum. Półki w drogeriach uginają się pod farbami, które kuszą pięknymi kolorami itd. Należy pamiętać, że dobry fryzjer podczas farbowania w salonie nigdy nie używa jednego odcienia farby. Zazwyczaj kolory tworzymy z kilku odcieni i od tego właśnie zależy efekt końcowy. Mikstury farb są dosłownie "szyte na miarę". Tego po prostu nie da się zrobić w domu bez wiedzy i doświadczenia - wyjaśnia stylistka PRIVE.

Kobieta zmienną jestOd tego, czy jesteś blondynką, brunetką, a może rudą nie zależy przecież twoje życie. Odcień zawsze możesz zmienić, a w środku pozostaniesz dokładnie tą samą osobą. Czy aby na pewno?

Kobieta, która od lat nosi ciemne włosy i dobrze się w nich czuje, nagle wpada na spontaniczny pomysł - chce stać się blondynką. Najlepiej taką, jak ulubiona aktorka, bo na zdjęciach ładnie wygląda. Fryzjer zastrzega, że jasnego blondu nie da się uzyskać jednym farbowaniem, ale klientka się upiera. W efekcie uzyskuje brązowawy blond, z odcieniem przypominającym upieczonego kurczaka, który kompletnie do niej nie pasuje. Efekt? Szok, załamanie. Takich historii jest mnóstwo. Dlatego decydując się na drastyczną zmianę koloru z ciemnego na jasny dajmy sobie czas i profesjonalną opiekę.

- Kobieta zmienną jest. Nasze klientki często decydują się na radykalną zmianę koloru. Każda ingerencja w kolor włosów wiąże się z ich obciążeniem, dlatego polecamy korzystać z kosmetyków niwelujących niszczące skutki dekoloryzacji. Panie często decydują się na zmianę koloru włosów latem, co także nie do końca jest dobrym pomysłem ze względu na warunki pogodowe. Głównie chodzi o temperaturę oraz promienie słoneczne, ale oczywiście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby klientka wyszła od nas zadowolona - mówi Jakubowska.
- Z psychologicznego punktu widzenia jest to normalne zjawisko, które bardzo często pokierowane jest czynnikami emocjonalnymi, np. rozstanie z partnerem czy zmiana pracy. Najczęściej spontaniczna decyzja o zmianie koloru włosów towarzyszy zmianie lub ją zapowiada. Diametralne zmiany bywają bardzo dobrym pomysłem pod warunkiem wykonania koloryzacji przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy doradzą i dopasują potrzebę zmiany do urody klientki - opowiada Wałdowska.
Czytaj też: Dieta na zdrowe włosy i paznokcie. Co jeść, by zachwycać urodą?

A co zrobić, kiedy chcemy, żeby nietrafiony kolor po prostu zniknął z naszej głowy?

- Najlepszym sposobem na rozjaśnienie koloru jest dekoloryzacja. Metoda ta polega na rozjaśnieniu pigmentu na włosach. Efekt jest natychmiastowy, niestety wiąże się z obciążeniem struktury włosa, dlatego do kuracji dodajemy serię kosmetyków, mających na celu jej wzmocnienie - mówi Jakubowska.
W wypłukaniu koloru z włosów pomogą też odpowiednie produkty, jak radzi Karolina Wałdowska możemy sięgnąć np. szampony oczyszczające lub produkty, które ściągają sztuczne pigmenty z włosów. Jest to bezpieczniejsza alternatywa w porównaniu do zabiegu dekoloryzacji.

Wpadka z zupełnie przypadkowym kolorem włosów to tragedia w życiu kobiety.
Wpadka z zupełnie przypadkowym kolorem włosów to tragedia w życiu kobiety. fot. scereen
A może marzyłaś o ombre, a zamiast tego masz na głowie dwa kolory, zupełnie ze sobą niepołączone? Nieudane ombre nie tak łatwo naprawić. Czasami jedynym wyjściem jest po prostu noszenie związanych włosów i cierpliwe czekanie na wizytę w salonie fryzjerskim.

- Nieudane koloryzacje sombre, ombre, baleyage czy refleksy uratuje jedynie doświadczony fryzjer dysponujący wieloma produktami i technikami koloryzacji. Z tego właśnie powodu najlepszym wyborem przy decydowaniu się na bardziej skomplikowane koloryzacje będzie wybór profesjonalnego salonu. Dlatego cena za usługę koloryzacji w takich miejscach jest wyższa - ocenia właścicielka Salon Sopot.
- Mamy dużo sposobów umożliwiających uratowanie nieudanej koloryzacji ombre. Proponujemy położenie jednego koloru na całej długości włosa lub rozjaśnienie pasemkami. Metoda dobierana jest według gustu i zamierzonego efektu końcowego klientki - przekonuje dyrektor generalny sieci salonów TopCosmet.

Opinie (78)

 • (4)

  Wielcy specjaliści z tych fryzjerów. Zapłacisz 200 zł za farbowanie odrostu, który i tak nie wiadomo jak wyjdzie. Cenią się bardziej od lekarzy, a nie potrafią nawet ładnie i prosto końcówek podciąć.

  • 138 8

  • (1)

   Co racja to racja.

   • 16 2

   • racja jest taka

    że ten, kto się zna, to się ceni. I nie mówię tu tylko o fryzjerach.

    • 9 16

  • To nie chodźcie do fryzjerów i nie będziecie stękać

   • 4 7

  • Święta prawda

   • 3 3

 • Dlatego polecam kupić płukankę za 8 złotych w rosmanie i poprosić męża bądź koleżankę o pomoc.
  Resztę kaski można wydać na barobusy ;)

  • 36 8

 • Ja wiem jak uratować się przed katastrofą fryzjerską! (1)

  Nie farbować!

  • 49 11

  • henna :D

   • 0 0

 • Dyrektor Agnieszka jest the best :-)
  Pozdrawiam!

  • 6 13

 • (3)

  Mam odrost po 3 tygodniach i mam wyrzucić 200zl? Nie stać mnie na takie drogie usługi.kupuję w rossmanie,kładę sama i siwizny nie widać

  • 83 4

  • To wyrzucić czy zapłacić za usługę ?, Pani prace tez tak ktoś zapewne traktuje (1)

   • 5 15

   • Pobieram 500+ i nie pracuję

    • 3 3

  • ja przestałam farbować

   siwe włosy są fajne i ile jest dobre strzyżenie. Wizyta co najmniej jeden raz w miesiącu i fajna, krótka fryzurka, która układa się sama przy codziennym myciu i minimum kosmetyków typu odżywka, trochę pianki i lakieru.
   Włosy odżyły. Twarz odmłodniała ;)

   • 0 1

 • Obciąć na łyso

  To może zmądrzeje następnym razem

  • 10 12

 • Po co farbować włosy? (7)

  Nigdy tego nie zrozumiem...

  • 14 40

  • Może po to żeby nie było widać siwego odrostu

   Nie wygląda to estetycznie gdy np przy ciemnych włosach na 2 cm od skóry masz siwy odrost.

   • 27 3

  • Np (1)

   Żeby pozbyć się siwych włosów albo kiedy naturalny kolor jest tak brzydki , że trzeba pomóc sobie farbą

   • 18 2

   • Farbowane włosy są dużo brzydsze od siwych, a naturalny kolor zawsze będzie lepszy od farbowanego.

    • 7 34

  • Żeby nie wyglądać, jak duch. (1)

   • 10 1

   • A kto widział ducha z włosami?

    • 2 2

  • bo można

   Jedna osoba chce się pozbyć siwych włosów, druga nie lubi typowo polskiego mysiego blondu, trzeciej po prostu podoba się np. rudy, więc się na taki farbuje, czwartej podobają się szalone kolory, więc robi np. różowe pasemka albo końcówki. Powodów może być mnóstwo.

   • 6 1

  • Dowartościować się

   Żeby się dowartosciować

   • 0 0

 • A wystarczy ściąć kosmyk własnych włosów i na próbę zafarbowac (2)

  • 6 10

  • nawet nie trzeba ścinać

   można zrobić sobie stylowe pasemko. A jak nie wyjdzie, to ściąć

   • 7 1

  • albo zrobić próbę na włosach, które zostałyt na szczotce

   • 0 3

 • Tu nie ma co kombinować. Trzeba ciąć!

  • 7 1

 • Prive Club (7)

  Najgorszy salon fryzjerski w Gdańsku , wszystko te błędy o których piszecie Państwo w artykule i o ktorych mówi specjlaista z tegoż salonu dotknęło mnie osobiście dramat. Po wyjsciu pozostało mi się tylko rozpłakać . Niestety. Pozdrawiam i polecam omijać szeroki.m łukiem

  • 51 4

  • Prive (2)

   No właśnie. Prive improwizacja. Fryzjerka schrzanila mi włosy i jeszcze próbowała wmówić, że takie chciałam. Byłam blondynka a wyszłam ciemny rudy z zielonym. Koszmar

   • 16 1

   • (1)

    Nigdy nie zapomnę krzywej grzywki ciachniętej przez pana Szymona. Uzasadniał to... modą. No thanks.

    • 8 0

    • Żaden Szymon nigdy w Prive nie pracowal

     • 1 5

  • Więcej Wam powiem, idę w Privie do gościa na odrosty, sama posiadając ładny chłodny blond i proszę jegomościa o zafarbowanie w równie chłodnym odcieniu. Siedząc już z farbą na głowie, dowiaduję się, że typek położył mi odcień szumnie nazwany "cydrem", który okazał się zwykłą marchewą. W takim popłochu leciał ze mną do myjki na tonowanie koloru, że prawie trampek nie pogubił. DNO!

   • 15 1

  • Mąż mój farbuje mi odrost, parnascie lat temu byłam u fryzjera który dobrał mi farbę i ilość wody. Dobry fryzjer to podstawa.

   • 2 0

  • Popros swojego faceta lub kolezanke zrobi Ci lepiej od fryzjera i za darmo...

   • 1 1

  • psy szczekaja karawana jedzie

   psy szczekaja karawana jedzie

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje

Najczęściej czytane