Mężczyzn z problemami szukają na siłowni

Na kursie psychoedukacyjnym będzie można nauczyć się, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje bez niepotrzebnych emocji.
Na kursie psychoedukacyjnym będzie można nauczyć się, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje bez niepotrzebnych emocji. mat. prasowe

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pomoc psychologiczna dla ofiary przemocy to poniekąd prewencyjna porażka. Dlatego przedstawiciele gdyńskiego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie chcą jej zapobiegać u podstaw i organizują darmowy kurs dla wszystkich, którzy nie radzą sobie w relacji: z żoną, partnerką, byłą partnerką czy dziećmi. Chętnych szukają wszędzie, m.in. na gdyńskich siłowniach.Potrzebujesz pomocy i wsparcia? Znajdź psychologa w Trójmieście


Zdarza ci się reagować agresywnie podczas kłótni z partnerem lub dziećmi?

tak, czasem mam wręcz ochotę komuś przyłożyć 21%
tak, ale kończy się na niepotrzebnym krzyku 31%
raczej nie, choć często jestem na granicy wybuchu 24%
nie, zawsze zachowuję się spokojnie 24%
zakończona Łącznie głosów: 592
O tym, że przemoc w rodzinie wciąż jest dużym problemem, wiedzą we wszystkich ośrodkach wsparcia, ale też komisariatach policji, gdzie dzielnicowi wprost przyznają, że prowadzenie tzw. "niebieskich kart", czyli kartoteki dotyczącej przemocowych domów, to coraz więcej pracy nie tylko ze względu na biurokrację.

Stara prawda, że "lepiej zapobiegać, niż leczyć", ma tu oczywiście zastosowanie, więc eksperci ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy Zespole Placówek Specjalistycznych przy ul. bp Dominika 25Mapka w Gdyni postanowili dotrzeć do źródła problemu.

- Nie brakuje ofert pomocy psychologicznej dla kobiet, dlatego planujemy kurs dla mężczyzn. Zarówno dla tych, którzy wiedzą, że mają problemy z przemocą, nie radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów domowych i chcieliby to zmienić. To także kurs dla osób po rozwodzie, które chcą ułożyć sobie relacje z byłą partnerką i dziećmi - opowiadają przedstawiciele ZPS.
Czytaj też: Ranking: najlepsi psycholodzy w Trójmieście

Mężczyzn trzeba szukać, sami nie przyjdąJak jednak dotrzeć do mężczyzn, którzy przyznają, że mają problemy z przemocą, sami ze sobą albo nie do końca rozumieją swoją rolę w zmieniającym się świecie? To najtrudniejsze zadanie, więc podejść trzeba do niego niestandardowo.

Choćby przez wizyty na... siłowni, gdzie mężczyźni lubią pokazać, jacy z nich twardziele. Rozmowy nie są więc łatwe, zwłaszcza w towarzystwie. Ale czasem po takiej rozmowie nawet pozostawienie ulotek w szatni wystarcza, by na kurs zgłosiły się kolejne osoby.

Czytaj też: "Co trzecia osoba doświadcza kryzysu psychicznego"

Psychologowie podkreślają, że najtrudniej dotrzeć do osób, które mają kłopoty z rozwiązywaniem konfliktów partnerskich i rodzicielskich, bo często nie zdają sobie sprawy z tego, że mają z tym problem. Tymczasem z frustracją i jej konsekwencjami można sobie radzić i warto zdać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach pomoc specjalisty nie jest niczym wstydliwym.

Pierwsza grupa, która będzie o tym rozmawiać z profesjonalistami, rozpocznie kurs w drugiej połowie października. Na konsultację rekrutacyjną można umówić się pod numerem telefonu: 58 622 22 22 w godz. 8-22.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (141)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
Warsztaty choreoterapii i psychoedukacji
warsztaty, spotkanie
g. 17:30
Gdańsk, Przyjazna dłoń
Szkolenie Pierwsza Pomoc (RKO+AED)
Szkolenie Pierwsza Pomoc (RKO+AED)
warsztaty
lis 20
sobota, g. 09:00, 11:15
Gdynia, Rada Dzielnicy Chwarzno - Wiczlino
Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
Kung Fu Senior 55+ - darmowe warsztaty
warsztaty, spotkanie
wrz 1-31.12
Gdańsk, Przyjazna dłoń

Najczęściej czytane