Wiadomości

stat

Medycyna estetyczna - od kiedy i dla kogo?

Na zdjęciu dr Anna Butowska (po lewej) i Miss Polski 2015 Marta Pałucka.
Na zdjęciu dr Anna Butowska (po lewej) i Miss Polski 2015 Marta Pałucka. fot. Piotr Żagiell

Zastanawiasz się nad zabiegami medycyny estetycznej, ale nie masz pewności, czy jesteś w odpowiednim wieku? A może nie wiesz, czy to w ogóle coś dla ciebie? O swojej pracy, zabiegach i czasie, w jakim najlepiej jest je wykonywać, opowiada Anna Butowska, lekarz medycyny estetycznej z Gdańska.Zabiegi medycyny estetycznej podzielić należy na dwie grupy: te, które redukują już istniejące oznaki starzenia oraz te, które mają na celu działanie przeciwstarzeniowe.

I tak zabiegi profilaktyczne, takie jak peelingi chemiczne, dermapen, mezoterapia czy lasery powinniśmy stosować jako pierwsze, zanim jeszcze sięgniemy po botoks czy ostrzykiwanie wypełniaczami. Ważne jest, by te ostatnie, przeciwstarzeniowe, wprowadzać dopiero wówczas, gdy faktycznie pojawią się widoczne oznaki starzenia.

Dr Anna Butowska jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej, absolwentką Studiów Podyplomowych dla Lekarzy z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii na GWSH w Katowicach.
Dr Anna Butowska jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej, absolwentką Studiów Podyplomowych dla Lekarzy z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii na GWSH w Katowicach. fot. E. Bartkiewicz
Jestem zwolenniczką naturalnego wyglądu, dlatego nie podobają mi się przerysowane twarze i nie oddałabym się w ręce lekarza medycyny estetycznej, który byłby za bardzo przerysowany, czy miałby zmarszczki - moim zdaniem to tak, jakby wziąć za trenera personalnego osobę otyłą.

Jestem kobietą przed 40. rokiem życia, a z zabiegów medycyny estetycznej korzystam od ośmiu lat. Z doświadczenia wiem, że łatwiej mi przekonać pacjentów do zabiegów, które opóźniają efekty starzenia wtedy, gdy zdradzę im swój wiek i opowiem o zabiegach, które regularnie stosuję.

Niestety w kwestii zabiegów przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych antiaging wciąż panuje wśród społeczeństwa mała świadomość - więcej i częściej mówi się bowiem o poprawianiu urody, a nie o profilaktyce. Dlatego w swojej praktyce lekarskiej kładę na nią duży nacisk, zwracam uwagę na błędy, jakie pacjenci popełniają - czyli zły demakijaż, źle dobrane kremy, słaba fotoprotekcja oraz palenie tytoniu, które niestety odbija się na naszej skórze.

Twarzą mojego gabinetu i ambasadorką urody jest modelka Francys Barraza-Sudnicka, mieszkanka Gdańska, której urody może pozazdrościć niejedna kobieta. Wykonuje u mnie jedynie zabiegi antiaging, podobnie jak Marta Pałucka, miss Polski i modelka, która również jest moją klientką.

Poprzez swoją pracę chcę wyrazić to, że kobieta może czuć się dobrze i wyglądać pięknie na każdym etapie swojego życia i właśnie dlatego wraz z ambasadorką mojego gabinetu zwracamy uwagę na zabiegi regeneracyjne, prewencyjne i kosmetyczne.

Dr Anna Butowska i Miss Polski 2005 Francys Barazza Sudnicka.
Dr Anna Butowska i Miss Polski 2005 Francys Barazza Sudnicka. fot. Piotr Żagiell
Cieszy mnie zauważalna coraz bardziej zmiana świadomości i podejścia do zabiegów medycyny estetycznej wśród mężczyzn. Panowie również chcą się czuć dobrze w swojej skórze, tym bardziej, że dobrego wyglądu i zadbanej cery wymagają od nich stanowiska pracy. Między innymi dlatego w ostatnim miesiącu zrobiłam w gabinecie dzień wyłącznie dla mężczyzn - zainteresowanie było ogromne, co widać po zdjęciach zamieszczonych na FB mojego gabinetu.

Staram się, by każdy mój pacjent poczuł swoją wyjątkowość, swoje naturalne piękno, odzyskał pewność siebie, a przez to miał większe szanse na odnoszenie sukcesów w sferze prywatnej i zawodowej - właśnie na tym skupiam się w swojej pracy.

Medycyna Estetyczna Anna Butowska
al. Grunwaldzka 492/1 (Oliwa, naprzeciwko salonu Mercedes Benz)
tel.: 796-967-102 rejestracja, 733-159-990 lek.med.estetycznej
e-mail: medestetycznabutowska@gmail.com
www.medestetycznabutowska.pl


* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (88) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje